RH-

  • 5 036
  • 19
Моля да ме извините, ако има писано по темата,
приятелка търси консултация защото иска да има бебе, а е с РН-
Къде да я изпратя?
Виж целия пост
# 1
в библиотеката на форумчето Mr. Green
Виж целия пост
# 2
аз това от библиотеката й го изпратих, ама не знам къде да я пратя на доктор, това ми беше питането Embarassed
Виж целия пост
# 3
Ако и е първа бременост RH - изобщо няма да и попречи (разбира се ако няма други проблеми)
Виж целия пост
# 4
ама то не й трябва доктор докато не тръгне да ражда
Виж целия пост
# 5
Всеки гинеколог ще и даде съвети и препоръки за нужните изследвания по време на бременността.
Виж целия пост
# 6
При първа бременност няма проблеми.
Останалото ще и обясни гинеколога.
Ако бебето се роди с RH + ще трябва да и се слага анти Д гамаглобулин.
Виж целия пост
# 7
благодаря на всички  bouquet
Виж целия пост
# 8
При първа бременност няма проблеми.
Останалото ще и обасни генеколога.
Ако бебето се роди с RH + ще трябва да и се слага анти Д гамаглобулин.

И ПРИ ПЪРВАТА БРЕМЕННОСТ МОЖЕ ДА ВЪЗНИКНАТ ПРОБЛЕМИ И ТО ГОЛЕМИ!!!!!!
Виж целия пост
# 9

И ПРИ ПЪРВАТА БРЕМЕННОСТ МОЖЕ ДА ВЪЗНИКНАТ ПРОБЛЕМИ И ТО ГОЛЕМИ!!!!!!
Цитат

Защо?
Виж целия пост
# 10
Всеки човек принадлежи към определена кръвна група. Кръвната група от своя страна се характеризира с наличието на две вещества – аглутиноген и аглутинин.

Аглутиногена се съдържа в червените кръвни клетки. Именно той дава името на кръвните групи. Те са четири-А, В, АВ, О. В групата АВ има два аглутиногена, а в нулевата няма нито един. Другото вещество аглутинин се съдържа в кръвната плазма. То е антитяло и има свойствoто да разрушава червените кръвни клетки. Индивид от една кръвна група притежава аглутинин, който не отговаря на неговия аглутиноген.

Разпределението на кръвните групи в населението зависи от расата. В Западна Европа например 45 на сто от населението е с нулева кръвна група, а най-често срещаната сред евреите е кръвната група В. Независимо, че се е спазвало правилото за съвместимост между кръвната група на дарителя и и получателя, години наред са се получавали необясними несъвместимости, водещи до усложнения или дори до смърт . Тези произшествия намерили своето обяснение през 1940 година, когато бил открит фактора резус. Оказало се че хората се делят на две групи- такива които имат в червените си кръвни клетки допълнителен аглутиноген, наречен фактор резус (получава името си от маймуните Macaca Rhesus, върху които са правени опитите). Те са по голямата част от населението на земята – 85 на сто. Останалите 15 процента не притежават аглутиногена резус. Те се наричат резус отрицателни. Следователно всеки човек се характеризира със своята кръвна група и своя положителен или отрицателен резус фактор.

Важно е да се отбележи, че аглутинини могат да се появят, когато резус отрицателна кръв влезе в досег с резус положителна, тоест кръв която притежава резус аглутиноген. Тогава резус отрицателната кръв реагира и произвежда аглутинини антирезус. В такъв случай се казва, че резус отрицателният индивид се имунизира против резус положителните кръвни клетки. Точно това е причината за появата на усложнения и инциденти.

Ако една жена притежава в кръвта си аглутинини антирезус, това не пречи по никакъв начин на организма й. Ако обаче е бременна, аглутинините, които са в кръвта й преминават през плацентата, проникват в кръвта на плода и разрушават резус положителните кръвни клетки на бебето. В последствие настъпат различни по тежест увреждания на детето.

Затова е задължително всяка бременна жена да знае своя резус фактор и да провери възможностите за имунизация. За жена, която е резус отрицателна и забременее от резус положителен мъж, възможността да роди увредено дете е едно към две. Ако обаче и той като майката е с резус отрицателен фактор, детето ще бъде резус отрицателно, следователно не съществува никаква опасност за него.

За да има основания за тревога е необходимо да са налице следните условия:

Жената трябва да е резус отрицателна –15 на сто вероятност.
Бащата трябва да е резус положителен и да е предал положителния резус фактор на детето. Процентът на тези случаи е 50 на сто.

Дори и да съществуват тези две условия, нещастните случаи са по- редки от очакваните.
Виж целия пост
# 11
Аз също съм с РХ(-) в семейство с преобладаващо (-) при жените, и горе долу откак съм се родила съм слушала за евентуалните усложнения при бременност.

Лали, по принцип си права, че даже и при първата бременност има някакъв шанс за проблеми, но за щастие той е минимален. Но все пак не случайно докторите без значение коя по ред бременност ти е, те изследват за антитела през цялата бременност.

Нннннина, съветвам те да нямаш страх от РХ несъвместимост проблеми още от сега. Проблемите се отстраняват, ако бременността ти се следи от съвестни гинеколози. Няма нужда да считаш кръвната си група за поредния "дефект", който да ти пречи да станеш майка Wink
Виж целия пост
# 12
Шансът не е минимален, а 1:1.
Но за да се избегне трябва профилактика по време на бременността.
Виж целия пост
# 13
Шансът не е минимален, а 1:1.
Но за да се избегне трябва профилактика по време на бременността.
Не е така. Да, шансът да се образуват антитела по време на раждането на първото дете наистина е твърде голям. Но това пречи на второто дете, не на първото! В много редки случаи се получава толкова голяма наситеност, че да е опасно още за първото дете! Знам това много добре, заради семейната ни наследственост. Блатовчедка ми се ражда по този начин - положително ер ха, при майка с отрицателно. Съответно, никакви проблеми за братовчедка ми. Обаче при второто дете, братовчед ми, кръвта на майката вече се е наситила с антитела, и братовчеда се ражда с опасност за живота... То са били диализи, кръвопреливания, абе ужасна работа. Но именно тази последица се избягва с Анти Д Гамаглобулин.
Виж целия пост
# 14
Не пречи при първото, ако то е  с отрицателен резус фактор.
Ако е с положителен - често се получават аномалии и аборти.
Всъщност при такава бременност често не се достига до раждане.
Съжалявам, че си с отрицателен резус фактор, но заравянето на главата в пясъка не премахва проблема.
Както то и да е, няма да пиша повече по темата, ти си имаш теория и държиш на нея.
Проблемът е твой, аз съм с положителен.
Но не подвеждай момичетата. По време на първата бременност се провеждат изследвания в определени седмици и съответно - профилактика.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия