Одобрявате ли извършването на инсеминации със сперма от Дания?

  • 8 149
  • 78
Цитат
Внасяме сперма от Дания

От две години България получава сперматозоиди от Дания. Банката за сперма у нас е празна и някои болници са принудени да сключат договори с международни фирми за внос, за да могат да извършват репродуктивна дейност. Това заяви на заседание на парламентарната здравна комисия доц. Атанас Щерев, на което бяха обсъдени изменения в Закона за трансплантация. Доц. Щерев поясни, че у нас желаещите да бъдат донори на сперма са малко, защото според съществуващия закон за това донорство не се заплаща. При прилагането на вносната сперма родителите са били уведомявани предварително, че в репродуктивната дейност ще бъде включена сперма от чужбина. В много от случаите те са предпочитали нея и вече има родени деца.
preggo

линк : http://www.kliuki.net/21761/Vnasiame-sperma-ot-Daniia.html

Виж целия пост
# 1
аз отговорих с ДА Flutter

http://ny.cryosinternational.com/our-donors.aspx
Виж целия пост
# 2
Одобрявам всичко, което ще реализира поне на една жена желанието да си роди детенце. Двойката /жената/ сама избира визията на донора.
Сетих се за едно стихотворение:

В банката за сперма   

Здравей дете, красавец малък,
но аз по-друг си те представях.
Блещукат мъничките ти очички,
но защо са черни твоите ръчички?
 
Преди година срещнах мъж,
и в него влюбих се внезапно.
И рекох: Този ще е моят мъж,
пред снимката му рекох тайно.
 
О дете, с косичка черна,
защо отидох в банката за сперма.
Защо си лековерно мъж избрах
по снимката му в банката за сперма.
 
Там бе баща ти синеок,
ариец рус от мене по-висок.
А ей те тебе, негърче пред мен
с къдрици вити, с доста тъмен тен.
 
Голяма глупост май че сътворих,
че баща ти аз избрах по снимка.
Но друг път ще ми поблагодариш,
че на теб май вече ти се спинка.
Виж целия пост
# 3
Цитат
Внасяме сперма от Дания

От две години България получава сперматозоиди от Дания. Банката за сперма у нас е празна и някои болници са принудени да сключат договори с международни фирми за внос, за да могат да извършват репродуктивна дейност. Това заяви на заседание на парламентарната здравна комисия доц. Атанас Щерев, на което бяха обсъдени изменения в Закона за трансплантация. Доц. Щерев поясни, че у нас желаещите да бъдат донори на сперма са малко, защото според съществуващия закон за това донорство не се заплаща. При прилагането на вносната сперма родителите са били уведомявани предварително, че в репродуктивната дейност ще бъде включена сперма от чужбина. В много от случаите те са предпочитали нея и вече има родени деца.
preggo


линк : http://www.kliuki.net/21761/Vnasiame-sperma-ot-Daniia.html


ей, свършиха българските мъже, та до датската сперма опряхме....
 Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Разбира се, че одобрявам, щом ще зарадва някоя мама... Като не сме си оправили законите, ще си внасяме.
Виж целия пост
# 5
Разбира се, какъв е проблема?! newsm78
Виж целия пост
# 6
Аз също отговорих положително.
Виж целия пост
# 7
Аз пък не мога да преценя като че ли...
Виж целия пост
# 8
Аз и да одобрявам и да не одобрявам все тая, не мога да помогна. Но ако бях мъж бих се опитал да променя нещата. Wink
От друга страна, все пак по-добре датска сперма отколкото никаква. Ако темата беше пустата в "Татковци", щеше да е доста интересно. Thinking
Виж целия пост
# 9
Момчета, вземете се в ръце напълнете я тази банка, стига сте изхвърляли мателиал по плочките в банята /примерно/ Mr. Green

Сега сериозно, предпочитам да се раждат бебета с български генетичен материал. А и нашите мъже са по-хубави!
Виж целия пост
# 10
Така поставена, темата е твърде тънък лед, невнимателното ходене по който може да доведе до ... ключ, най-малкото.

От гледна точка на момичетата, които години наред чакат бебе, сигурно произходът на спермата е последното нещо, което има значение.
За хората, които не са "вътре" в проблема, въпросът има съвсем други измерения.

Ще отговоря за себе си - не бих искала "вносна" сперма. А ако бях мъж, след тази статия бих отишъл да даря сперма.
Виж целия пост
# 11
Датска, американска, българска... все ми е тая откъде е, само да е читава.
Т.е, донорът да не страда от генетично предавани болести (физически и психически), да е здрав откъм заболявания, предавани по полов път, да е поне със средно ниво на интелигентност (дали има някакъв IQ тест за донорите  Thinking). Пък откъде идва, все ми е тая...
А, да - и ако може характеристиките на фенотипа малко от малко да съвпадат с тези на родителите... ако е за нас като двойка - трябва ни татко не твърде бледолик (скандинавски тип), по възможност тъмнокос, за очите нямаме претенции. така че май датската сперма не ни върши работа... (това при положение, че се ползва донор, защото причината е стерилитет при мъжа и двойката иска детето да прилича на тях)
Виж целия пост
# 12
...А и нашите мъже са по-хубави!

и откъде това дълбоко умозаключение  newsm78

скандинавците са едни от най-хубавите мъже
все пак живея сред тях вече шеста година

иначе браво на инициативата

Виж целия пост
# 13
По-лесно е жена да вземе донорска спрема, отколкото българин да стане донор на сперма. Такава ни е психологията тук!

Интересува ме сАмо да се раждат здрави деца на щастливи родители. Изобщо не ме притеснява дали ще се затрие българският ген. Раси и националности не ме вълнуват. Ако гладува африканче не ми е по-малко безразлично 'щото не е българче.  Peace
Виж целия пост
# 14
Хубави са нашите мъже друг път, защо ли нито един хубав по улиците не виждам, а ако видя случайно, то задължително няма да е българин. Е, ако Орлин Павлов стане дарител на материал, това вече е друго нещо.  Heart Eyes
Одобрявам го, да. Важното е генетичният материал да е пресен, а не такъв взет преди сумати години.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия