Почистване на керамичен котлон

  • 108 247
  • 130
Здравейте, малко съм в страни от темата, извинете за което. Но имам нужда от съвет. Първият ми опит за правене на крем карамел завърши със спукана йена върху котлона. Последва бясно търкане на бързо карамелизиралата се захар, но уви, остана в средата едно петно, с което не можах да се преборя Sad Дайте съвет с какво да почистя керамичния си котлон.
Виж целия пост
# 1
За съжаление с нищо не може да се почисти.До колкото знам единствено от захарта остават петна, които не се чистят.
Виж целия пост
# 2
пфуууу
здраве да е, поне крема след това стана хубав Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Не, не....вземи си препарат. Има специални за стъклокерамика, ще се махнат петната. Аз лично използвам на Медикс, но съм ползвала и на Астониш. Има и други, по-специализирани.
Виж целия пост
# 4
Аз също ползвам препарата на Медикс.  Peace
Виж целия пост
# 5
с риск да ме разпънете ще издам аз с какво чистя керамичния плот със сода бикарбонат слагам малко върху петното и търкам с навлажнена попивка Peace
Виж целия пост
# 6
Петната махам като напръскам с жълто Меглио (обезмаслител). Оставям 5-10 минути и избърсвам с хартиена кърпа. Ако има още останало пак напръсквам, пак изчаквам и така докато се махне.

Не бих пробвала със сода, защото има риск от надраскване.
Недей да опитваш с нищо, което може да надраска плота - грапавата част на гъбите или абразивните препарати.

Успех!
Виж целия пост
# 7
Петната махам като напръскам с жълто Меглио (обезмаслител). Оставям 5-10 минути и избърсвам с хартиена кърпа. Ако има още останало пак напръсквам, пак изчаквам и така докато се махне.
и аз по този начин почиствам плота  Peaceс обезмаслител
Виж целия пост
# 8
Мелио или Циф. Ама карамел  не съм чистила. Дано се махне. Аз имам няколко неизчистваеми петънца на плота и много ме дразнят  Close
Виж целия пост
# 9
Meлио.
Уредчето за почистване на керамични плотове го имаш, нали?
Защото без него няма как да стане. Затова пък с него си изстъргваш всичко, та дори и без препарат.
Виж целия пост
# 10
 Пръскам със "SMAC".Обожавам този препарат,всичко с него чистя.
Уредчето за почистване на керамични плотове го имаш, нали?
Това пък какво е??? Що не знам за него??? newsm78
Виж целия пост
# 11
Е, как какво?
Една...хъм...стъргалка. С ножчета. То си е уред специално за почистване на такива  повърхности. Това е нещото, което сваля ВСИЧКО от керамичен плот. То, без него може и с киселина да пръска човек и пак не може да се изтърка.
Виж целия пост
# 12
С риск да преувелича, искам да похваля препарата Мr. Beckman като най-добрия препарат за керамични котлони. Само че е трудно да се намери в обикновени магазини, но ако го пробвате ще се убедите в ефективността му.
Виж целия пост
# 13
Почиствам с препарат Медикс и стъргалката с ножчетата и като ги изчистя с кърпата са като нови  Wink
Виж целия пост
# 14
Тези стъргалки откъде се купуват?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия