Вечно зачервеното ми гърло

  • 3 545
  • 7
Аз често не му обръщам внимание, но май си ходя със зачервено гърло, а още по-често ми дразни нещо по сливиците и някоъ път налепи образувам, но докато ги огледам си заминават.. Чувствително гърло някакво, навремето повече боледувах, сега рядко, но това е нещо хронично май. Кой знай?! Някоъ бактерия да гнезди там?
Та тряба отида явно на УНГ в такъв червен, дразнещ момент, много  е неприятно. Confused
Сетих се да ви попитам, какво сте чували за лечение на въпросното гърло и евентуално специалист варненски по уши-нос-гърло.
Виж целия пост
# 1
Да не си въдиш стафилококи или гъбки кандида в гърлото. На това ми прилича.
След като родих и аз бях вечно с червено гърло, правих изследване за гърлен секрет и се оказа това. И двете гадини са много устойчиви и трудно се морят.
Виж целия пост
# 2
 newsm78 Че защо да не си ги отглеждам?
Виж каква идея! Аз откак съм родила наистина повече ме дразни .. Ми да!
Къде се взима проба или кой.. Каква е прозедурата?
 #Cussing out Гадост!
Виж целия пост
# 3
GP-то може да ти я вземе и след това са я занесеш в лабораторията, или директно в лабораторията да ти я вземат. Не знам във Варна имате ли ЦибаЛаб, аз на тях най им имам доверие.
Виж целия пост
# 4
Мен от 2 месеца през няклко дена ме боли гърлото. Болката е средно силна и продължава няколко часа. Отшумява без да взема никакви мерки. Идея нямам бактерия ли е, какво е...
Виж целия пост
# 5
Ама вземете мерки бе, хора! Това вашето на нищо не мяза! Знаете ли какви поразии се навличат от такива "дребни" неща като често зачервяване на гърлото, което не се лекува. Например резултат от такова бездействие е т.нар. инфекциозен артрит. Завъждаш си гъби в гърлото, които по кръвен път се занасят до ставите, възпаляват ги и един слънчев ден на млади години окуцяваш (жив пример е най-добрата ми приятелка!) После върви се разправяй с доктори и болници. За София мога да препоръчам много добър специалист оториноларинголог (УНГ) - д-р Чапкънов. Преглежда в частната клиника Св.Пантелеймон на ул. Княз Борис І №21 (в близост до 5-те кьошета и баня Мадара) - тел.на болницата: 02/951 51 62, 954 95 88. Варненските мами мога да посъветвам да си поискат от ДжиПи-тата взимане на гърлен секрет и антибиограма в ХЕИ-то - барем да кажат к`во има в гърлата ви и да ви предпишат подходящо лечение. Хомеопатски лЮкарства също много помагат, но само след консултация с хомеопат! (Сестра ми този вариант предпочете и от 4 месеца не се е оплаквала от зачервено гърло, докато преди всяка седмица се зачервяваше, тя пиеше антибиотици, накрая стана алергична към една група, взеха да се чудят какво да и предпишат и така стигнахме до хомеопат)

Вземете мерки! smile3513

Виж целия пост
# 6
Пробата наистина може да се вземе от GP, но аз лично го метнах, че ми бучат ушите и ми даде направление за ото-рино.... (иначе се правят на големи спецове и всичко лекуват). Доктора ми огледа добре сливиците, гласните връзки, забаляза възелче там и най-накрая ми направи натривка от гърлото и носа, после в ХЕИ и до седмица излезе посявката - естествено стафилококи, на всичкото отгоре резистентни на един куп антибиотици, пих 10 дни аугментин и после трябваше да се направи едно контролно изследване на което така и не отидох  Embarassed . Така че ото-риноларинголог добър във Варна и аз търся, ако имате някой добър ще  Hug
Виж целия пост
# 7
Въх, какви работи!
Ще се постарая другата седмица поне при жипиту да ида, само татито да е свободен, че тия баби дето уж внуче гледат... Sick
тенку ви много, ще се погрижа сериозно!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия