Дали ще е по-трудно забременяването ми след като имам "гуша" ...???

  • 3 428
  • 3
    здр, предварително се извинявам ако вече има такава тема, но неуспях да намеря....
     На 24 съм и от 4 години съм с диагноза "тиреотоксикоза", първо лекувах 3-пъти по-високите стойности на хормоните ми а след това и операция правих имах 9 възела на жлезата и от тогава съм на хапчета, защото сега остана мн малка част от жлезата и непроизвежда достатъчно хормони и така доживотно....
не съм забременявала до сега, не сме и правели опити честно казано, но все това ми е в главата....на всеки преглед лекаря ми напомня, че ако съм решила да забременявам или съм вече бременна трябва да му се обадя задължително. А това което съм попрочитала тук- там откривам, че момичета които тръгвайки да забременяват и неставало в последствие разбирали ,че имали нарушени хормони на щитовидната жлеза 
  ХАЙДЕ СПОДЕЛЕТЕ С МЕН, ТОВА КОЕТО ЗНАЕТЕ-БЛАГОДАРЯ.....
Виж целия пост
# 1
Въzможно е да имаШ проблем, но не е zадължително. Но лекарят ти е прав. При бременност трябва да се следиШ от блиzо хормоните. За другите не zнам, но е важно ТСХ да не е над 2. В сайта на zачатие има много добри статии. Почети там. www.zachatie.org
Виж целия пост
# 2
благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 3
Здравей,прочетох поста ти искам да ти кажа от опит че гушата не речи да станеш мама.Аз същ о нямам щитовидна жлеза и съм на хапчета до живот,но това не ми попречи да забременея.Моят ендокринолог ме следеше презцялото време и на всеки два-три месеца изследвах THS тъикато по време то се променя.Нямах никави проблеми само дозата ми увеличаваше.Е само дето накрая всичко се обарка поради друга причина и загубих бебчо в 6тия месец,но причината в никакъв случаи небеше заради гушата.Имаше други усложнения,но както и да е искам да ти кажа че няма от каво да се притесняваш ще станеш мама.Товаче нямаш щитовидна жлеза не ти пречи само трябва редовно да си правиш изследване следкато разбереш че си бременна.ПОЖЕЛАВАМ ТИ ГО ОТ ВСЕ СЪРЦЕ УСПЕХ МИЛА.Надявам се да съм ти била от полза.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия