Защо захранвате толкова рано?

  • 747
  • 10
Чета статиите и се питам защо?Бебка е в края на 5мес. и все още има колики.Започнах малко,по малко да давам плодово пюре.Педито в поликлиниката като чу,че четири месеца кърмя каза:"Браво моето момиче изчакай поне до 5мес.,да захраниш по "европейски"".Причините за късното захранване ги знам,но за ранното не.Аз съм за късното.Или повечето от бебета ви са на АМ?
Виж целия пост
# 1
Това е форум за хранене с млека за кърмачета - не повечето, всички бебета тук са повече или по-малко на МК. Спорове за и против млеката за кърмачета са водени достатъчно, затова темата ще бъде заключена, ако се изроди в поредния такъв.
Относно ранното захранване - всяка майка, която се интересува, търси информация и съвет е взела решение и то едва ли е в негова полза. Именно информираността е причина за едно или друго захранване, а не това дали майката кърми или не.
Виж целия пост
# 2
Или повечето от бебета ви са на АМ?
         Rolling EyesОпределено  тук е подфорум за хранене с АМ.И едва ли ще очакваш да казваме и ние браво като лекарката ти, в съседния подфорум за кърмене си казват браво докато децата им завършат училище.Синът ми е почти на 8 месеца, ако му дам плодово пюре и една лъжичка получава адски колики, за това съм ги изключила от менюто му.Помисли дали трябва да даваш и на твоето.И хайде да прекратим темата защо някои захранват рано, много грозни постинги пишат някои и става бойно поле.Всяка майка си има глава на раменете и преценява защо го прави.Да не четем морал на никого, а да си гледаме децата и да си помагаме тук с каквото можем!
Виж целия пост
# 3
Интересно ми беше да чуя и мнения от другата страна.Ако мислите,че е тема за спорове,заключете я.
Виж целия пост
# 4
От другата страна на кое?  Thinking
Виж целия пост
# 5
Захраних на 3месеца по препоръка на педиатъра и  книгата на Трифонова като не съм замествала хранене до 6-я месец. Основната храна си беше АМ. Пюретата бяха м/у храненията 120гр. за 2 дни.
Виж целия пост
# 6
Захраних на 4,5мес. със зеленчуково пюре.Нито е много рано нито прекалено късно.Смятам,че постъпих правилно.
Виж целия пост
# 7
vesela78 тук е опасна зона за всякакви хвалби относно кърменето, както вече са ти споменали, не можеш да очакваш "браво" Mr. Green. Иначе за ранното захранване смятам, че е преди всичко от липса на информираност и подвеждащи съвети от страна на педиатрите, повечето от които несъмнено си карат по старите схеми със сокчета от 40-тия ден.
Виж целия пост
# 8
Причините за късното захранване ги знам,но за ранното не.

Няма как да ги знаеш. Просто такива не съществуват  Grinning
Виж целия пост
# 9
Имаше такава тема Thinking
Виж целия пост
# 10
Да, имаше такава тема. Търсачката ще ти я намери. Заключвам тази.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия