Бърза ли е бързата помощ?

  • 3 862
  • 40
Здравейте! От години и аз като всички слушам оплаквания по адрес на спешна помощ и все се надявам, че няма да ми се наложи да се убедя лично дали са верни. Е, случи ми се. Тази вечер и двете ми деца вдигнаха 39,8 температура. След 3 часа борба с панадол, компреси, бани и т.н. през които я свалях максимум до 39,5 се убедих, че няма да стане така и реших да извикам лекар. Да ама не. Педито естествено в 19 часа не вдига вече. МЦ Превент, които й обслужват пациентите когато я няма казаха, че бебета до 1 год не обслужвали, да съм викнела бърза помощ. На 150 не можах да се свържа в продължение на 20 мин. Добре че има 112. Свързах се веднага, казаха хората че ще изпратят. Бърза помощ дойде след 1 час  Shocked Ми ако беше инфаркт? Не че имаше голям ефект от идването - каза ми да давам панадол и да правя компреси  newsm78
Та мисълта ми е... може ли изобщо човек да разчита на някаква спешна медицинска помощ в тази държава? Или май е по-добре да си имаме в хола по един спешен шкаф с противоалергични, противотемпературни и всякакви лекарства и да се оправяме кой както свари... И това в София... Представям си в провинцията колко по-страшно е.
Виж целия пост
# 1
Както сама си разбрала Бърза помощ не е изобщо бърза.Колко хора са си отишли заради бързината й. ooooh!

Остава ни само да се молим да нямаме нужда от лекарска помощ извън работно време.А ако видим зора,директно отиваме в спешен кабинет в някоя болница.Не че там посрещат с питка и сол,но поне съкръщаваме времето за великото пристигане на лекаря.
Виж целия пост
# 2
Аз също съм се убедила във"бързината"на бърза помощ.
Миналата година по това време малкият направи гърч и си глътна езика от висока Т.Бяхме на 10мин.път от бърза помощ,но им се обадихме да дойдат ,а те дойдоха след 45мин.Първо ни се скараха,че сме ги извикали след като сме се оправили сами  и какво съм искала да ме закарат във болница ли? newsm78 Удариха му една доза диазепан и си тръгнаха,не искам да си помислям какво щеше да стане,ако ги чаках цялото това време те да му извадят езика!!! ooooh!
Виж целия пост
# 3
За съжаление има много такива случай.Сещам се и за един лекар от Бърза помощ,който беше дал интервю за това колко плачевно и състоянието във въпросното спешно звено и как не успявали да отреагират адекватно на повечето от сигналите и по тоя случай го бяха уволнили.Истории,колкото искаш...повечето с трагичен край:
http://lachezar.net/?p=49
http://www.malkiobyavi.com/pro/pic-news/print.php?newsid=7865
и т.н.-в dir.bg има описани много такива случай,а реакцията на държавата е крайно неадекватна-съкращава служители-http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=244716
http://www.factor-bs.com/news-270.html
Виж целия пост
# 4
Вече си мисля - КОЕ в тази страна е наред!

По скоро това ще е по-интересно да има тема - Кое в тази страна следва нормална логика - здравеопазване ли, образование, полиция  все стълбове на държавата...нямам думи
Виж целия пост
# 5
Задавам друг въпрос: БЪРЗ ЛИ Е 112??? Работя в болница. До болницата стана катастрофа. Много хора се обадиха и пациентите почти веднага бяха настанени. Да обаче, някой е звънил и на 112. Половин час ,след като пострадалите бяха настанени от 112 се обадиха, да кщажат, че до болницата е станала катасрофа!  Коментарът оставям на вас... Wink
Виж целия пост
# 6
Не е бърза, за това и надписът по линейките е Спешна или Неотложна помощ.
Виж целия пост
# 7
Никога не ми се е налагало да ги чакам повече от 10 мин.,дано не ми дава Господ да стигам пак до тях .
Да са живи и здрави!Винаги са били любезни и с точна диагноза !
Късмет съм имала ,знам ли?
Виж целия пост
# 8
Не зная защо винаги чета и чувам, че Бърза помощ е бавна.
Колкото пъти се е налагало да я ползвам,/ а вярвайте ми, че е много начесто през последните две години/ винаги се е отзовавала до десет минути.
Майка ми е на почти 80 години. Винаги съобщавам възрастта и и винаги са отзивчиви
Сестра ми почина преди 15 дни. Съобщих им диагнозата, казах им че агонизира вече. Дойдоха на 15-та минута. Не беше спешен случай...но бяха тук.
Не бива постоянно да търсим негативи където и да е....
Виж целия пост
# 9
Не е бърза, за това и надписът по линейките е Спешна или Неотложна помощ.
Е спешна какво е да се появят след един час ли?
Виж целия пост
# 10
Наистина не трябва постоянно да търсим негативи

Случвало ми се е да викам бърза помощ и при това за стар човек и са отреагирали доста адекватно и бързо

Може би на нас хората ни е по -лесно да нападаме и да търсим нещо от което да се оплакваме.
И поради това може би забравяме в какви условия работи бърза помощ и колко ограничен е персонала и и ресурса с който разполага
Виж целия пост
# 11
Веднъж дойдоха сравнително бързо, за около 20 минути. Следващия път ги чакахме около час и двайсет минути, а болницата се намира на около 3-4 километра. newsm78
Виж целия пост
# 12
Аз също съм се убедила във"бързината"на бърза помощ.
Миналата година по това време малкият направи гърч и си глътна езика от висока Т.Бяхме на 10мин.път от бърза помощ,но им се обадихме да дойдат ,а те дойдоха след 45мин.Първо ни се скараха,че сме ги извикали след като сме се оправили сами  и какво съм искала да ме закарат във болница ли? newsm78 Удариха му една доза диазепан и си тръгнаха,не искам да си помислям какво щеше да стане,ако ги чаках цялото това време те да му извадят езика!!! ooooh!

www.bg-mamma.com e много популярен форум, затова си позволявам да поправя cecko05, макар и да не е по темата.

Медицината днес категорично отрича бъркането в устата при фебрилен или епилептичен припадък. Нито се прави изкуствено дишане, нито се бият шамарчета.
Поставяте детето/човека на една страна, ако можете, за да не се задави евентуално. Гледката е тежка, но можете веднага, още по време на пристъпа да звъннете на 112 и/или Бърза помощ и те може би ще ви вдъхнат кураж. Нормално, а не хъркащо, дишане спонтанно се възстановява до 5 минути в повечето случаи. Малко след това детето идва в съзнание и обикновенно е сънливо.
Виж целия пост
# 13
Според мен това да дойде Бърза Помощ си е чист късмет.. Един познат лекар ми каза, че в никакъв случай не трябва да се казва, ако човека има някакво сериозно заболяване като рак, защото в такъв случай въобще няма да искат да дойдат...
Така че да се надяваме да не ни се налага да ги викаме....
Виж целия пост
# 14
Не е бърза, за това и надписът по линейките е Спешна или Неотложна помощ.
Е спешна какво е да се появят след един час ли?

Е не , естествено! Това с надписа, си е моя интерпретация.
Есента, покрай баща ми  Flowers Rose, имах съприкосновение с един екип от Бърза помощ, дано да не ми се налага да им ползвам услугите друг път  Praynig.
Сигурна съм, че правят всичко по силите си да се отзоват, колкото е възможно по- бързо, да си свършат работата адекватно, но не всичко зависи от тях.

ПП: После искам да поговорим и за това , как масово, българските шофьори не правят път на линейка и пожарна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия