дали да я преместим?

  • 544
  • 4
здравейте мами и татковци!
нашият случай е такъв живеем във варна имаме 2 деца!когато трябваше каката да я запишем на градина нямаше места и за това я записахме в едно от близките села!и така тя в момента живее при майка ми и автобусчето на градината я взима?но на мен ми се иска за пред училишната да я взема при нас и да я запиша в училището където ще учи!но се двуомя,защото в градината вече познава всички и е цял ден ,а тука ще е до обяд и всичко ще е ново!но пък там групите са смесени и незная до колко им отделят внимание и дали ще научи всичко необходимо!а пък и искам да сме вече четиримата!
вие как бихте ме посъветвали!
Виж целия пост
# 1
Аз бих те посъветвала да я преместиш.В предучилищна ще се адаптира по лесно към новата среда.Все още няма уроци и децата се сближават в игрите.
Трудното е само в това че са до обяд.
Все пак каквото и да решиш то ще е най-доброто за твоето дете. newsm10 yes
Виж целия пост
# 2
Решението е сериозно,но ако имаш възможност за прибиране на обяд-премести я!
Щом групите са смесени, има опасност г-жите да не подготвят добре за 1 клас/защото времето няма да им стига/.
Колкото до децата -ако не тази година,следващата ще е с нови деца.Хубавото е,че децата от предучилищната в училище се запазват като клас/поне при нас/.Така че това не е толкова голям проблем.
Най-големият довод "за" е това,че ще сте заедно и ще имаш реално наблюдение над нея.При нужда ще помагаш, така че детенце ще се чувства по-сигурно в себе си!
 Каквото и да решиш-успех!  bouquet
Виж целия пост
# 3
По закон предучилищната група е задължителна и е със друг статут. Не се разрешава да бъде смесена, т.е. в нея са деца, на които им предстои постъпване в първи клас.
В нашата градина след ІІІ-та група, децата продължават в същия състав и в ІV-та, подготвителна група. Заниманията са целодневни, а учебната година е както в училище - от 15.09. до 31.05.
Защо не потърсиш детска градина във Варна (със свободни места в такава група)? Така хем ще бъде целодневно, хем ще си спокойна за подготовката на детето. Обикновено децата от една и съща група се приемат и в един и същи клас после (поне при нас е така). Или ако не е цялата група, доста голяма част от нея са заедно и по-лесно се адаптират в І-ви клас.
Виж целия пост
# 4
И аз мисля първо да пробваш да потърсиш място в градина убодна за вас, предпочитам децата ми да са в градина 4 група, после ще седят на чинове много години.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия