Кога започнахте да пресмятате

  • 2 569
  • 47
Здравейте мами, някой дали е успял да научи детето си да пресмята на 3 години. Ние нааучихме азбуката но що се касае за пресмятането хич не ни бива, е разбира се говоря за 2 ябълки и да прибавим например още 1 или две. Някой ще сподели ли опита си. Дали не прекалявам. Баткото например научи азбуката на 4 години, малкия я научи на 3, но не си спомням за смятането как беше. Споделете Вашия опит.
Виж целия пост
# 1
Моята още не може да брои до десет като хората, какво остава да я карам да смята.
Виж целия пост
# 2
Дъщеря ми започна да прави елементарни сметки на около 3 г. и половина- една ябълка и още една правят две.
И макар че, вече срича със сметки още не я бива много, много.
Виж целия пост
# 3
Не насилвай детето да прави неща, за които не е готово. То само ще си покаже, няма значение дали на 3 или на 6 години. Дъщеря ми е почти на 4 и смята наум/дали се пише слято?/ до 5, със сметало или пръстчета до 10. Но тя самата проявява интерес към такива занимания.
Виж целия пост
# 4
И какво сега, ако се окаже, че някой е научил детето си да смята на 3 години и ще започнеш да гониш плана ли?  Laughing

Ех, тези теми по-по-най няма да свършат.  Wink
Виж целия пост
# 5
Аз пък не я уча да смята, пише някои букви които са й интересни. Брои до 10 и толкова. Все си мисля че в предучилищна и в 1 клас трябва да ги правят тези неща.

Поправям се сега я пробвах 1+1 фулмастер знае, че стават два и трети прибавих каза стават 3, но като я попитах 2+1 се обърка и каза 4.   на 4г и 4 месеца е
Виж целия пост
# 6
на 3 години децата не могат да научат азбуката и смятането мозъка им става готов и узрява за да  я усвои едва към 6-7 г.
а това не съм си го измислила аз
Виж целия пост
# 7
Никога не съм я учила специално и целенасочено нито на четене, нито на смятане newsm78
Ако някоя игра (или занимание) го е изисквала, тогава съм обяснявала, но не е имало специално учене.
А ти защо държиш на 3 години да ги може тези неща? И без сметки ще изкара прекрасно детство... Чак ако и в първи клас "не го бива" в пресмятането можеш да започнеш да се притесняваш и да помагаш, до тогава каквото научи от игрите ще му е достатъчно да води нормален детски живот.
Виж целия пост
# 8
Закъсняла си със смятането! Бебетата още на няколко месеца могат да смятат. Научно доказано е.
Виж целия пост
# 9
Оставете ги тия деца да си изживеят детството. Да тичат, да щуреят.
Тия първи седем години  минават толкова бързо. След тях ги чака цял живот учене.
Виж целия пост
# 10
Синът ми е на 4г. и 2 месеца, а дъщеря ми на 2г. и 1м. и не могат да четат и смятат.И азбуката не знаят.Познават само отделни цифри, някои числа и отделни букви.Мисля да учат повече в предучилищна група и в училище.
Виж целия пост
# 11
Не виждам никакъв смисъл децата да знаят азбуката или числата на тази възраст. Някак естествено, като им узреят мозъчетата, започват сами да търсят това знание и да го усвояват осъзнато.
Е, моите, разбира се, четяха още на 2 г., а от тригодишни решават интегрални уравнения.
Виж целия пост
# 12
Синът ми е на 4 г. Вече вади корен квадратен, но само ако има по-дълга дръжка и листа...  Laughing
Виж целия пост
# 13
Оставете ги тия деца да си изживеят детството. Да тичат, да щуреят.
Тия първи седем години  минават толкова бързо. След тях ги чака цял живот учене.
Peace
Виж целия пост
# 14
Здравейте мами, някой дали е успял да научи детето си да пресмята на 3 години. Ние нааучихме азбуката но що се касае за пресмятането хич не ни бива, е разбира се говоря за 2 ябълки и да прибавим например още 1 или две. Някой ще сподели ли опита си. Дали не прекалявам. Баткото например научи азбуката на 4 години, малкия я научи на 3, но не си спомням за смятането как беше. Споделете Вашия опит.

Ммм, да, прекаляваш май  Wink
Норми ли гониш или искаш да се хвалиш на някого? Не се сърди, остави детето да си има детство и игри, тепърва години наред ще учи и смята, никога не съм разбирала подобни болни родителски амбиции, като наша позната, която научи детето си на азбуката и числата до 10 на две и половина  Crazy Rolling Eyes

Ние сега сме на вълна цветове  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия