ВИП или нормална стая в Майчин дом (12 ет.)

  • 13 455
  • 18
Момичета, знаете ли каква е разликата между ВИП и нормалната стая на 12 етаж в Майчин дом? Казаха ми, че и двете имали отделен санитарен възел, единствената разлика била, че във ВИП стаята имало телевизор... Има ли смисъл да си взема ВИП стая? Защото да давам 35 лева само за телевизора... Confused
Виж целия пост
# 1
Аз лежах на 12 етаж в нормална стая-много е добре положението.В стаята сте две жени,бебоците са при вас,имате си самостоятелен санитарен възел,шкафчета.Много е чисто и няма смисъл от телевизор според мен,едва ще ти е до това.
Виж целия пост
# 2
Супер, мерси! Точно това чух и аз, мерси за потвърждението. Hug
Виж целия пост
# 3
Друга разлика е, че във ВИП стаите допускат роднините (таткото основно), докато в обикновените - не. Там можеш да покажеш бебето само на вратата. Докато аз бях там, в обикновена стая, в съседната - ВИП - един татко висеше по цял ден при жена си и детето.
Иначе кой знае каква разлика в самите стаи няма.
Виж целия пост
# 4
Ооо, това е много ценна информация! Това мисля, че накланя везните към ВИП стая, за мен това е от огромно значение! Мерси много, svetlitsa!
Виж целия пост
# 5
Извинявам се, че се намесвам в темата и за дебилните въпроси,  но да попитам какъв е този 12 етаж на МД? Като постъпваш си избираш на кой етаж да си?
Благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Аз също родих в Майчин дом и лежах в нормална стая.Аз също си мислих за ВИП стая,но собствената лекарка ме отказа,защото там си сама,единствената екстра е телевизора.На мен ми беше много приятно да съм с още една майка в стаята,тъй като точно в този момент имате много общи теми.Не съм се  досетила и за телевизор.Бях си взела лап топа,пусках само музика да си слушаме.
А за това,че таткото може да влиза само във ВИП стаите не е вярно,защото мъжът ми беше всеки ден в нашата стая след като мине визитацията.Стоеше по 2-3 часа. Peace
Виж целия пост
# 7
Извинявам се, че се намесвам в темата и за дебилните въпроси,  но да попитам какъв е този 12 етаж на МД? Като постъпваш си избираш на кой етаж да си?
Благодаря Simple Smile

Аз бях на този етаж,но никой не ме е питал за избор на етаж.По принцип бях чула,че нормално родилите са на 12 етаж,а секцио на 7 етаж,но това не е вярно,защото на 12 етаж когато лежах аз, имаше майки и с нормално раждане и с секцио.А  според мен 12 етаж е един от най-добрите,защото е след ремонт и със собствена баня и тоалетна,докато бях един път на 7 етаж за прослушване на тоновете и като видях стаите се разочаровах,защото не са в много добър вид и с обща баня и тоалетна на етаж.Това е което знам аз.
Виж целия пост
# 8
Съжалявам за въпроса ако ви се стори малко груб,но в нормалните стаи мешат ли българки с  ромки.
Виж целия пост
# 9
Съжалявам за въпроса ако ви се стори малко груб,но в нормалните стаи мешат ли българки с  ромки.
доста груб даже ми се струва!!!
вземи си вип стая и така ще си сигурна...
Виж целия пост
# 10
Съжалявам за въпроса ако ви се стори малко груб,но в нормалните стаи мешат ли българки с  ромки.
доста груб даже ми се струва!!!
вземи си вип стая и така ще си сигурна...
Въобще нямам намерение да обиждам никой. Трите  удивителни са ти излишни.Просто знам,че в някои болници има такъв вътрешен правилник(Шейново по данни на раждали майки там),затова питам как е в МД.Ако нямаш какво съществено да кажеш,поне си оправи клавиатурата.Пак казвам нямам намерение да обиждам който и да е било,така ще не подскачай като ощипана госпойца.
Виж целия пост
# 11
1. шейново не е добър пример, настаняват майки от различни етнически групи (вкл. цитираните от теб ромки) в една стая, както a propos и в другите болници когато родилките са много. ако уцелиш момент, в който има малко жени може и сама в стая.
такъв вътрешен правилник няма и не би могло да има разписани правила, които да отделят пациенти по етнически признак... може би се разбираш със старшата акушерка.
2. не винаги е възможно да се "резервира" ВИП-а
3. какво ми има на клавиатурата?
Виж целия пост
# 12
Не съм била в МД, но влизам да ти пожелая леко раждане  Laughing
Толкова беше активна по време на бременността, ти че вярвам няма да имаш почти никакви въпроси след като родиш  Hug
Но не мисля, че ще ти е до ТВ като се появи бебчето  Laughing
Виж целия пост
# 13
Мерси много!!! Hug Ами, тук има отговори на всичките ми въпроси! И то от мами с опит. Simple Smile

Басирам се обаче, че роди ли се малкият човек ще ви затрупам с още повече въпроси. Но съм толкова спокойна, че каквото и да изникне, има кой да ми отговори. Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 14
И аз родих в Майчин дом. Момичетата са ти отговорили за състоянието на стаите. Според мен по съществената разлика между нормалната и вип стаята в Майчин дом е тази, че във Вип-а леглото е персон и половина с матрак, а в нормалната са така наречените русенски легла, с алуминиева рамка и стар дюшек. Не са особено удобни, но пък да ти кажа, не ти пука особено, мислите и цялото ти същество е насочено към бебето. Иначе в нормалните стаи си е направен добър ремонт, алуминиева дограма, нови бани, чисто е. Телевизора го нямам за плюс, ако толкова ти се гледа, винаги може да ти донесат едно малко телевизорче, но съм сигурна, че когато бебето спи, ще спиш и ти. Друг плюс за мен беше че не бях сама, донякъде...... говорих си с другото момиче, но понякога простобях уморена и исках да спре да говори по телефона и да поспя малко.......... когато я изписаха бях един ден и една нощ сама с бебето исе наспах. Стояхме 7 дена в болницата. Така, че моят съвет е да избереш нормална стая. И в нея може да те посещава таткото, стига другото момиче да няма против. Но ако се разбрете, да влизат само татковците за по малко,мисля че няма да има проблем.

Успех и леко раждане!


Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия