Нужно ли е БХС при многоплодна бременност?

  • 1 911
  • 12
Вчера бях на ранна ФМ при д-р Марков. Той ми каза, че при близнаци БХС не се прави и дори и да отида в лабораторията на Майчин дом, нямало да ми вземат кръв.
Има ли резон в това твърдение и как беше при вас?
Виж целия пост
# 1
така е  Peace абсолютно безсмислено е
Виж целия пост
# 2
Прав е човека Peace
Виж целия пост
# 3
Благодаря, момичета! Hug
Интересно, моя лекар (всъщност, този който ми е за момента - тепърва търся пресни и по-обстойни отзиви за д-р Дяволов от МД ooooh!) ми каза, че е задължително това изследване, въпреки ФМ. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
При едно бебе - да, но при близнаци няма как да интерпретират резултата(да ме поправят медицинските лица ако греша Peace)
Виж целия пост
# 5
Да, ако има някой, който може да даде медицинско обяснение, ще съм благодарна.  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Ето малко инфо за самото изследване ако ти се чете.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8692.20
Виж целия пост
# 7
Благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 8
Здравейте!
НЕ се прави БХС  при многоплодна бременност /поне в БГ/ .Смята се ,че стойностите на маркера Алфа-Фетопротеин (АФП)са неспецифично повишени при такава и не може да се определи има ли риск.Доколкото зная в чужбина обаче се прави. Соред мен ФМ при добър специалист дава достатъчна информация
Виж целия пост
# 9
И аз знам, че не се прави при близнаци. А д-р Дяволов е най-добрият в израждането на близнаци! Цар е! Аз съм му безкрайно благодарна.
Виж целия пост
# 10
Здравейте!
НЕ се прави БХС  при многоплодна бременност /поне в БГ/ .Смята се ,че стойностите на маркера Алфа-Фетопротеин (АФП)са неспецифично повишени при такава и не може да се определи има ли риск.Доколкото зная в чужбина обаче се прави. Соред мен ФМ при добър специалист дава достатъчна информация

напълно вярно
Виж целия пост
# 11
На мен също не ми правиха. Моят лекар ми го обясни лаишки, за да го разбера. Каза, че няма смисъл, защото може да даде отклонения, които само да ни шокират, а всъщност да няма никаква опасност за децата и обратното. Затова ме прати на ФМ - там прегледът е доста обстоен, имам чувството, че все едно телата им бяха от стъкло... всичко се виждаше.  Hug
Виж целия пост
# 12
На мен също не са ми правили и ми обясниха,че не може тъй като нямало как да се зададе,че има два плода и стойностите на резултатите винаги ще излязат завишени.Не съм си правила и ФМ. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия