обилен цикъл

  • 1 257
  • 1
Здравейте!
Преди 6 години имам раждане със секцио, след което цикълът ми стана толкова обилен, че не мога да изляза от нас /повече от една превръзка на час ползвам/, направих и анемия. Консултирала съм се с няколко специалисти, като са ми правени прегледи и изследвания, при които причина не се установява.
На витамин C и калции не се повлиява /пила съм по 2 грама дневно/; с  дицинон много малко намалява кървенето.
От 3 години пия противозачатъчни за целта - линдинет 20, но от тях не се чувствам комфортно - получавам често сърцебиене, прилошаване, гадене, болки в краката от разширени вени; озовавам се на няколко пъти по спешност при кардиолози и те съветват да спра контрацептивите.
Гинеколожката ме съветва да поставим спирала мирела, но тя също е хормонална.
Искам да попитам, при положение че се постави такава спирала, тя би ли имала  същите странични действия, като тези на контрацептивите.
И друго -  какви може да са причините за толкова обилния цикъл; къде на друго място да ги търся? Възможно ли е нервно напрежение да оказва такова влияние? Възможно ли е причина за тях е да е секциото?
Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 1
Да бихте могли да поставите такава спирала. Тя няма да Ве даде подобни оплаквания.
Трудно е така да се предвиди дали ще има ефект върху кръвоизливите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия