Има ли Българки, осиновили дете от чужбина и знаещи повече за соц.доклад

  • 850
  • 2
Здравейте мили момичета, бих искала да попитам дали има Българки във форума, които да осиновили дете, като Български гражданки и имат познания за соц. доклад по местоживеене... демек страната в която вече живеем и тя за съжаление не е БГ.
Много моля, ако има такива да споделят какъв точно доклад им е бил изготвен.
Аз разговарях с моя соц.служител в БГ и той ми каза, че соц. доклад от страната в която живея трябва да направи не само изложението ставам или не за родител, а и изследванията прилежащи към това изложение.
Днес разговаряхме със соц. служител в Гърция те също са на мнение, че въпросния доклад трябва да включва всички изследвания и салтанати както и Българския, но аз все пак искам да знам така ли е или не е така и ако има закон който ясно да обяснява защо трябва да се извърви този не лек път, моля бъдете така добри да ми пуснете линк.
Много ми е тъжно защото не стига, че не мога да имам дете на всичко отгоре, когато искаш да осиновиш и да дариш малко радост на някоя невинна душа те затрудняват толкова много, че се въртиш в един омагьосан кръг, а времето лети и новият закон очаква да бъде приет... а аз дали ще дочакам да осиновя дете????
Благодаря ви предварително
Виж целия пост
# 1
За съжаление на практика наистина се минава два пъти проучването, и в двете страни, колкото и несправедливо да е това.
В България не могат да  дадат по-добра информация какви документи ще изискат в Гърция за изготвяне на социалния доклад- това трябва да кажат на място гръцките служби, това са конкретни изисквания на службите в отделните страни.

Пример Германия: изискват се също  свидетелства за съдимост, медицински от личния лекар, дори извадки от банковите сметки, документи за жилището, бележки от работодател. Но самото набавяне на документите е най-малкия проблем, дори и на пръв потлед да изглежда сложно.
Виж целия пост
# 2
zdravei zlati22.Ziveem v garcia i cme podali dokymenti za ocinovqvane v BG.NO poneze ziveem i rabotim v Garcia trqbva da ce izgotvi doklad i ot tyk.davam ti adrec i tel na zenata koqto cte ti obqcni vci4ko .Vcacnoct tq cte ti izgotvi doklada.
adrec:Atina
Derigni-24/triti ceptemvrio
tel.2103636191; 6937085046
tarcic  kiria KONDOIANI
ZELAIA TI YCPEX
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия