Аз съм малката Ейми, защо мама не разбира?

  • 1 245
  • 17
Здравейте мили мами, притеснена съм, защото не откривам причината за почти непрестанното плачене на дъщеря ми. Вече втори ден е така. Апетитът й за твърда храна намаля. Търси гърдите ми и само това я успокоява. Плаче сърцераздерателно, гуши се в мен, но след няколко минути пак се разплаква. Проверих дали не никне зъбче - все още няма никакви признаци по самия венец. През нощта не спи спокойно, събужда се често и плаче. През деня спи по-добре, но плаче през останалото време. Дори в момента плаче. Как да й помогна?
Виж целия пост
# 1
Не можах да разбера, след като и дадеш гърда суче ли, успокоява ли се, за колко време?
Сигурна съм, че другите майки са по- компетентни от мен по отношение на къмене и т.н., но от тях знам, че на 3 и 6 седмица и на 3 и 6 месец има лек недостиг на кърма, защото бебето израства прекалено бързо.
Мисля, че това е период, който ще отмине, но трябва да си спокойна, за да е спокойно и бебето. Иначе влизате в порочния кръг- ти се ядосваш, бебето се ядосва и т.н. до безкрай!
Пожелавам ти скоро да се пребориш с плача на бебето, защото това е най - тъжния звук, който може да чуе майката!
Виж целия пост
# 2
gotika80 искрено ти благодаря за бързия отговор! Благодаря ти за съвета и за пожеланието! Те стоплиха сърцето ми.  bouquet
Виж целия пост
# 3
Това, че трябва да говориш с педиатъра ти е ясно. На мен ми хрумва единствено, че може да я болят ушичките. Или нещо от твърдата храна, която яде да я дразни и да не й понася добре. Провери ушиите, че болката там е жестока. Гушкайте се повече щом това я успокоява.
Виж целия пост
# 4
gigio благодаря ти много. Всеки съвет в момента ми е ценен. Наистина не бях се сетила за това, защото досега не ни се е случвало нищо подобно. Още веднъж благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 5
Нали знаеш как да провериш ушичките. Притискаш с пръст точно пред ухото, ако е възпалено ще се разплаче по- силно бебчето. Сега се сещам, че голямата ми дъщеря имаше един такъв период. Вече беше захранена, пиеше чай вместо вода и аз реших да започна да й давам чиста вода. Три дена нон- стоп ревеше това дете, докато се усетя, че е жадна  ooooh!
Виж целия пост
# 6
Да призная - не знаех как точно да проверя дали ушичките я болят и мисля да опитам веднага щом се събуди. В момента съм по-спокойна, не се чува плач и не бликат сълзи. Давам й прясно зеленчуково сокче по принцип, но днес не го искаше. Ще опитам с водичка Simple Smile
Виж целия пост
# 7
За нищо, мила! Важното е да се оправи детенце!
Утре пиши как сте?!
Виж целия пост
# 8
Спокойна нощ и от мен. Дано е било временно неразположение и вече да е отминало. Обади се на педиатъра ви за всеки случай утре.
Виж целия пост
# 9
А да не би да усеща вече бебето?  Simple Smile И кърмата ти да е понамаляла? Затова да иска повече да се гуши и да суче?
Леле с бебе на 6м. и бременна..  Shocked Да ти имам смелостта  Crazy
Виж целия пост
# 10
Първо Благодаря ти за отговора в моя пост "Да дам ли залъгалка?". Сигурно и моята бебка няма да спре да си лапа ръчичките току-така. Вече разбрах, че сега тепърва се запознава с тялото си.
Много съжалявам за плачещото ти бебенце. Дано намериш причината. А може просто да е в лошо настроение? Вече е големичка. Не вярвам да са колики ама помисли все пак какво си яла (ако въобще ти се яде де, предвид че може би ти става лошо), може от това да е. Успех с новото попълнение. Всичко ще бъде наред, сигурна съм.
Виж целия пост
# 11
Аз само искам да подсетя, че никнещите зъбки създават проблем много преди да са се показали. Това, че външно не си видяла нищо, не означава, че няма дразнение. Дано при вас да не е това.
Виж целия пост
# 12
от втората ти лентичка е  Wink 12 седмица от бременността кърмата рязко намалява!
бебето ти е малко и може би ще трябва да му даваш и някакво АМ освен кърменето?
имаше една темичка за кърмещи бременни майки, потърси я да я прочетеш  Peace
Виж целия пост
# 13
Поговори с педиатъра си или с гинеколог, защото може да има връзка с бременността ти. Чувала съм че при бременност се спира кърменето, но защо и дали е наложително, не съм се интересувала, може би е хормонално. Успех и кураж ти пожелавам!!! Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Искрено благодаря на всичките мили мами!  bouquetДнес сме много по-добре. Проверих ушичките, не реагира, дори ми се усмихна. Наистина е възможно да е от кърмата, чувствам че може би съставът й се променя. Очакваме, че може да се покаже и някое зъбче. Днес мислих много и се сетих, че определено нервността й има връзка с кърменето, може би някой от хормоните също влияе..Не зная, но наистина ще потърся повече информация за това. Още веднъж благодаря на всички! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия