Гнойна ангина,Зинат и още нещо

  • 11 085
  • 7
Здравейте
Ами моето дете се разболя миналата събота от гнойна ангина-потвърдено и от УНГ. Направих Зинат 10 дена,много бързо я хвана,всичко си беше наред... до днес. Сутринта и беше последния прием на АБ, на обяд беше с 38.5 Т, ходихме при доки, гледа гърло, слуша гърди-нищо няма. Върнахме се - 39Т  Cry Каза да караме на температуропонижаващи и цитросепт доза за болни.
Питах я за някакви изследвания-рано било, нищо нямало да излезе, защото е била на АБ.  Cry
Много, много ми е притеснено.
Тя не беше много време с налепи, за да мисля,че е някакво усложнение-още в понеделник, като си я заведохме на нашата докторка и тя каза,че вече е повлиял АБ и трудно се намират налепите...
А от утре вече трябваше да е на градина... Не знам какво да мисля... Доки каза вирус и да чакаме да видим къде и дали ще избие температурата... (любимото ми)
Съжалявам-просто в момента се люлея и исках с някого да споделя...  Cry
Отворена съм за всякакви съвети, мнения и подкрепа...
И благодаря
Виж целия пост
# 1
Уф, и ние се влачим вече седмица. Но аз не искам АБ, защото няма гной.  Снощи пак я водих, пак зачервено гърло. Закрепяме се с хомеопатия, но не можем да се излекуваме. Днес вдигна 38.5, аз нищо не дадох и я свали сама. Сега промивам носа и си смуче боаронските. Да видим до кога.... Sad
Давай цитросепт, хубав е.
Според мен, не са ви изписали подходящия АБ, затова е подтискал и от днес наново. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
И според мен е от Антибиотика. Скоро я водих моята на УНГ и той казал на мъжът ми, че са и много големи и червени сливиците и хоп изписал Зинат. Но аз не и го давам щото повръща от него. Видя я докторката и каза, че няма нужда от антибиотик и ми обясни, че Зината не бил подходящ антибиотик за гърлото а бил за съвсем други неща по скоро за бъбречни инфекции а също така ми каза, че има много по добри антибиотици от него. Та така разминах ме се без антибиотик. Как така го изписват лекарите незнам и ако не беше я прегледал друг лекар щях да й го дам ейтака напразно, защото се оправи и без него.
Виж целия пост
# 3
То и нашия Зинат го изписа УНГ, но доки беше съгласна, не е протестирала хич... Уф така е, като всеобщо правило е децата да се разболяват в петък през нощта и на празници  Confused Да се чудиш къде да го водиш и на кой да вярваш...  ooooh!
Виж целия пост
# 4
Теди,
аз за такива случаи имам винаги доктор под ръка, който викам в къщи и му плащам. Иначе ако трябва да се мяткам по спешните кабинети не се знае на кого ще попадна и какво ще изпише на детето.
Виж целия пост
# 5
Теди,
аз за такива случаи имам винаги доктор под ръка, който викам в къщи и му плащам. Иначе ако трябва да се мяткам по спешните кабинети не се знае на кого ще попадна и какво ще изпише на детето.
Аз нямам такъв и не се чувствам виновна затова. Не мисля, че този на когото плащаш е по-добър от моя.  newsm78
П.С. Сори за спама, ама не се сдържах от коментара. Майките се притесняваме, независимо от плащанията.
Виж целия пост
# 6
И аз нямам "доктор под ръка"  Cry Наистина е хубаво да имаш...но... Разчитам на педи, но събота привечер не си вдигна телефона...по принцип ако е през деня го вдига, а вечер го изключва и оставя инфо на секретаря за денонощния център в младост 3
Виж целия пост
# 7
Не съм пуснала коментара за да се чуства някоя майка виновна за това, че няма доктор под ръка. Аз го викам, защото му вярвам и не казвам в никакъв случай, че е по добър от който и да е друг лекар /само за това, че му давам пари/. Аз също се притеснявам много за детето си но предпочитам да го прегледа лекар на който имам доверие отколкото да отида в спешното и да не знам на кого ще попадна. Детето ми боледуваше много миналата година и винаги по време когато личната й лекарка не е на смяна. Отивам на спешното тя повръща, пред мене доктора ми вика ами то това дете е с рефлукс бе как никой не го е видял до сега / а тя просто беше с вирусна инфекция /. От една болница във втора и така цяла вечер обикаля ме докато намерим педиатър да го види. Това което написах го споделих като идея за компромисен вариант когато личния лекар не е на линия или на работа.
Извинявам се че с написаното съм подразнила някой.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия