Мини роза

  • 9 892
  • 7
Моля ви за съвет! Вече втори път ми подаряват мини роза, която след 1-2 седмици загива  Sad Има ли някакви особености в отглеждането и? Кога трябва да се пресади, да се реже ли, как да се полива? Много са красиви, но за съжаление не могат да се хванат...
Благодаря за съветите  bouquet
Виж целия пост
# 1
Здравей!
Интересното е, че при мен не изискваше никакви грижи - купих си жълта мини розичка 4 стръкчета бяха; смених саксията и добавих пръст, без да махам старата от корените; само съм поливала и се скъсваше да цъфти. Но пусто, да спазя указанията, че трябвало да спи зимен сън, изкарах я на студено и загина  Sad Направо умрях от яд, сега не мога да си намеря същия цвят.
Успех!
Виж целия пост
# 2
Да, жълтите са рядкост. Аз все отлагам момента с пресаждането, но явно там е проблема:-( Сега имам една нова, ще опитам да я пресадя след като прецъфти! Peace
Виж целия пост
# 3
Аз цъфтяща я пресадих  Peace
Виж целия пост
# 4
felicidad17 и аз изхвърлих доста, но последния път реших да рискувам,
като и окапаха листата я пресадих в малко по голяма саксия, отрязах драстично
стеблата /стърчат от пръста около 1 см/ продължих да поливам, но по рядко, махнах я от
прякото слънце до прозореца и о чудо  Joy взе че тръгна да расте
пробвай!  Peace
Виж целия пост
# 5
Аntom - ще пробвам и така, тъкмо имам 2 бр. готови за експерименти   Wink
Ще се похваля, ако постигна успех! Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Само да ви се похваля, че днес успях да си намеря жълта Мини розичка и цял ден й се любувам. Има 4 стръкчета в саксията, много пъпки и дано  Praynig да потръгне!
Лека вечер!
Виж целия пост
# 7
Браво, успех! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия