На колко години децата Ви започнаха да разпознават цветовете?

  • 14 325
  • 127
Здравейте мили майки   bouquet
Дъщеря ми е на 2 години и 7 месеца, но още не може да разпознава цветовете. Аз си мисля, че не се стреми да ги запомни, защото иначе брой до дест без проблем, казва стихотворение и пее песнички, разпознава си буквата и на мен и на бабите и дядовците, но цветовете са ни табу. За нея всичко е зелено. Мъжа ми мисли, че е далтониска и за това Ви питам, да добия представа дали е малка или да се насочим към специалисти.
Благодаря Ви предварително  Hug
Виж целия пост
# 1
Виж това - ще ти помогне да прецениш без специалист http://psabev.blogspot.com/2007/06/blog-post_05.html

Пък може и да се затрудни детето знам ли  newsm78. Опитай  Hug
Виж целия пост
# 2
Сега започва; на 2 и половина им е малко раничко  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
А аз доколкото си спомням моя син даже по-късно /след 3г./ започна да ги разпознава,като в началото  всичко беше червено или синьо- просто си ги беше харесал и само тях знаеше.Сега вече ги познава всичките
Виж целия пост
# 4
За нас пък всичко е бяло..... Mr. Green
Не се притеснявай...детето ти се развива..цветовете не се учат лесно...
Въпреки това го стимулирай...играйте с пластелин, рисувайте, когато четеш книжки бъди по детайла....
и най-важното не се притеснявай...
Виж целия пост
# 5
Имаше подобна тема в Нашите деца - потърси. Иначе по темата и аз си мислех, че дъщеря ми е далтонист, защото всичките деца около нея знаеха цветовете, а за нея всичко беше червено.  Shocked След 3 г някъде ги научи за часове.  Grinning
Виж целия пост
# 6
Моята дъщеря до преди две години някъде не можеше да запомни имената. Иначе съм и правила тестове. Примерно и давах различни по цветове предмети и я карах да ги групира по цвят. Викаше на оранжевото цвят като на морков и други такива. Според мен няма за какво да се притесняваш Peace
Виж целия пост
# 7
Един съвет от мен - с фулмастрите децата много бързо учат цветовете - моите около втората си годинка разпознаваха основните цветове, и без проблем се научиха много бързо да разпознават и останалите. Като игра оцветявайте и искай му даден цвят, казвай му с какъв цвят кое да оцвети и ще се научи  Peace
Виж целия пост
# 8
На 3г.  ги знаеше основните. За това съм сигурна, защото тогава започна  да ходи на градина.  Лелее как се забравя Rolling EyesЗнам, че и аз се бях притеснила по едно време. Wink
Виж целия пост
# 9
За разпознаването- не знам, знам кога започнаха да ги назовават. И двамата ми сина на две години споменаваха основни цветове- бяло, черно, червено, синьо, зелено, жълто. Сега малкото е на 2 г. и 8 м. и към тях добави останалите- сиво, кафяво, лилаво, розово, оранжево. Не ги бърка, което значи че ги различава вече добре.
Не знам кое е късно, не ме е вълнувал този въпрос, важно е по- скоро детето да бъде занимавано с полезни за него неща, да се учи на нови работи- и за него е интересно и полезно и за родителите е по- добре. По - лесно и бързо ще започнат да се разбират, контактите са по- добри. Назоваването на цветовете зависи много и от цялостното развитие на активния и пасивен речник на конкретното дете.
Специално за цветовете с децата ми най- голяма полза имахме в това отношение от игрите- кутии, в които в различни отвори се вкарват съответстващите им елементи и винаги, когато сме играли, съм акцентирала на "жълтата луна", "зелената пирамидка", "червеното кръгче" и т.н. Също така когато гледаме картинки, виждаме колите навън, обличаме дрехи упоменавам цвета. Ставаше дори несъзнателно, като заучена фраза /сивото ауди, зелените панталонки, червената топка, жълтия войник/. Рисуването също много ни помогна- голям картон на земята и вадим фулмастерите- дай сега с розовото, с лилавото, синият кит, кафявата сърничка и т.н.
Виж целия пост
# 10
Марти разпознава някои цветове, но все още бърка зеленото със синьо.
Между другото мисля, че от далтонизъм страдат само мъже, ако не греша разбира се.
Виж целия пост
# 11
Люта чушка - пиперлийка   - не грешиш, това е болест, която се предава с мъжките хромозоми.
Моето дете започна да ги разпознава след 2год и 8мес. Все още бърка някои....
Като пример аз като малка съм ги научила грешно като наименования и съм казвала на синьото зелено, защото просто така съм мислила че се казва, а нашите са смятали че съм далтонизка ooooh!
Виж целия пост
# 12
чувала съм,че след 3г.
Виж целия пост
# 13
Сина ми е точно на годините на твоята дъщеря,и също не разпознава цветовете.Мисля че е рано за притеснение.
Виж целия пост
# 14
Да, мъжка "особеност" си е,  Confused далтонизмът, затова почнах да ги препитвам от рано, да установя дали някой от синковците няма да се наложи да го карам с колата, докато го оженя.  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия