Хрема при бебе на 1,5 месеца

  • 3 163
  • 6
От вчера момченцето ми е с хрема.За сега му пръскам само Дисне мар, но ефекта е временен.Докато спи сополките влизат навътре и започва да киха и кашля.Вкъщи и таткото и баткото са болни и се притеснявам да не стане по-зле с бебчо.
Въпроса ми е мога ли да давам осцилококцинум или хомеожен на толкова малко бебенце?
Виж целия пост
# 1
Консултирай се с педиатъра на детенцито  Peace

Лично аз бих ползвала само физ.разтвор (може да се ползва често)и аспиратор за толкова малко детенце  Rolling Eyes



Стискам палци и бързо оздравяване на всички   bouquet


Мисли позитивно  Hug
Виж целия пост
# 2
Не знам за Осцилококцинум на толкова малко бебенце, но можеш ли да подпъхнеш нещо под матрачето, където е главичката, за да е под лек ъгъл? Така няма толкова да се стичат сополките към гърлото.  Другото е да напариш хубаво в банята с гореща вода, да стане почти като парна баня, и да седите по 10-тина минути вътре. И така по няколко пъти на ден. Ако имаш изпарител с гореща пара, пускай в стаята да овлажняваш въздуха. Това бих ти препоръчала.
Виж целия пост
# 3
Благодаря за съветите.
Desss оказа се че нашата педиатърка е от важните, дето не си вдигат телефона събота и неделя  Close
Виж целия пост
# 4
Хомеожен  newsm78 Той е за гърло и е за смучене. Едва ли е подходящ за бебето.
Виж целия пост
# 5
Днес бяхме на преглед и се оказа, че хремата е в следствие на рефлукс.
Жорко не повръща, но връщал мляко, което дразнело лигавицата и от там - хрема, а от там и кихането и кашлицата.
Виж целия пост
# 6
Хомеожен  newsm78 Той е за гърло и е за смучене. Едва ли е подходящ за бебето.

На опаковката пише за деца под 1 година таблетката да се стрива и разтваря във водичка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия