Кръчмарските манджи - по-по,най-най и къде.

  • 2 948
  • 26
Я сега си кажете къде /за кръчма става въпрос / сте яли най готината манджа и каква е била тя.За мен да си кажа ,най вкусна ми се е сторила Банската капама в едно заведение в Добринище,много близко до Банско.И още печени свински ребърца на шиш в ,,Ефира,, в Пловдив.Да ме простят пловдивските мами ако това заведение вече го няма или е занемарено,много отдавна не съм била.Това е-е сега да ми паднат ще ги хапна,нищо че съм вечеряла и съм на диета + това.
Виж целия пост
# 1
Аз, чесно да си кажа, най-вкусно ми се струва в кварталната кръчма - "Гъше перо" в София, кв. Бенковски  smile3521
Имам чувството, че там всичко от менюто е вкусно  newsm74
Обикновено си поръчвам пилешко вретено, а мъжа ми - саче - и него го опитвам. Много обичам и пилешки хапки в сусам, и пикантните не са лоши ...
Абе, изобщо, ммммммммммного вкусно!
Виж целия пост
# 2
За мен най-страхотното заведение в цяла България е "Щастливеца" във Велико Търново! Страшно богато меню и всичко е страшно вкусно!!! eat eat
Виж целия пост
# 3
Във Варна механа "Никова къща" - хубава българска кухня , "Параклиса" - оригинални ястия и "ВМ" - страхотни рибни деликатеси.
Виж целия пост
# 4
За мен най-страхотното заведение в цяла България е "Щастливеца" във Велико Търново! Страшно богато меню и всичко е страшно вкусно!!! eat eat
Hug Hug Hug
Наистина е така. Винаги, когато съм в Търново го посещавам. Всичките им ястия са много вкусни, пиците също. Там съм яла и най-вкусния десерт - сладоледена купа newsm22
Виж целия пост
# 5
За мен най-страхотното заведение в цяла България е "Щастливеца" във Велико Търново! Страшно богато меню и всичко е страшно вкусно!!! eat eat
Hug Hug Hug
Наистина е така. Винаги, когато съм в Търново го посещавам. Всичките им ястия са много вкусни, пиците също. Там съм яла и най-вкусния десерт - сладоледена купа newsm22
Ох, момичета, за мен също, чак ми потичат лигите като си спомня гъбките по овчарски в гювече, които ядохме там миналата година. А колко са им големи порциите!!! Страхотно заведение е това!!!
Виж целия пост
# 6
За мен най-страхотното заведение в цяла България е "Щастливеца" във Велико Търново! Страшно богато меню и всичко е страшно вкусно!!! eat eat


 Peace Peace Peace Peace Peace

Страхотно заведение е, а какви кавърмички правят   chef Винаги като минаваме покрай Търново го посещаваме задължително това заведение  Heart Eyes
А според мен най-хубави манджи във Варна съм яла на Чинарите  Peace
Виж целия пост
# 7
Последно се сещам за ресторант "Българка" на Цариградското шосе в София, от центъра в посока Плиска в дясно. Пекат страхотни мезълъци на пещ и има разкошна градина.
Виж целия пост
# 8
Здравейте, момичета!
Страхотни сте, повече ви чета, отколкото пиша, но се радвам истински на ентусиазма и любовта,  с която говорите за храната!
Ще започна много скоро да пробвам рецептите ви.
По въпроса за кръчмарските манджички - аз не ги долюбвам много, щото за мен манджа е нещо, приготвено с много любов!А готвачите в ресторантите нямат сърце за това!А и толкоз любов за всички нямат, я!
Преди седмица минах през Трявна, много готино градче, между другото, следващата ваканция ще изкарам там, и попаднах на страхоте нмайстор. Кръчмата му се казва "При Майстора" и всичко, което опитахме там носеше вкуса на любимите ми бабини гозби!
А баба ми беше ненадминат готвач!
Тоз човек - самият майстор слагане по щипка, ами по цяла шепа любов в гозбичките!
Какво шкембе ядох, момичета, още го сънувам!
Помолих го за рецептата и той ми я даде, ама аз нали съм много умна - не записах!Ще карам по памет - телешко шкембе се сварява много хубаво в тенджера под налягане. Нарязва се и се слага в гювече с малко масълце, гъбки, лук, доматен сос  и малко сос, който Майстора събира от зеленчуците, които използва в шопската салата (задължително белени), малко мед, малко чесън, малко хрян и доста кашкавал.
Спомняма си, че ми обясни, че докато се пече , трябва да се върти по посока на часовниковата стрелка.
По-голяма вкусота не съм слагала в устата  си. А да не ви разказвам за пилешките дреболийки и телешкия език!И за отлежалат сливова Embarassed
Толкоз от мен!
А в София не рискувам да експериментирам . Ходим само в едно заведение - Табиет. Качеството е гарантирано!
Всички опити за разнообразие в други места са катастрофални!
Виж целия пост
# 9
Ходим само в едно заведение - Табиет. Качеството е гарантирано!

А къде е точно, защото съм чувала и от другаде, че е много хубаво, но не знам къде се намира  newsm78
Виж целия пост
# 10
Табиетчето се намира на 100 метра от Министерството на благоустройството!На ул.Кирил и Методий - първата успоредна на Сливница - в посока - Дондуков,ако вървиш по Раковска.
Съветвам посещенията да стават само с предварително запазени места, защото никога няма такива.
ако се интересуваш , ще ти пратя телефона за резервации в лично съобщение.
Заслужава си!Особено обичам ароматното им сиренце (едно такова като руло с макови семена, утрепало се е за червено вино), също така пилето със сирена, шницела им по виенски, пуешките специалитети и едни страшни малки еклерчета, които просто се топят в устата.
Виж целия пост
# 11
" За мен най-страхотното заведение в цяла България е "Щастливеца" във Велико Търново! Страшно богато меню и всичко е страшно вкусно!!! " 
 

Все едно аз съм го писала!  bouquet
 
 
Виж целия пост
# 12
" За мен най-страхотното заведение в цяла България е "Щастливеца" във Велико Търново! Страшно богато меню и всичко е страшно вкусно!!! " 
 

Все едно аз съм го писала!  bouquet
 
 

Брей,всички ли я знаят тази чудна кръчма....Номер едно е newsm10
Виж целия пост
# 13
" За мен най-страхотното заведение в цяла България е "Щастливеца" във Велико Търново! Страшно богато меню и всичко е страшно вкусно!!! " 
 

Все едно аз съм го писала!  bouquet
 
 

Брей,всички ли я знаят тази чудна кръчма....Номер едно е newsm10

А къде точно се намира във В. Търново?
Виж целия пост
# 14
Точно до Етър - хотела
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия