А кога дадохте банан за първи път?

  • 4 632
  • 36
Все още кърмя, но съм започнала лека полека да захранвам,като давам сутрин плодов цеден сок и на обяд зеленчуково пюре.Но тя проявява силно желание да опита от всеки който нещо яде.Ще ми бъде от полза ако ми споделите кога се дава банан дори и парченце.
Виж целия пост
# 1
Аз все още бланширам за няколко минути и пасирам newsm78
Виж целия пост
# 2
Бананът няма нужда да се вари, но лично аз сурови плодове дадох след навършени 8 месеца.
Виж целия пост
# 3
След ябълката и крушата дадох суров банан. Много го харесваме Wink
Виж целия пост
# 4
След захранването с плодово пюре запо4нах да пасирам банан с малко вода смесвах го с млякото отна4ало.  chef  bouquet
Виж целия пост
# 5
Струвами се, че беше на 10 навършени месеца - аз започнах захранването на 7 навършени заради АБКМ и така всичко ми се поизмести. Банан давах суров, непасиран.
Виж целия пост
# 6
Ами аз започнах след седми месец да давам по малко. Още даже не смея да й дам цял, а пък и тя не може да го изяде. Друг плод суров не съм давала.
Виж целия пост
# 7
След навършване на седем месеца дадох банан на бебчо. В сурово състояние.
Виж целия пост
# 8
На шест и половина месеца, леко бланширан и после намачкан с вилица. При навършване на седем месеца, мисля да му го предлагам в сурово вид. А колко пъти в седмицата давате банан?
Виж целия пост
# 9
В края на 6-ти месец почнах да давам сурови плодове - ябълка, круша, банан.
Виж целия пост
# 10
Бананът го дадох суров, когато навърши 8 месеца  Peace.
Виж целия пост
# 11
Ами аз давам от една седмица всеки ден, преди това по рядко. Но пак казвам тя не яде кой знае колко, дали й се събира цял банан за седмицата.
Виж целия пост
# 12
Не трябва да забравяте, че заради власинките по средата, където е кафевичкото на банана, той съдържа хистамини и е потенциален алерген. Така че се препоръчва да се избягва даването на големи количества от него, както и избързването с въвеждането му, особено ако детето е предразположено към алергии (ако някой в семейството има алерегии).  Peace
Виж целия пост
# 13
Дадох малко, добре пасиран банан в кашата, седмица преди да направи 7м. Сега слагам по половин банан 1-2 пъти в седмицата в следобедното меню /каша, кисел/.
Виж целия пост
# 14
след 7 месец започнах да давам сурови плодове, подходящи за възрастта - в това число и банан  Peace в някои от системите за захранване го дават подходящ в началото на захранването  Peace  давам честичко банан, без да се впечатлявам от митовете, че се пълнее от него  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия