Температура

  • 2 719
  • 23
Здравейте!
Искам да ви помоля за съвети какво да правя за появилата се от в4ера температура на Калоян. Може би се дължи на зъби, преди броени дни имаше разстройство, което отмина с ентерол и малко диета.
Температурата варира от 37,1 до 37,5 давам Панадол по 3 пъти дневно и витамин С на ампули (педи само това каза).
Моля кажете дали знаете и други ефикасни методи (може и бабини ила4и).
По принцип ми се ще да намеря и добръ хомеопат, но сега едва ли е моментът.
Калоян е на 9 месеца...
Може ли да се дължи на отслабнала имунна система вследствие на намаленото кърмене (сутрин, ве4ер и 1 през деня, и нощем)
Благодаря
Виж целия пост
# 1
Съчувствам ти.Аз имах много проблеми със сина ми с тази температура,дори ми направи гърч след Панадола(явно му трябва повече време,за да подейства).На мен много ми помага Нурофен,ползвам и Панадол свещички.Ако трябва много бързо да я сваля ползвам Хексалгин,сваля я за 10 мин. Peace
Виж целия пост
# 2
Аз бих те посъветвала да си избереш между хомеопатията и традиционната медицина, тъй като двете са несъвместими. Моят младеж вдигна до 38.6, устоях на изкушението да не му давам температуропонижаващи, правех му само компреси и я свали точно за 1 ден. Дано да се опарви детенцето бързо  Praynig
А иначе температурата е точно това, което си написала, индикатор, че организмът се бори с проблема, т.е давайки температуропонижаващо лекарство му пречим да се справи сам с проблема и временно потискаме симптома. Това е аргументацията на моя хомеопат по въпроса. Иначе ако стане напечено и аз сигурно бих дала нещо, но ако Т е наистина много висока и детето е видимо зле, иначе не.
Виж целия пост
# 3
Благодаря
Той като цяло е весел, не яде много, но пък се къмим по-4есто...
не знам дали трябва да се сваля рязко температура, нали организмът се бори с нещо именно 4рез температурата...
Виж целия пост
# 4
ами както казах, искам да го лекувам с хомеопатия за напред, но сега не е моментът да се ровя и да търся добр хомеопат....ако ми препоръ4ате някой, ще бъда мн благодарна....знам 4е има цели теми тук....ще ги прегледам и тях
Виж целия пост
# 5
Температурата не е висока, за да се дава Панадол. Обикновено над 38 градуса препоръчват да се дават температуропонижаващи средства.
Виж целия пост
# 6
Нищо не прави, Следи Т и давай плодове и витамини. Ампулите са за венозно слагане с инжекции, идея си нямам защо докторите толкова ги изписват  Sick Има си сиропи за деца, Мултисаностол например.

Диетите не спират разстройството, усложняват го, ако въобще е имало такова при вас.
Виж целия пост
# 7
е 4ак нищо да не правя...да 4акам да пламне ли? Този Мултисаностол става ли за бебета под 1 година? Може да го вклю4а...
Виж целия пост
# 8
Чакаш организмът да се пребори, иначе спираш борбата му и вирусът си работи без никаква преграда.
Под 38-38.5 не давай температуропонижаващи.

Мултисаностолът става за бебета, да, но това са просто витамини, нищо повече Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Много  бързаш  да  му  даваш  панадола,моята  докторка  ми  е  казвала  само  ако е над  38.5  тогава.Да  може  самия  организъм  да се  прибори.Ти  избързаш  да  му  дадеш  и  той  я  свали но  после  пак  ще  я вдигне.Изчакай  да  я  вдигне  хубаво  да  може  да му  подейства.Може  компрес  на  крачетата  с  вода  или  оцет.Окъпи  го  с  малко по  хладка  вода  не ледена.Не  бързай  с  лекарствата.
Виж целия пост
# 10
Чакаш организмът да се пребори, иначе спираш борбата му и вирусът си работи без никаква преграда.
Под 38-38.5 не давай температуропонижаващи.

Споделям  Peace
Виж целия пост
# 11
Много  бързаш  да  му  даваш  панадола,моята  докторка  ми  е  казвала  само  ако е над  38.5  тогава.Да  може  самия  организъм  да се  прибори.Ти  избързаш  да  му  дадеш  и  той  я  свали но  после  пак  ще  я вдигне.Изчакай  да  я  вдигне  хубаво  да  може  да му  подейства.Може  компрес  на  крачетата  с  вода  или  оцет.Окъпи  го  с  малко по  хладка  вода  не ледена.Не  бързай  с  лекарствата.

Съгласна съм.  Peace Аз понеже съм малко паника й давам лекарство за температура ако има над 38, а не над 38.5, но при по-ниска Т просто е безсмислено да се дават лекарства- по този начин по-скоро пречиш на детето, отколкото да му помагаш.  Да не говорим, че панадола се дава само при нужда и в никакъв случай по график - 2 или 3 пъти дневно, защото продължителната му употреба уврежда черния дроб. Това докторът ли ти го каза или ти така реши? Разбирам те много добре, защото и аз в началото като беше по-малка все бързах да й давам лекарство за температура и все се карахме с мъжа ми по този повод, но след като няколко пъти педиатърката ми направи много остра забележка, че това не е правилно, вече съм малко по-спокойна.
Опитай се да даваш само, ако е над 38 градуса, през това време го наблюавай, мери му честичко Т,  и ако има нужда - само тогава лекарство. Бързо оздравяване.  Hug
Виж целия пост
# 12
Странна температура. От кога така? Не давам нищо до 39 градуса. Още по-малко хомеопатия. Парацетамол в краен случай. Избягвай ибупрофените и течен аналгин. Какво значи рязко сваляне на Т? 36-37 е нормална температура....рязко е дете с 40 гр, да се изкъпе в 35 гр вода.
А що не му пуснете една утайка не бебчо, вместо да се тровите с толкова лекарства. newsm78
Виж целия пост
# 13
Това изобщо не е висока темпуратура. Детето как се държи? Моето когато има темпуратура с такива стойности е весел и и игрив, все едно нищо му няма. Чак след като вдигне над 38 градуса, клюмва и тогава му давам Панадол. Малките бебета и от прегряване вдигат температура, особено вечер.
Виж целия пост
# 14
Вечер  по  принцип  се  повишава  температурата,къде  я  мериш  по  принцип  до  37.2  е  нормално  за  бебета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия