За и против раждането у дома

  • 7 466
  • 220
Здравейте момичета! Досега само само бях пасивен участник - т.е. включвах се в готови теми, но сега наистина ми е интересно да науча вашето мнение дали бихте се осмелили да родите в позната обстановка, вкъщи, където ми се струва че ще ми е много по-приятно отколкото в нехигиеничните ни болници.  NaughtyЕее естествено с медицински персонал около мен, а не аз, свекито, припаднал съпруг и отбор съседки.  CrazyДа си призная още съм далеч от щастливия миг - проблеми със забременяването, но като дойде момента ми се иска да съм напълно сигурна какво искам и се надявам да ми помогнете Peace
Виж целия пост
# 1
Не бих родила вкъщи,дори с цял екип професионалисти покрай мен.Струва ми се рисковано,ако недай си боже се получи някакво усложнение в процеса на раждането...не,благодаря Peace

Иначе съм чела истории на майки,родили вкъщи,поздравявам ги за смелостта Wink.Аз обаче съм от страхливките...и такова раждане за мен  лично е безумно Rolling Eyes.
Виж целия пост
# 2
 Незнам да ти кажа честно...от една страна ако се върна назад във времето и се замисля - да, би ми се искало да си родя вкъщи защото изпитвах голям ужас от болнични заведения, но от друга страна...я си представи ако нещата се закучат и се наложи едно секцио, както стана и в моя случай...Едва ли...все пак болницата като място, където и решила да родиш своето дете разполага с много повече ресурси...Иначе като емоционална предразположеност естествено, че вкъщи е по-добре Simple Smile. Но все пак това си е мое мнение.
 Пожелавам ти скоро да се похвалиш с  EFP
Виж целия пост
# 3
Ако някой ми гарантира безпроблемно раждане бих родила в кьЩи,но какво Щте стане ,ако се наложи секцио по спеШност както беШе моя случай?
Виж целия пост
# 4


 Интересно ми е, ако възникне усложнение по време на раждането ти вкъщи и трябва спешен екип със специална апаратура, какво ще правиш?По-добре да съм в мизерните ни болници, отколкото да рискувам моят живот и този на бебето.
Виж целия пост
# 5
В никакъв случай не бих избрала да родя вкъщи! Раждането, колкото и естествен процес да е, крие различни рискове. Просто няма как да съм сигурна, че наистина безпроблемно ще протече всичко и не бих рискувала живота на бебето, а и моя живот.
Виж целия пост
# 6
В Холандия нормалната практика е да се ражда у дома  Simple Smile Разбира се с акушерка и още една специално обучена медицинска сестра, която след това помага и през първата седмица след появата на бебето. Малко е стряскаща отначало мисълта, но като се замисли човек какво по-хубаво от това да родиш в спокойна домашна обстановка с таткото и да сте си направо вкъщи след раждането цялото уголемено семейство  Heart Eyes НО страната е толкова гъсто населена, че практически винаги има болница наблизо, а и според статистиката май около 40% от ражданията все пак завършват в болница заради някакво усложнение. Разбира се при най-малко съмнение акушерката веднага вика линейка  Naughty
Аз много се бях навила за домашно раждане, но ме изненадаха 2 бебчета  Grinning Иначе ако до теб има опитна акушерка, всичко е наред с бременността и бързото стигане до болница е възможно, не виждам никакъв проблем  Peace
Виж целия пост
# 7
Извинявайте за "пробата", но от одеве пиша инезнам защо не се публикува. Както и да е - Благодаря на Аmilia за хубавото пожелание, а относно мнението на Биляна да страхувам се от рисковете при раждане, но все пак жените са раждали от векове нормално, а напоследък са се навъдили всякакви лигли дето ги е страх от болката и без нужда искат секцио. е аз искам да си родя по старомодния начин и да мога да си викам като раждам, без някоя сестра да ми удря шамари, щото се лигавя, както са ми разказвали приятелки. Thinking Не ме разбирайте погрешно - всяка жена си прави избора, но не мисля, че болката е основателна причина да не родим нормално Peace
Виж целия пост
# 8
Не бих избрала да родя в къщи. Naughty Особено както при мен се наложи секцио в процеса на раждане.
Повечето болници организират Дни на отворените врати,където запознават бъдещите родилки с обстановката и така като дойде момента няма да ти е непознато мястото.
Peace

....но като дойде момента ми се иска да съм напълно сигурна какво искам и се надявам да ми помогнете Peace
Пожелавам ти този момент да дойде възможно най-бързо!А най-важното тогава ще е твоята и на бебето сигурност,която в болнични условия ще е в пъти по-голяма,отколкото в домашни!

SISINA,никой не намесва болката тука.В случая тя е най-малкия проблем.
Освен това понякога нещата се случват независимо от желанията ни.Аз също исках много да родя нормално,въпреки предупрежденеията че съм с тесен таз.Е,започнах да си раждам нормално,но завърших със секцио.При такова раждане също има болка.Но не в това е въпроса както казах.Нещата в случая се свеждат до сигурността на майката и бебето.А в домашни условия тя не може да бъде на болнично ниво(колкото и мизерно да ти се струва).
Виж целия пост
# 9
В отговор на fata morgana: напълно съм съгласна с теб, една от причините да публикувам тази тема са разказите на мои приятелки, които се съмняват, че частните клиники лъжат майките че се налага секцио, въпреки че не се налага, защото така получават повече пари Thinking
Виж целия пост
# 10
но все пак жените са раждали от векове нормално, а напоследък са се навъдили всякакви лигли дето ги е страх от болката и без нужда искат секцио.

Не става въпрос за лигавене, а за усложнение по време на раждането. Второто ми раждане протичаше много бързо и безпроблемно до момента, в който не стигнах пълно разкритие и се наложи спешно секцио. Повярвай ми, до последната секунда се опитвах да го родя нормално и правех всичко възможно да избегна секциото. Не мога да си представя обаче какво щеше да се случи, ако си бях вкъщи, заобиколена от домашен уют и никаква операционна Confused Wink

Колкото до приятелките с разказите - най-обичам такива неща. Имай предвид, че много често всичко е преувеличено, преиначено и натъкмено така, че да изглеждат я героини, я мъченици. По-добре не слушай разкази, а си мисли за твоето си раждане Peace
Виж целия пост
# 11
Бих родила вкъщи, ако нещата са добре уредени, както в Холандия например. В нашите условия - не. Първо, защото законно не може да присъства дори акушерка и второ, ако се наложи, транспортът до болница е сложен. Дано някой ден да стане възможно. При тези условия не бих рискувала.
Виж целия пост
# 12
"За" съм, ако присъства медицинско лице или има болница наблизо. Всъщност съм повече за активно раждане, което дава на майката възможност да роди по възможно най-естествения начин без много намеса - човъркане за разкритие Confused, скачане на корема, система...

Както се спомена вече, бих родила вкъщи, но само в чужбина, в България не бих посмяла да си помисля за нещо такова Naughty
Виж целия пост
# 13
Не, при никакви обстоятелства! Независимо дали им медицински персонал или не. Stop
Виж целия пост
# 14
 В отговор на Fairy:2yes2: много ми хареса обяснението ти за моите приятелки "героини" или "мъченици".  Grinning Вероятно си права, но ти откъде знаеш, че лекарите не са те излъгали че трябва да родиш секцио, а не нормално?! Извинявай за въпроса - не е с цел да се заяждам, а само да си изясня ситуацията  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия