Силата на съдбата

  • 1 824
  • 18
Вярвате ли в съдбата или в колелото,което се върти?Контролирате ли постъпките си заради това,да не ви сполети един ден същата съдба?Тези тежки мисли ми дойдоха,докато четях последната тема в Дом и Семейство.Можете ли,примерно,да се усмихнете на свекърва си,вместо да я представите подобаващо в един форум,само защото си имате едно наум,че със страшна сила всичко се връща?
Темата не е за свекървите,не.
Виж целия пост
# 1
Кармата ли имаш предвид, Chanel? Вярвам, но не това предопределя постъпките ми. Въпрос на ценности, възпитание, култура.
Виж целия пост
# 2
Вярвам, че каквото посее човек такова и ще пожъне. Вярвам, че когато съдим някого, се осъждаме в същото и един ден рано или късно се намираме в подобна ситуация. Вярвам в Библията, а там пише, че страхът от Господа е началото на всяка мъдрост.
Виж целия пост
# 3
Да, вярвам в съдбата.Смятам, че всичко е предопределено и заложено.
Смятам, че човек има право на избор, но общо взето вариантите са няколко и са предопределени.
Генерално няма как да промениш нещата.
Изборите, които прави човек в живота си, са малките избори.Над големите нямаме власт.
В смисъл, че можем да си избираме маршрутите, но целта до която трябва да стигнем в живота си е една и съща и тя не може да се променя от нас и от действията ни.
Смятам така, защото съвпаденията в живота ми в един момент се оказаха твърде много и твърде невероятни.
Виж целия пост
# 4
за мен пък съдбата и кармата са малко различни понятия. вярвам донякъде в това, че не всичко, което ни се случва го определяме и решаваме ние. това е съдба. от друга страна волята ни може да предопредели някои събития в живота ни. това е карма. но, не, не бих се усмихнала на свекърва ми, за да избегна лоша карма.
Виж целия пост
# 5
Вече вярвам,макар навремето да бях абсолютен скептик.Понатрупаният житейски опит и наблюдения си казват думата именно в полза на тази теза- има и предопределеност, и възмездие за всяко наше действие...
Виж целия пост
# 6
Знам, че нищо не е случайно. Знам, че зависи от нас, ама онова, което ни е предвидено поради предходни опитности и натрупвания. Сигурна съм, че всяка мисъл създава емоция, а всяка емоция предизвиква потоци от енергия (и това е процес, който съзнателно човека трудно контролира...)
Виж целия пост
# 7
Да,има неща които не можем да контролираме.Но истинският живот е между тези моменти,пътят...
Виж целия пост
# 8
Вярвам..просто нещата се случват...това ми харесва..и се оставям на течението....
..разбира се,че може да определяш..някои малки подробности и фактори...но като цяло.....всичко се случва ..без да те пита Peace
Виж целия пост
# 9
Цитат
Контролирате ли постъпките си заради това,да не ви сполети един ден същата съдба?

Какво значи това?
Кой може да знае какво го очаква утре и изобщо дали ще дочака утрешния ден, че да упражнява някакъв контрол с цел бягство от някакъв страх?

Вярвам, че имаме право на избор, но какви са предоставените ни избори, не зависи от нас. От кого, не мога да съм сигурна. Но просто не можем да контролираме всичко , което ни се случва, дори и да го искаме.

Но не вярвам във някакво т.нар. възмездие и на думи от рода "всичко се връща".
Виж целия пост
# 10
  Изобщо не вярвам в съдба, в карма, нито в предначертани от някой - някъде си работи...Не вярвам, че нещата се връщат или обръщат срещу нас, ако нещо гадно сме направили на някой(незаслужено), нито че децата (примерно) изкупват греховете на родителите си и пр...Всичко това за мен си е чисто суеверие. Не съм суеверна. Изкушава ме желанието "да му се върне на гадняра, направил ми нещо гадно", но...нямам нито едно доказателство, че такива неща наистина се случват. Ако някой знае как стоят нещата на оня свят - да свирка! Току-виж там идва ред на справедливостта... Wink
Виж целия пост
# 11
Силата на съдбата  - не. Силата на съзнанието - да.
Действам според вътрешните си мерки за добро и зло, а понякога просто върша глупости.
Виж целия пост
# 12
Да, вярвам, че някъде, някой или нещо
е предначертал пътят ни.
Вярвам, че има някаква висша сила,
която управлява всичко.
Вярвам, че сме тук за да научим определени
уроци и да поправим минали грешки.
Вярвам, че със смъртта не свършва всичко,
а напротив, започва !
Вярвам, и че описвания АД всъщност е животът ни
тук на Земята.

До скоро под аватара ми стоеше една
максима, в която силно вярвам:
"На който му е писано да се удави няма да се обеси !"
Виж целия пост
# 13
В известна степен вярвам в съдбата, както вярвам, че не е абсолютно точно определена. Смятам, че понякога я определяме с наши действия, мисли и т.н., но аз лично не мога да правя сметка за действията и мислите си, само от страхопочитание към възмездието и съдбата. Категорично. Не е в характера ми и съм порядъчно импулсивна. С годините се опитвам да контролирам някои неща, но поради възгледите ми и ако има промяна в тях, но не и /както писах по-горе/ понеже съобразявам съдбата си.
Горко ми или блазя ми - ще видим...
Виж целия пост
# 14
"Ефектът на пеперудата" - така си обяснявам стечението на обстоятелствата в живота ни.
И да, "всичко се връща", но отново като негово следствие. Защото се намираме в "затворена система" (ако говорим за взаимоотношения).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия