Какви изследвания са нужни преди забременяване

  • 20 688
  • 37
Здравейте майки и татковци.Имам въпрос.Искаме да си направим бебче но приятелката ми иска първо да си направим изследвания.Къде трябва да отидем или какви изследвания трябва да пуснем.Ще съм ви много благодарен ако някой ми отговори . Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 1
Цитонамазка и микробиология си правих аз.  Мъжа ми не си е правил никакви изследвания. Най- добре е да се отиде на гинеколог и той ще препоръча какво трябва да се направи и ще ви насочи към лаборатория.
Виж целия пост
# 2
Здравей, каква е причината за желанието за изследванията? Има ли генетични заболявания в рода или други наследствени болести? Не сме правили изследвания, защото сме нямали повод. Ама ако държи посъветвайте се с акушер-гинеколог, може би той най добре ще ви каже има ли необходимост и какъв е видът на изследванията.
Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 3
Виж  ТУК !
Виж целия пост
# 4
профилактичен преглед,цитонамазка и да се пие фолиева киселина
Виж целия пост
# 5
О, да! ФОЛИЕВА КИСЕЛИНА! ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА Я ЗАПОЧНЕ ОЩЕ СЕГА! Щом бебето е планирано е добре да се започне възможно най-рано, поне 3 месеца преди забременяването!
Виж целия пост
# 6
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=bl … 173&Itemid=36

Тука има много инфо по следните въпроси:  bouquet

Наредба за генетичен скрининг
Профилактични прегледи при нормална и рискова бременност
Пренатален скрининг, женска консултация
Изследвания по време на бременност
Цитонамазката като скрининг за генетични дефекти
CarePlan® VpH тест ръкавица за определяне на вагиналната pH стойност
Хормонът на бременността - ЧХГ (hCG)
Какво е биохимичен скрининг?
Токсоплазмоза (Toxoplasmosis) - защо е важно да се изследва?
 
 
Виж целия пост
# 7
профилактичен преглед,цитонамазка и да се пие фолиева киселина
Peace
Виж целия пост
# 8
Аз лично правих ПКК, урина, изпражнения, кръвна група, цитонамазка - това ми препоръча личната ми лекарка,при която се консултирах.
И разбира се - FOLACID
Виж целия пост
# 9
Консултирайте се с гинеколог и той ще прецени какви изследвания е необходимо да се направят.Успех.
Виж целия пост
# 10
Аз заради сватбата си бях направила стандартните изследвания, кръв, урина, Васерман... newsm78 и не помня какви още...
Специално за бременността не съм се изследвала...разбира се е необходимо един профилактиче преглед при гинеколог/уролог и ако имате проблеми с гъбичките да се отстранят преди забременяването.
Виж целия пост
# 11
mirayes да те питам за FOLACID? какво се прави?
Виж целия пост
# 12
mirayes да те питам за FOLACID? какво се прави?

Това е фолиевата киселина.
Виж целия пост
# 13
тъй като имах проблеми с бъбреците и старо възпаление на яйчниците, първо излекувах тези неща, направиха ми и ехограф на коремни органи. Ако има течение трябва да се излекува, ако има съмнение трябва да се изследва за хламидии. Но това всичко ще го реши гинеколог.
Аз също ходих на зъболекар, имах доста зъби за правене.
И задължително-фолиева к-на по 1 на ден.
А пък мъжът, като начало няма какво да си изследва, ако гинекологът открие трихомони или нещо подоно, тогава.
Виж целия пост
# 14
Ако нямаш оплаквания-цитонамазка и микробиология са достатъчни, както и да пиеш фолиева. Ако не заченете до няколко месеца, вече може да помислите и за по-подробни и също изследвания на мъжа. Желая ви скорошен успех  Hug Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия