Помощ - сода и бакпулвер

  • 21 470
  • 12
Реших да направя кекс, ама съм забравила - какво - що. Моля за съвет. Имам спомени за следната рецепта:
3 яйца
1,5 ч.ч. захар
2 ч.ч брашно
1 ч.ч кисело мляко с 1,5 ч.л. сода
0,5 ч.ч. олио
Обаче забравих - в брашното да слагам ли бакпулвер.
Чакам, хелп, че иначе всички продукти наредих и фурната включих - ама, пуста памет вече
Виж целия пост
# 1
След като си сложила сода в млякото няма нужда от бакпулвер Peace
Виж целия пост
# 2
Благодаря
Виж целия пост
# 3
Аз слагам по- малко сода и един бакпулвер.Нищо че си е почти едно и също - да има  Grinning
Виж целия пост
# 4
Слагам само сода или само бакпулвер.
Виж целия пост
# 5
Аз правя кекс без сода и бакпулвер, много ни харесва и е траен.

4-5 яйца
1ч.ч захар
1ч.ч брашно
1 ванилия
Виж целия пост
# 6
Някой може ли да ми каже при липса на бакпулвер мога ли да го заменя с половин ч.л. сода + половин ч.л лимонтозу? newsm78
Виж целия пост
# 7
Lindita   , бакпулвер: 1 ч.л. хл. сода и 1 ч.л. лимонтозу Peace
Виж целия пост
# 8
Някой може ли да ми каже при липса на бакпулвер мога ли да го заменя с половин ч.л. сода + половин ч.л лимонтозу?

Да, то това именно си е бакпулверът  Simple Smile И едно пакетче са 2ч.л., значи пропорцията е както ти е написала Джиджи-Биджи /много як ник  Joy/
Виж целия пост
# 9
Lindita, аз бакпулвера си го приготвям по следния начин:
Още в началото сипвам 1 ч.л. лимонтозу в чаша , в която има 4 лъж. вода, за да се разтвори. След това пресявам брашното и към него прибавям 1 ч.л.  сода.
Виж целия пост
# 10
не слагам и не обичам сладкиши със сода Sick
предпочитам бакпулвера  Peace
Виж целия пост
# 11
Мда или едното или другото,когато нямам бакпулвер замествам със 1ч.л. лимонтозу и 1.ч.л. сода.
Виж целия пост
# 12
  chefВ киселото мляко слагам содата и разбърквам докато сместа кипне.Бакпулвера го разбърквам с брашното.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия