Големината на бременният корем

  • 62 535
  • 208
"Достатъчно голям ли е коремът ми" - задавали ли сте си този въпрос в началото на бременността?
На мен това ми е първа бременност и четох, че видима разлика ще има по-късно в сравнение с жени бременни за втори и повече пъти. Първите 3 месеца свалих 5кг от постоянното повръщане и допреди седмица не бях качила, не ми личеше и почнах да се психирам в началото на 15та седмица.
И сякаш като се оплаках на глас, бебо ме чу и за 2 дена "пораснах".  preggo Тежа 4кг повече в сравнение с миналия месец, коремчето си личи и съм в 16та седмица.

На вас кога ви пролича и имахте ли подобни тревоги?
Надявам се темата да е полезна на всички бременни за първи път и в първо и началото на второ тримесечие.
Виж целия пост
# 1
за първи път се бременна, но коремчето ми пролича в 2-ри месец, вече е доста голям! Mr. Green
Виж целия пост
# 2
И аз съм бременна за първи път. Сега влизам в 8-ми месец и от самото начало се шегуват с мен, че ми е малък корема. Наистина доста се притеснявах, в сравнение с приятелки има голяма разлика, но пък лекарите казват, че сме с нормални размери! Hug До преди месец дори вървяхме по-големички и все ме питаха дали не бъркам датата на последния цикъл Laughing Явно няма нищо страшно в това, че корема не е много голям, все пак всички сме различни! Peace
Виж целия пост
# 3
Големината на корема няма общо с големината на плода или поне не във всички случаи. Най-вече зависи от коремните мускули. Колкото са по-отпуснати ти - толкова е по-голям коремът. Колкото са по-стегнати, толкова по-малки коремчета имат мамите. Но не се притеснявайте - при всички положения малко преди раждането ще стане голям  hahaha
Виж целия пост
# 4
Аз съм много слаба и корема ми пролича още в 3-тия месец, така ме разкриха и колегите  Grinning
Виж целия пост
# 5
Аз не бях от най-клющавите и ми пролича към 18-19 седмица и то пак имаше хора, дето не забелязваха. Големият корем идва накрая и да ти кажа по-добре... Не е много комфортно да не можеш да си изрежеш ноктите на краката  Joy Но пък иначе е хубаво да се фукаш с коремче и да си го погалваш като му говориш нежно на бебчо  Heart Eyes

Желая ти лека бременност и никакви неразположения повече  Hug
Виж целия пост
# 6
И аз съм бременна за първи път и в момента като съм с дрехи никой/който незнае/ няма да забележи,че съм бременна Peace
Виж целия пост
# 7
Както са ти казали - няма връзка между големината на корема и големината на бебето.
Втория път корема ми беше по-малък, а малкия се роди 500 гр. по-тежък от батко си - 4 100/54 см.
Виж целия пост
# 8
Големината на корема няма общо с големината на плода или поне не във всички случаи. Най-вече зависи от коремните мускули. Колкото са по-отпуснати ти - толкова е по-голям коремът. Колкото са по-стегнати, толкова по-малки коремчета имат мамите. Но не се притеснявайте - при всички положения малко преди раждането ще стане голям  hahaha

а с това не съм съгласна, аз също съм изключително слаба, по принцип бях с преса на корема, но ми пролича във втори месец края, в момента корема ми е надут като балон кръгъл и само напред/при мен беба също расте голяма засега/, но отстрани на него не точно, а отгоре покрай ребрата,, продължава да ми личат плочките- бих пуснала снимки преди и сега, но не е удачно! Peace
Виж целия пост
# 9
Благодаря ти за пожеланията saxophone, аз отсега съм казала на таткото, че той ще се заеме с педикюра ми за в бъдеще, аз ще си превърна банята в салон за красота  Laughing
Виж целия пост
# 10
Не мисля че големината на плода и големината на коремчето имат нещо общо,въпрос на мускулатура,аз със първата си бременност коремчето ми пролича чак в 7 месец,и ми беше едно мъничко(а аз качих доста килца Mr. Green)но родих 4кг бебе,а сега с втората си бременност ми пролича доста рано още във 3 месец имах завидно коремче ,а сега вече съм с коремище  Mr. Green,и пак бебата ще е едричка ,или поне така показва видеозона.Тъй че не се тревожи важното е всичко с теб и бебчето да е наред и да има щастлив финал.Пожелавам го от сърце на всички бъдещи майчета Peace
Виж целия пост
# 11
Бременна съм за втори път и вече съм на средата.  Коремът ми обаче почти не се забелязва.
Хора, които не ме познават едва ли ще предположат, че съм бременна.
А иначе съм висока и доста слаба.
Първият път ми пролича истински чак към 24 г.с.
Виж целия пост
# 12
и аз съм бременна за първи път и всеки ми казва различно едни казват имаш голям корем,а пък други малък.... newsm78,но пък лекарят ми казва,че всичко е добре. Така че всичко е относитело
Виж целия пост
# 13
Важното е бебето да се развива нормално.Никога не съм се замисляла за големината на корема ми.Към 5 месец имах едно такова мъничко коремче, не ми личеше въобще.Изведнъж, към 7-8 месец ми порасна.
Виж целия пост
# 14
и за мен това е първа бременност. преди да забременея теглото ми си беше съвсем нормално, даже малко по-ниско, но въпреки това не ми пролича веднага, както пишат другите момичета. до миналия месец бях качила 1 кг, а и сега не ми личи като облека нещо по-широчко. може би бих се притеснила, но при всеки преглед се установява, че размерите на бебето са нормални и отговарят на гестационните седмици. затова и аз съм на мнение, че големината на корема не е определяща за големината на бебето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия