Развалена ли е замразената ми кърма?

  • 3 041
  • 11
Здравейте мами
давам замразена кърма на бебо - аз съм си я цедила и замразявала но има странен мирис. По статиите съм чела че ако е развалена мирише на кисело и има кисел вкус. Моята мирише но не на кисело а на вкус е сладка. Как да преценя дали става или не. Прясно изцедената днес не мирише на нищо.
Виж целия пост
# 1
Преди колко време и в какво я замръзява - фризер или хладилна камера? По какъв начин я размразяваш?
Виж целия пост
# 2
Замразена е на 26.11 - тази която отворих днеска. В пластмасов контейнер на Авент. Във  фризер с отделна врата от хладилника с чекмеджета. Размразявам я в хладилника.
Виж целия пост
# 3
и аз имах замразена кърма. няколко пъти пробвах да дам на малкаа но тя буквално щеше да се издраифа.
на мен ми мирише жасно след като се размрази. мисля че е нормално така д мирише. но стига бебо да я хареса няма проблем
Виж целия пост
# 4
И аз като съм размразявала е имала по-странен мирис. Обаче не сме имали проблем при употребата.  Hug
Виж целия пост
# 5
Да, размразената кърма има по-странен мирис  Peace щом на вкус е наред, всичко й е ок  Peace
Виж целия пост
# 6
Обикновено размразената кърма има мирис и понякога лек вкус на перилен препарат (все едно е смесена с веро) - това е нормално, дължи се на действието на един ензим (липаза), който започва да разгражда мазнините, за да станат по-лесно усвоими. Обикновено това става в стомахчето на бебето, но при престояване процесът си започва (макар и с много бавни темпове) - това не уврежда свойствата на млякото и не е опасно за детето.
Понякога, ако има прекомерно големи количества липаза, кърмата се разваля при съхранение (независимо от това, че може да са спазени всички хигиенни и замразителни мерки) - ако това се случва редовно, тогава трябва кърмата веднага след изцеждане да се обработи чрез загряване до около 60 градуса, за да се деактивира ензима и да може успешно да се съхранява.
Виж целия пост
# 7
А нормално ли е да стои на едни много малки ... като парцалчета ли как да го кажа  Confused
Виж целия пост
# 8
Хедра здравей
а как мирише и какъв вкус има развалената кърма. Моята не мирише на веро ами има дъх като на изкуствено прясно мляко а на вкус е сладка. При затопляне миризмата се засилва. До вчера давах на бебето замразена кърма защото едва вчера се сетих да я помириша. Лапа я лакомо а и няма разстройство или някакъв друг стомашен проблем (освен запека но той едва ли е от това Simple Smile. Ще ми се да мисля че бебо е най добрия атестат за качеството на кърмата. За жалост това са ми последните запаси от кърма и не ми се иска да я изхвърля преди да съм напълно сигурна че е развалена.
Виж целия пост
# 9
Мирише на кисело и може да е пресечена, неприятно е на вкус - като развалено краве мляко.
Не се бъркайте с обичайните парцалчета, които може да има след размразяване и които се разтварят след леко затопляне или след внимателно разбъркване - става си въпрос точно за пресечено мляко, което не се оправя и мирише на кисело.
Виж целия пост
# 10
С опитване и мирисане с таткото стигнахме до извода че мирише като на гранясало както и като я опиташ има лек дъх като на гранясало. Иначе е сладка и няма нищо общо с развалено краве мляко. Не е пресечена. Ще му я дам.
Виж целия пост
# 11
И аз замразявам, но не съм забелязала по- странен мирис, да не е от контейнерите, или нещо от хладилника  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия