Евтини имитацийки на парфюми -- влюбих се!! и отчаяно издирвам оригинала му!!..

  • 3 531
  • 10
(Не съм мяркала такава тема, та затова пускам тази  Embarassed)

Та... ИЗОБЩО НЕ ГОВОРЯ ЗА МЕНТЕТАТА, а за онези точно определени имтиацийки, чиито калпави шишенца и смешни имена носят далечна асоциация за оригинала, който се мъчат да докарат. Пример:

- няколко парфюмчета на DKNY, изписани като "Дона Карина" (и естествено струващи под 10лв.)
- парфюмче на Каролина Ерера (вместо "313", носещо името "414". И естествено, струващо под 10лв.)
- Je T'aime, с шишенце изненадващо близко до това на J'Adore, и естествено, струващо под 10 лв Simple Smile и т.н., и т.н.

Сигурна съм, че сте ги виждали и не сте им обръщали чак такова внимание  Simple Smile
Принципно и аз бях така. Докато не ми попадна спрейче в цикламено шишенце и зелена капачка, носещо името "Vert Delice" на "Yves de Sistelle", и един от най-сладките флорални аромати, които съм душвала. Адски ми прилича на нещо, ама не мога да се сетя на какво! Затова логично предположих, че става въпрос за случай, подобен на горния; с други думи, струва ми се, че това имитира някаква известна миризма, но заглавието е завоалирано, че да не се сетя. И оттам накъде?

Моля ви, помогнете ми да издиря оригиналния аромат (просто съм убедена, че трябва да има такъв).
Виж целия пост
# 1
Може да е на Ив РОШЕ, те имат такива флорални, пък името е близко Thinking

http://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Rocher/Fleur-de-Noel-5030.html  ето разгледай, може да го намериш Peace

Аз имам един тестер на Нина Ричи- Нина за 10лв. И съм взимала имитация на Светло синьото Долче и Габана за 8лв от Плиска. много ми харесват и са почти като оригиналните Sunglasses
Виж целия пост
# 2
Аз пък бих заложила че е някой парфюм на Ив Сен Лоран, но наистина не се сещам как би го открила, не ми говори за много известен парфюм, чието име мога да разгадая, успех  Peace
Виж целия пост
# 3
Да, и аз точно нещо такова си мислех, заради присъствието на "Ив" в името му.
А другия вариант е да съм тръгнала по съвсем грешна посока и това да си е своеобразен "оригинал":
http://www.perfumeblvd.com/vert_delice_yves_de_sistelle.htm
Идея си нямам...
 newsm78
Виж целия пост
# 4
http://forum.cosmeticsclub.org/forum/viewtopic.php?t=4372&hi … light=vert+delice  Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Моите асоциации от Vert Delice Perfume са:
Vent Vert Perfume by Balmain
Eau The Vert by Bvlgari

и този -  Les Belles Delice  Perfume by  Nina Ricci  - той е точно в зелено шише с розова капачка!


Обаче! Май ще ви разочаровам. Когато излязоха 90те години имаше три вида - зелен, син и жълт.
Сега по чуждите сайтове има само жълтия и май останалите са ги спрели.
Може и да са били сезонна лимитирана серия.
Виж целия пост
# 6
по спомени Vert Delice няма нищо общо с Vent Vert на Balmain
Виж целия пост
# 7
Или някой от разните зелени Delicious na DKNY?
Виж целия пост
# 8
Еха, bubanka, много полезно линкче, мерси!  Hug
Ама ти си същата bubanka, така ли?...

Иначе сега реших и аз да потърся въпросното Bvlgari, което съдържа "Vert" в името си  Peace
Виж целия пост
# 9
Еха, bubanka, много полезно линкче, мерси!  Hug
Ама ти си същата bubanka, така ли?...

същата съм  Mr. Green

според мен не е Булгари-то
Виж целия пост
# 10
Здравей.Ще опитам да ти помогна.Ако съдя по името и пренебрегна бутилчицата на търсения от теб парфюм може да е Yves Saint Laurent -Vice Versa.Надявам се да го откриеш и да ни кажеш за резултата  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия