Някой ходил ли е на санаториум през НОЙ или с ТЕЛК?

  • 4 383
  • 5
Здравейте, може ли някой да ми каже процедурата за лечение в санаториум през НОЙ или с ТЕЛК решение на дете с чужда помощ? И каква е разликата в двете процедури, защото и мъжът ми, който е с камъни в бъбреците и синът ми, който е с ТЕЛК решение след операция на бъбречето имат нужда от балнеолечение. Насочили сме се към Хисаря, но не мога да се ориентирам в кой хотел предлагат процедури, така че хем да ми признаят фактурата в социалното като балнеолечение, хем да съчетаем и тати да се лекува с нас през НОЙ като осигурено лице. Моля, ако някой е наясно с нещата да обясни. Не открих и кои хотели имат договор с НОЙ за 2009 г.
Виж целия пост
# 1
Децата с хронични заболявания и/или с решения от ТЕЛК не посещават санаториуми по линия на НОИ.За тях се ползват клинични пътеки в санаторимуте по профила на заболяването.Тези санаториуми,които работят по договор със здравна каса имат определен минимум от изследвания или епикризи-най-добра и пълна информация-от санаториума,в който се прави резервация.При напарвената резервация и набавянето на нужните документи ,се посещава личния лекар,който попълва талон №7 за хоспитализация-той има давност 7 дни от датата на издаването.И да,от санаториума могат да издадат фактура,която да се представи в службата по социална подпомагане за осребряване.За възрастните,които работят и имат платени осигуровки-здравни и социални-вариантите са два-чрез НОИ и по клинична пътека.Винаги първо започвайте с резервация в санаториума-така ще имате и информация по кой път да тръгнете.Успех.
Виж целия пост
# 2
Благодаря за отговора. Виждам, че си компетентна в областта, та да се възползвам още малко от знанията ти  Simple Smile
Притеснявам се, че ако отида в някой хотел, който има договор със здравната каса и става за лечение на мъжа ми през НОЙ, за същият този хотел да не признаят фактурата в социалното за лечение на детето ми, като имащо право на такова с ТЕЛК решението/и на мен като придружител/.
Виж целия пост
# 3
НОЙ малко трудно ще ти помогне за почивката, пробвай през НОИ  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
НОЙ малко трудно ще ти помогне за почивката, пробвай през НОИ  Rolling Eyes

 Hug? Благодаря за коментара. Беше ми много полезен, точно по питането ми и точно това не ми беше ясно.  hahaha
Виж целия пост
# 5
Не съм съгласна с minilini, именно
1. Аз не знам да има клинична пътека за рехабилитация при малките деца, от каквато се нуждае детенцето на авторката, имайки предвид заболяването му.
2. Дори и да предположим, че има такава кл. пътека за каква фактура, която се осребрявав социалното говорим, при положение че при лечение по клинична пътека пациентът не заплаща нищо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия