авокадо

  • 927
  • 5
Аз съм горда със едно от растенията ми. То е авокадо. За да си го прихвана си купих един плод и му взех костилката. Продупчих я от 3 страни (на едно ниво) и я потопих до средата във вода. Само внимавайте да е ориентирана правилно- по-дебелия и край трябва да сочи надолу. А и като се дъпчи, клечките се вкарват по малко- около1-2мм. Водата се сменя често (всеки ден- аз я сменявах и по-често). Като семката се разпука (след около 1 месец, а може и повече) я сложих във саксия пак покрита наполовина със pocva. После изкара едно дълго стъбло. Сега вече има 3 листа...
Има ли някоя от мамите като моето растение, да обменим опит? newsm12
Виж целия пост
# 1
Аз имам авокадо,но го посях по друг начин.Както ти си казала за поставянето на костилката и аз така я поставих,но направо в саксия с почва.Чинийката за вода подържах пълна до момента в който се появи малкото съкровище.Расте много бързо,а когато му се появят 4-5 листчета  върхът се отрязва за да може да се разклони.
Виж целия пост
# 2
Сложете снимка ако може, не съм виждала до сега и аз ще си посадя.
Виж целия пост
# 3
за съжаление не мога да приложа снимка (компютъра които ползвам не е мой). Embarassed
И как точно режеш връхчето ? Страх ме е да не опропастя растението Embarassed
Виж целия пост
# 4
И мене ме беше страх,но го отрязах заедно с 2 листенца.След известно време оттам излизат 2 клончета, които също би могла да отрежеш,когато се появят няколко листенца.По този начин се образува нещо като мини корона на дърво.Ако не отрежеш връхчето авокадото може да остане само като пръчка с листа на върха.
Виж целия пост
# 5
ще опитам надявам се да стане
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия