обувката - комфорт или моден аксесоар

  • 1 200
  • 14
Модните тенденции или комфорта са по важни при избора на обувка?
Цената ли определя качеството?По добре ли е да си купим десет чифта евтини или два качествени чифта обувки? Кои са предпочитаните от вас магазини за обувки?Какво бихте искали да си купите, а не може да го намерите по магазините?
Каква роля играе обувката в ежедневието ни: главна или незначителна - като необходимост, аксесоар или завършек на тоалета? Променя ли походката една нискокачествена обувка или това просто няма значение, въпросът е да сме модерни?Осъзнава ме ли колко е важно удобството и комфорта ?
Виж целия пост
# 1
Обичам елегантни модели, не робувам на модните тенденции, но на високите токчета-МНОГО!!!
За мен допълва тоалета,обикновено съчетавам с чантата и блуза/жилетка/риза.
Само с едно немога да се съглася"По добре ли е да си купим десет чифта евтини или два качествени чифта обувки"
антоним на "евтин" е "скъп", а не "качествен"  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Аз също много обичам обувки и постояно си купувам различни модели,но много бързо ми омръзват и ги давам на майка ми да ги носи Simple Smile Обичам спортни-елеганти всякакви и в различни цветове  Heart Eyes
Виж целия пост
# 3
Знам, че има много съфорумки запалени по обувките. Някои купуват с оглед количество и все по 20лв/чифт. Докато други залагат на утвърдени марки и качество.

Аз за себе си не съм открила елегантна и удобна обувка. Дори вчера си купих страхотни ботуши, но съм наясно, че мога да ги нося 2-3 часа и после да съм по пантофи. Когато търся комфорт нося спортни обувки, ако ситуацията го позволява.
Виж целия пост
# 4
Ммм, обожавам обувките, винаги съм на висок ток. Специално при обувките скъпото винаги си личи, при дрехите по-лесно може да се прикрие, ако нещо е евтино. За удобството - когато си купувам обувки, невинаги се ръководя от това, макар че се отказвам понякога от покупката на харесван чифт, ако още в началото съм наясно, че не са удобни. Любимите ми марки за обувки са доста, на прима виста се сещам за Giuseppe Zanotti, Le silla, Casadei, Luciano Padovan.
Виж целия пост
# 5
не мога да нося ниски обувки всички са ми с висок ток  Wink
Виж целия пост
# 6
Обувката е комфортна само тогава,когато е качествена.Евтина обувка няма да си купя,защото уважавам краката си.По-добре 3 чифта обувки качествени,отколкото 30 чифта боклуци.На мен не ми омръзват обувките и си ги нося дълго време.Имам обувки с висок ток,които са ми като пантофки.Аз съм маниачка на тема ботуши,не на обувки.
Виж целия пост
# 7
За мен обувката е по-важна дори от дрехата - една семпла рокля, с едни страхотни обувки - правят чудеса Peace
А конкретно по въпроса - и двете/дядо попе Mr. Green/ - обувките са ми аксесоар/главен/ ,но комфорта ми е много важен също Peace Понякога е трудна комбинацията, но според случая,съм склонна на малък компромис / в полза на аксесора/ Grinning
Пари за обувки не жаля - давам много пари за обувки, но не съжалявам,защото да се чувствам добре/физически/ и да съм убедена в силата на аксесоара си  е успешната комбинация. И да не забравяме ,че "По обувките посрещат..." Peace Peace
Виж целия пост
# 8
Здравейте на всички,
Радвам се ,че се включихте в темата.
Живяла сам дълги години в германия   ми беше трудно да заменя високият ток с нисък.Но с времето осъзнах колко по добре се чуствам.От една година съм си в кащи(Българя),от лични наблюдения мога да кажа,че така разсъждават само 10% от жените.Повечето предпочитат ефтиният кич, да си накупят 2-3 чифта ефтини,да си направят вечни мазоли и деформации,а на старини ще му мислят.Дори не осъзнават как им се изменя и походката.
Приятна събота и неделя и се надявам да си попишем известно време Grinning Laughing
Виж целия пост
# 9
Винаги съм си купувала удобни обувки, но задължително високи. С ниска обувка не мога да ходя, не ми е комфортно.
А, другото което е, никак не смятам, че високата обувка е кич и задължително е евтина. 
Виж целия пост
# 10
За мен на първо място е комфорта, после модата.
Виж целия пост
# 11
Държа да са удобни Peace Напълно възможно е една обувка да е хем красива, хем удобна.
Не купувам много високи, защото не харесвам, а и самата аз съм си високичка- 1.72.
Най-неудобните обувки за мен са напълно ниските, от типа на балеринките, защото повечето нямат дори минимална извивка за свода на стъпалото Tired Ама са ми толкова красиви, че имам около 5 такива чифта  Blush
Иначе относно магазините- любим нямам, но предпочитам обувки от естествена кожа и с добра изработка, които естествено си имат и определена цена в повечето случаи. За щастие, хубави обувки има и на нормални цени  Simple Smile
Виж целия пост
# 12
И най красивата и модна обувка, ако не е за удобна за моя крак и не мога да ходя елегантно с нея, не бих я купила.
Обувката не е аксесоар, тя е от необходимата част от облеклото. Аксесоарът е допълнително нещо без което може да се мине. Не знам някой да ходи бос.
Така че комфорта е на първо място.
Това не значи, че предпочитам да ходя с гуменки.
Но остри обувки на тънък 10 см ток не обувам, освен по официален повод.
Спортно елегантен стил най много харесвам, защото и облеклото ми е такова.
Не съм маниачка на обувки, нито на ботуши, имам само едно задължително условие - естествена кожа.
Виж целия пост
# 13
Удобство, удобство, удобство (нямам избор - имам много висок свод) - но винаги в комбинация с елегантен вид (което не винаги значи "модерен"  Peace )
Всеки сезон се върти една и съща лента -  безкрайното ходене по магазините, меренето, отчаянието  в очите на майка ми (най-верния консултант на света)... и винаги на Н-тото излизане, миг преди да пратя света по дяволите, намирам идеалната обувка (за моя стил ) на разумна цена.  Казвам "идеалната", а не "това, което търсих", защото не излизам с някаква точна представа какво искам да купя, просто като го видя знам, че е то и никое друго  Peace Рядко греша в избора си, повечето обувки при добро съхранение ми издържат доста сезони  Peace

П.С. Не пазарувам от някакви скъпарски магазини и не робувам на марки.
Виж целия пост
# 14
Гледам да съчетавам нещата......хем да ми е удобна обувката, хем да е красива (обувки с токчета немога да нося, колкото и да ми харесват). Склонна съм да дам повече пари за качествени и комфортни за моя крак обувки, вместо да ги трупам само като количество. Обикновено обувките са ми завършека на тоалета и в повечето случаи ги комбинирам с чантата.

P.S. Обувките са първото нещо, в което се заглеждам при срещата ми с даден човек (това ми е някакво странно изкривяване....и то не дали са хубави, скъпи и т.н., ами как са поддържани)  Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия