кога може да се направи тест за алергии

  • 10 154
  • 23
Здравейте на всички мами които имат деца проявяващи алергии.Моята малка дъщеря е на 3 години и още от бебе прави алергии към много неща знае ли някой кога се прави тест за да разберем към какво проявява алергия до този момент сме проявили алергия към какаови продукти ,насекоми ,антибиотици ,аналгин и още някой но неизвестни
Виж целия пост
# 1
По-добре не й прави тестове за алергии. Може да отключат алергия към неща, към които до момента не е проявявала.

И моите са алергични към АБ, бисептол, аналгин, някои консерванти, оцветители и подобрители в хр. промишленост / Е-тата/, почистващи препарати, козметика,...
Не сме правили тестове. Просто не давам лекарства и избягвам, доколкото мога, Е-тата...  Peace
Виж целия пост
# 2
Мисля, че сте готови за тест.

Виж целия пост
# 3
Мисля, че сте готови за тест.


И аз така мисля.По добре и направи.Знам че правят в София и Бургас
Виж целия пост
# 4
Щом има навършени 3 год може да се направи кожен тест.Поне ще разбереш от какво да пазиш детето.Но това си е мое мнение.
Виж целия пост
# 5
Благодаря за съветите а къде се правят такива тестове главно ме интересува дали в Стара Загора може да се направи такъв тест или само в София
 
Как може чрез теста да се отключат други алергии
Ако някой е правил такъв тест нека малко да ми обясни как стоят нещата защото се чудя дали да и направя от друга страна без да и направим тест не можем да разберем от какво са обривите и отоците
Виж целия пост
# 6
От това, което съм чела за тестуването за алергия, знам че новите тестове, които не крият риск от провокиране на алергия, са кръвните. Взима се кръв от вената и се прави тест за определени групи алергени. Знам, че д-р Мустаков - София- има един от най-пълните тестове, изследващ много групи алергени.
 Виждала съм и деца в кабинет на алерголог с изподрани ръчички, при изследване по другия начин, на който никога не бих подложила детето си- той мисля, че се прави след 5-6- годишна възраст.
 Успех!
Виж целия пост
# 7
В Ст.Загора не се правят тестове на деца.Само в Пловдив или София.Кръвен тест се прави на деца под 3 год.Взема се около 5 мл.венозна кръв,центрофугира се и се използва серума.
Кожните тестове в никакъв случай не са толкова страшни.Декември месец тестувахме и двамата ми сина в кабинета на Д-р Мустаков в София.Малкия е на три и половина год.,а големия на осем год.
Виж целия пост
# 8
На дъщеря ми й правиха за пръв път кожен тест на 1,6 годинки.
Виж целия пост
# 9
В Ст.Загора не се правят тестове на деца.Само в Пловдив или София.Кръвен тест се прави на деца под 3 год.Взема се около 5 мл.венозна кръв,центрофугира се и се използва серума.
Кожните тестове в никакъв случай не са толкова страшни.Декември месец тестувахме и двамата ми сина в кабинета на Д-р Мустаков в София.Малкия е на три и половина год.,а големия на осем год.


Благодаря на всички напишете ми адрес телефон за да се свържа
Виж целия пост
# 10
Моля всички да ме извинят че толкова рядко се включвам в собствената си тема но само вечер мога да  преглеждам форума  ooooh! ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 11
чак пък издрани ръчички,не прекалявайте.с игла за спринцовка правят малки боцканки,и нанасят алергените.детето не плака изобщоне е болезнено.иначе съм съгласна за отключването на нови алергии,и не виждам полза от тестването.ние сме с чувствителност към микрокърлеж,но не мога да я гледам в стерилна среда
Виж целия пост
# 12
След 3 годишна възраст може да се прави тест за алергии, така че спокойно може да направиш на детето. В детска алергология на Александровска болница има добри алерголози. Добре е да заведеш детето там. Знам за д-р Мустаков, че е много добър сшециалист, но за да се запишете при него се чака около месец.
Виж целия пост
# 13
Аз мога да изчакам и месец за да се запиша при него но някой да ми даде координати
Виж целия пост
# 14
Кожни тестове за алергии към медикаменти правихме на дъщеря ми още на 1г.2 мес. в Александровска болница в София. Не е имало проблеми, детето не плака изобщо.
За кръвен тест ще изчакам поне докато навърши 5г.

П.П. Ирен, пусни търсачката, има доста стари теми за различните тестове за алергии  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия