Въпрос за парацетамол

  • 44 134
  • 74
Здравейте,искам да Ви попитам колко често пиехте парацетамол по време на бременност и вреди ли по някакъв начин на бебето.
Предварително Ви благодаря!
Виж целия пост
# 1
Възможно най-рядко. Ако може хич - най-добре.
За какво ти е този парацетамол?
Виж целия пост
# 2
Наистина изключтелно рядко.Два-три пъти за цялата бременност.Най-добре да се консултираш с лекар Peace
Виж целия пост
# 3
Може би два пъти ми се наложи,защото вдигнах температура.
Виж целия пост
# 4
Един път, заболя ме глава. Иначе е допустим за бременни, може да го пиеш, ако ти се налага  Peace
Виж целия пост
# 5
Това беше единственото хапче което ми позволиха докторите да пия при каквато и да е болка. Пих го през бременността няколко пъти (на две три седмици един път, заради главоболие най вече) и сега докато кърмя е отново единственото разрешено хапче, при зъбобол, главобол, температура, настинка и т.н. Съвсем спокойно мога да кажа Че няма да ти навреди нито на теб нито на бебо    bouquet
Виж целия пост
# 6
Благодаря Ви за бързите отговори.Питах Ви дали може да се пие  защото ме мъчи мъдрец и сега вече ще знам,че става за такъв вид болка. И гинеколожката ми каза че може но не бях сигурна дали се взема еднократно или не.
Виж целия пост
# 7
Вземала съм Парацетамол през бременността...
...знам че аспирин не е хубаво.
Виж целия пост
# 8
ще си позволя да цитирам част от едло ЛС, което получих преди време по темата

Цитат
Масово се ширеше мнението, че е единственото лекарствено средство, което може да се приема от бременни, тъй като, естествено аспирин и аналгин са забранени.
У нас през последните 1-2 год. мнението за приемането му от бременни е доста противоречиво и нееднозначно.
Някои лекари твърдят, че при петдневен прием, до 2 хапчета на ден, при нормално протичаща бременност не би трябвало да има проблем, т.е. да се отрази на плода.
Други смятат, че може да се отрази на вътреутробното развитие, особено след втория триместър и да е причина за аномалии при ductus arteriosus, т.е. затварянето на белодробния кръг на кръвообрацщението.  Един от симптомите е т.нар. сърдечен шум.
Както казах, ако нямаш проблеми с бременността,  лекарят ти смята, че можеш да го пиеш и му имаш доверие, значи проблем няма.


Аз лично не бих злоупотребявала.

Моята лекарка като бях болна 4-тият месец ми изписа - рапидол - това е детски разтворим парацетамол, като каза да го пия само ако Т се качи около и над 38 градуса....та пих тогава 2-3 таблетки  по време на боледуването си.
Аз лично имам доста тежка мигрена, но през бременността си заради нея не съм пила лекарства....то не че и парацетамола ми помага изобщо, но се въздържах.
По време на кърменето ми съм пила обаче, особено като имах растящ, подут мъдрец, със ангина, афти и кво ли не за екстри...защото отказвах да спра да кърмя и да пия АБ-ци.....но и при кърменето вече е малко по-различно.

И все пак - допитай се и до лекарят си и наистина - избягвай хапчета.  bouquet
Виж целия пост
# 9
Парацетамол може да се пие. Мен доста често ме болеше главата и все него пиех. За корем вземах но шпа. По принци избягвах да пия каквито и да било лекарства.
Виж целия пост
# 10
Пиеш само когато имаш наистина нужда от него.
За мъдреца, по-скоро ти трябва зъболекар, а не парацетамол.
Виж целия пост
# 11
За мъдреца, по-скоро ти трябва зъболекар, а не парацетамол.

Когато расте мъдрец понякога наистина доста боли. Обикновено трябва да се изтърпи и зъболекарят с нищо не може да ти помогне  Peace
Виж целия пост
# 12
Пила съм , но рядко-при настинка само  Thinking Достатъчно ме блъскаха мускулно с аналгини , нош па и др.  в болницата  Tired
Виж целия пост
# 13
Парацетамол може да се пие. Мен доста често ме болеше главата и все него пиех. За корем вземах но шпа. По принци избягвах да пия каквито и да било лекарства.
Peace

И аз така Peace
Виж целия пост
# 14
Досега съм пила веднъж в ранките на няколко дена,общо около 4-5 хапчета.Но нямаше как .Бях доста болна с лека температура и болящо гърло  Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия