Давате ли на децата си имуностимуланти?

  • 11 107
  • 90
Не намерих тема по въпроса, но ако все пак има, ще бъда благодарна за линк, за да не се повтаряме. Виждам, че има пусната тема за посещението на ясла и боледуването, но там не се коментира въпроса, който ме интересува.
Та, от другата седмица синът ми тръгва на ясла и педиатърката ми препоръча да давам превантивно имуностимулант, напр. коластра на прах. Каза, че майките били мн. доволни, а и цената била сравнително достъпна. Вие имате ли лични наблюдения от подобни добавки? Имат ли ефект при вас и децата ви?
Виж целия пост
# 1
Аз давам Коластра, да, много съм доволна. Взимам и водораслите на АкваСорс, епизодично и друг продукти.
Виж целия пост
# 2
Давам Саменто и съм доволна, също Коластра и ЗЕ, но ги спрях.
Виж целия пост
# 3
Не. Всъщност не й давам нищо в добавка, дори витамини.
Разболява се доста рядко, да чукна на дърво - веднъж-дваж годишно.
Оставям я да се облече според собственото си усещане за студ, гледам да не я събирам често с други деца и да я храня що-годе здравословно.
Избягвам да я навличам.
Виж целия пост
# 4
Да. Имунобор кидс. Доволна съм, даже много.
Виж целия пост
# 5
редувам Герисан сиропче и ACD Liquid for Kids.
Виж целия пост
# 6
Жен шен с пчелно млечице и витамини.
Виж целия пост
# 7
Давам, когато ми се разболее два пъти едно след друго.
Бях чула преди време, че не е добре да се дават, затова попитах и лекарката, но тя ми каза, че имунната система на децата до 8 годишна възраст не е стабилна, като на възрастен човек и затова се дава /при нужда/.
Доволна съм. Имаше период, който малкия беше постоянно болен и благодарение на имуностимуланти се стабилизира. Периодът беше, точно когато започна да ходи на ясла.  Peace
Виж целия пост
# 8
Не съм давала, но тръгна на ясла и сега е болна, ще давам -страхувам се да не се разболее пак.До сега не е боледувала.
Виж целия пост
# 9
давам, но не непрекъснато.

По съвета на педиатъра - правим един курс от 14 дни ( есберитокс + прополис). И профилактично оксилоскокциум една доза веднъж седмично.

Доколкото знам, за да е ефективно трябва детето да е здраво, за да се провежда курса.
Виж целия пост
# 10
Не. Всъщност не й давам нищо в добавка, дори витамини.
Разболява се доста рядко, да чукна на дърво - веднъж-дваж годишно.
Оставям я да се облече според собственото си усещане за студ, гледам да не я събирам често с други деца и да я храня що-годе здравословно.
Избягвам да я навличам.

Абсолютно същото, но в мъжки род  Wink
Виж целия пост
# 11
Обикновено тези теми са в здравния затова не си намерила нищо.
В момента давам ЗЕ,коластра и ЕМК.И доста други имуностимулатори съм давала,но сякаш без ефект.Дребния е доста болнав и ми се налага Confused
Виж целия пост
# 12
Благодаря, момичета!

Обикновено тези теми са в здравния затова не си намерила нищо.

Да, наистина не съм съобразила, че по-скоро темата е за там...
Виж целия пост
# 13
Давам обикновено Рибомунил. Пие се 6 месеца по схема, после се почива 6 месеца и след това може да се повтори. Аз лично съм много доволна. Има го в два варианта на таблетки и в сашета, който са за предпочитане, поне според мен. Няма никакъв вкус и се приема безпроблемно . Другото, което съм ползвала е Прополис на капки, но той не е много приятен на вкус - също ми свърши добра работа.
Виж целия пост
# 14
Не, не давам нищо. Детето ми е много своенравно и много трудно успявам да го накарам да сложи насила нещо в устата си, особено лош опит имам с лекарства. Поради това не му създавам излишни негативни емоции. Истината е че съм много критична към всякакви хранителни добаваки и съзнателно ги избягвам при децата си. Според мен лекарите ги препоръчват не защото са убедени в ползата им, а за да се оттърват без много приказки от по-знаещите и напористи пациенти (майки).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия