За рисуването...

  • 800
  • 8
До скоро дъщеря ми си драскаше на поразия по разни листове - нищо конкретно, най-вече кръгове и други подобни.
Обаче напоследък... вижте какво стана:
По стечение на обстоятелствата мога да рисувам добре.
Отнякъде взех, че изрових едни мои креди отпреди 100 години, доста се ентусиазирах и взех за забава на детето да рисувам разни работи - цветя, мечо пух, можете да си представите.

Обаче от това произлезе странен ефект. Детето вече не иска да рисува само, казва : "Мамо, ти рисувай, рисуваш по-хубаво, аз не мога"  Thinking

Което определено не ми харесва.
Чудя се дали така няма опасност да я обезкуража да рисува нейните си прости детски рисунки.

От друга страна пък, дори когато аз рисувам, винаги и давам тя да избере какъв цвят патето, какъв мечето, т.е. има образователен ефект.

Раздвоена съм.


Виж целия пост
# 1
Моята дъщеря също рисува/драска/от бебе.Случва се да иска аз да и рисувам,защото тя не можела.Аз порисувам малко,а после и казвам че много харесвам нейните рисунки и искам да нарисува една специално за мен.Тя съответно рисува няколо-за мен,за тати,за нея.....Всеки ден и нося листи с герои от филмчета за оцветяване.С моливите наистина и се изморява ръчичката,но понякога и с боите казва че е уморена и иска аз да оцветявам. WinkПравя го разбира се,но и тя достатъчно се занимава сама.
Виж целия пост
# 2
Според мене й представи твоето собствено рисуване не като завършен продукт, а като последователност от етапи и резултат от учене, да не си мисли, че е нещо кой знае колко мистериозно и недостижимо.  Рисуваш малка част например, и след това я каниш да направи същото, защо не и да й държиш ръчичката, просто за да усети, че и тя може да рисува така и да не се комплексира.
Много вероятно е след това да продължи да рисува, както си знае.
(Аз самата съм толкова зле с рисуването, че такова нещо не може да ми се случи.  Simple Smile Но пък ми се е случвало подобно нещо заради други умения.)
Виж целия пост
# 3
Моята дъщеря е изключително зле в рисуването и няма никакво желание за него.Но при нас подобен е случаят с пъзелите.Все викаше че не може,да го наредя аз.Редя и обяснявам какво гледам,какво търся,как подреждам пъзелчетата и т.н.Докато един ден накара баба си да й реди,а тя каза че не знае как.Тогава детето каза:"Ами аз ще те науча щом не знаеш" и нареди пъзела съвсем сама,като подробно обясняваше на баба как става.Може и при вас да стане същото с рисуването щом се появи някой за учене  Grinning
Виж целия пост
# 4
Дъщеря ми определено рисува някои неща по-добре от мен Mr. Green
И въпреки това ме кара аз да й рисувам.
Е, постигнали сме споразумение аз рисувам къщички /май само това мога, толкова съм зле/, тя рисува всичко останало.
Виж целия пост
# 5
Аз, понеже рисувам по-зле от децата, нямам такива проблеми. Дращят и двамата ентусиазирано, а ако майка им реши да им демонстрира някоя "техника", умират от смях на моите кривондели. Аз мога да докарам лебед от двойка, слон в гръб, мишка от тройка и единица и змия.
Виж целия пост
# 6
Ами имахме подобен проблем, но мина.
Казвам й, че ще й покажа моя начин, ако тя ми покаже нейния, защото аз не го знам.
И че големите художници всичко може да са научили, ама им е много трудно да рисуват като деца. И че много се ценят такива рисунки. Показвала съм й разни неща на Клее, на Кандински, на Миро и т.н. Опитвам се да й обясня защо ми харесват. И защо ме кефят нейните работи точно каквито са. Което си е вярно.
Слагам рисунките й на изложба из къщи. Направих тениски, за мен и за нея, по неин дизайн (прекопирах нейна рисунка). Носим ги активно. Давам й да рисува по чаши, по блузки.
Ако иска обаче нещо да я уча, показвам. Опитвам се да я убедя колко важно е да се пробва да рисува от натура.
Виж целия пост
# 7
Пробвайте да рисувате заедно : едната да очертава, другата да оцветява или се редувайте - ти правиш къщата, тя комина и т.н. Аз подарих на дъщеря ми един мой стар скицник, наполовина пълен, и пастелите си  - вече тя да е художникът вкъщи Wink
Виж целия пост
# 8
Пробвайте да рисувате заедно

И аз това щях да те посъветвам
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия