ВЪпрос относно сядането от легнало положение

  • 1 623
  • 12
 Момичета искам да ви питам от кога вашите деца започнаха да го правят.Моята е на годинка и 1 месец и все още не може сама да седне от легнало положение.Трябва й да се обърне по корем и тогава сяда.Прави сама около 15 крачки и залита ,а като падне по дупе не може да се здържи и пада назад на глава.
Каква може да е причината според вас?Има ли и други такива деца?
Предварително балгодаря.Педи каза ,че щом ходи значи няма проблем с кръстта,но аз се запритесних
Виж целия пост
# 1
Ох нямам идея и аз това се чудех, седи си нормално, аз го дърпам за ръчичките уж да му покажа как да става, ама не иска Grinning
Виж целия пост
# 2
Винаги застава на четири крака, избутва се назад и така сяда, въобще не се и опитва да направи коремна преса, за да седне. По същия начин се изправя от седнало положение, когато няма за какво да се хване.
Виж целия пост
# 3
Мен ми каза да я водя на ортопед и това ме запритесни още повече.Нямам си на идея какво е това/ newsm78
Виж целия пост
# 4
Не се притеснявай, щом са ви казали, че така трябва,  ортопедът ще я види и ще прецени. Може да ви препоръчат и консултация с невролог. Освен това е хубаво детето да се заведе профилактично на ортопед, когато проходи, а ти пишеш, че дъщеричката ти ходи, така че ще използваш да види и крачетата.
Виж целия пост
# 5
Няма техника на падане Simple Smile
Синът ми пъвро се научи да пада, после да ходи  Laughing
Иначе седна сам на 5,5м. .. тогава и пролази .. Но почти винаги сяда извъртайки се по корем..
Не съм го наблюдавала кога започна да прави коремни преси Simple Smile Не мисля, че нещо особено Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Моят син от легнало положение се звърта на страни и така се изправя да седне Peace
Виж целия пост
# 7
ами ние сме на почти 10 месеца и от известно време го прави това,от легнало положение се изправя до седнало,съвсем леко се извърта и подпира на ръчичката и сяда хубаво,а от там ако има къде да се хване и се изправя.
 Иначе не би трябвало да се притесняваш според мен. Hug
Виж целия пост
# 8
Моята дъщеря започна да сяда сама от легнало положение преди около 1 месец. Извърта се настрани, първо се подпираше на лакът, сега вече направо на ръка и така сяда. Не мисля, че трябва да се притесняваш, всяко дете си прави "техника" на сядане, на твоето техниката явно минава през обръщане по корем.  Simple Smile Според мен си е окей, но я заведи на ортопед, както са те посъветвали, за да спиш спокойно.  Peace
Виж целия пост
# 9
Моят син от легнало положение се звърта на страни и така се изправя да седне Peace
и моя така прави.Не мисля,че има проблем с детето
Виж целия пост
# 10
Моят син от легнало положение се звърта на страни и така се изправя да седне Peace
и моя така прави.Не мисля,че има проблем с детето
И дъщеря ми беше така.
Виж целия пост
# 11
Благодаря ви ,да ще я заведа .но чак другата седмица има часове.И аз си мисля,че може би така й е по удобно,но като падне по дупе и веднага на земята с глава и сега ходя само след нея да не я удари пак.
Виж целия пост
# 12
Моята дъщеря също се изправя до седнало положение по описания от тебе начин - първо се завърта по корем и се изтласква с ръчички. Още не ходи сама, само по мебелите се подпира. Не съм се нещо запритеснила... Не се шашкай. А пък като заведеш детенцето на ортопед, той ще ти отговори навсички въпроси. А, и моята също като падне и си изплющява главата. Ще се научат лека-полека.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия