търся съвет как е по добре, или кой е правия

  • 2 451
  • 31
здравейте,

пак опирам за съвет,
ние имаме семеен бюджет и той е общ, така че винаги заедно решаваме за какво ще харчим парите.
Аз искам да поспестяваме малко повече защото не се знае какви времена ще дойдат, а на помощ от родители никога не сме разчитали и никога няма да може да разчитаме, та дори да сме много болни или да умираме от глад.
Така че ако не си помогнем ние няма кой да го направи, а когато човек разчита само на себе си, някак си трябва да е по предпазлив.
Жена ми , която безумно обичам и се старая да задоволя всичките и желания, но не винаги успявам за съжаление.
Та тя е на мнение че трябва да спестяваме половината от това което аз предложих и така ще можеме да си ходиме по три до четри пъти в годината на почивка, аз съм на мнение че два пъти ни стигат.

вие как мислите, кое е по важно

  bouquet   bouquet   bouquet
Виж целия пост
# 1
Два пъти годишно на почивка и наличието на спестени пари за черни дни е супер.
Виж целия пост
# 2
Съпругата ти ще се повлияе ли от това, което ние те посъветваме?
Виж целия пост
# 3
В днешно време повече предпазливост никак не е излишна,а още повече,когато разчитате само на себе си.
Някои хора и по веднъж не могат да си позволят почивка,така че според мен два пъти в годината не е никак лошо+спестени парички.
А и не бива да се скача повече,отколкото човек може да прескочи Wink
Виж целия пост
# 4
 smile3525

ами да, така се разбрахме, ако наистина мненията са повече за мен,
значи наистина имам право,
все пак тук наистина човек може да получи най добрите съвети, а и различните мнения на хората
те въвеждат на много повече идеи.

pasinet
благодаря ти    bouquet
Виж целия пост
# 5
В момент на криза не е зле човек да бъде по-спестовен. Казвам го от позицията на човек, който харчи много. През последните няколко месеца съм си наложила да бъда по-разумна към парите, тъй като финансовата ситуация не е за подценяване. Мисля, че всеки достатъчно разумен ще се съгласи, че два пъти годишно е съвсем нормално за почивка.
Виж целия пост
# 6
Това за кривия и правия е много относително Simple Smile.
Съпружието е от хората, които могат всичко да изпукат без да мисли за утре. Аз предпочитам да скатавам когато мога - без да се лишаваме от основни неща - по сигурно ми е някак. Две почивки в годината за мен са програма максимум - аз и като време не мога да ги отделя.
Виж целия пост
# 7
Доста оскъдна информация даваш.
Направи си сметка:колко изкарвате, колко искате да спестите, колко трае/харчи една почивка. На каква възраст сте, имате ли деца, колко са......
Една "спестена" почивка на колко месечни "пари за черни дни" се равнява.
Направете си калкулация.
Можете да замените качеството на почивките и да остане бройката. Стига да сте склонни на такъв компромис. Или времето - също би ви пестило пари. Или не харчете за нищо, докато не заделите определена сума, която да ви стои завсеки случай, а после живейте.
Как да ти дадем съвет?
Виж целия пост
# 8
изобщо не разбрах за какво иде реч, но мисля, че по-важно е да седнеш със съпругата ти и заедно да вземете най-доброто за вас решение. как очаквате други хора да ви решават "проблемите"? и какво - ще й кажеш "слушай, скъпа, чети какво казват хората..." ooooh!
Виж целия пост
# 9
Аз съм на мнение, че човек винаги трябва да има някакви пари отделени настрани. Независимо дали е сам, или има семейство. Дори когато сте семейство то парите трябва да са повечко. Никога не се знае какво ще се случи и за какво ще ти затрябват.
Ако ще се лишите от една почивка, не смятам, че е кой знае какво.
Виж целия пост
# 10
На мен ми е достатъчно да почивам два пъти в годината, но жена ти сигурно е на друго мнение. Дори и да споделяме с теб, важно е ти да успееш да я убедиш, че си прав. А това ще стане с доста търпение! Успех!
Виж целия пост
# 11
И аз съм "ЗА" това да се ходи на почивка само два пъти и да има повече спестени пари  Peace
Виж целия пост
# 12
Млади са хората и много влюбени, доколкото си спомням дори веднъж го взех на подбив леко, че много помага.  Laughing
Така, че с право се допитват до старите кучета, не бързайте да ги изяждате.  Laughing
Виж целия пост
# 13
Какво става днес?Ден за семейна терапия ли е?
Пестете колкото е възможно и чак пък толкова много на почивка на мен лично би ми втръснало.
Аз виняги заделвам нещо така когато излезе нещо непредвидено съм подготвена.Почивките и глезориите няма да избягат. Peace
Виж целия пост
# 14
Аз от позицията на човек който трудно спестява и много работи, съм за почивка 3 пъти в годината.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия