Секс по време на бременност!

  • 3 802
  • 62
Здравейте, чудех се къде да публикувам тази теме или по скоро въпрос и не знам дали точно тук е точното място, но все пак реших да е тук. Въпросът ми е следният. Сега съм в 5 или вече 6 седмица, за което се радвам, но четох в някакъв друг форум в нета, че оргазъм може да причини спонтанен аборт!? newsm78 Тьй като не искаме с мъжа ми да се стига до това нещо , какво е вашето мнение по въпроса? Разкажете моля. Когато на 28.01 бяхме при гинеколожката да установи официално бременноста, просто забравихме да я разпитаме. Чакам да видя какво ще кажете по въпроса. Благодаря предварително!!
Виж целия пост
# 1
Аз лично не съм чула/чела за подобно нещо.
Виж целия пост
# 2
И аз не съм чувала за такова нещо newsm78
Виж целия пост
# 3
Аз също не съм го чувала.Спокойно можеш да правиш секс Peace
Виж целия пост
# 4
По принцип спонтанен аборт не се получава току-така. Ако се случи, то е имало причина, която със сигурност не е секс.
Ако изрично не са ви забранили не виждам причина да не правите секс и да изпитваш оргазми. Оргазмите са дори доста полезни по време на бременност...
Виж целия пост
# 5
По принцип спонтанен аборт не се получава току-така. Ако се случи, то е имало причина, която със сигурност не е секс.
Ако изрично не са ви забранили не виждам причина да не правите секс и да изпитваш оргазми. Оргазмите са дори доста полезни по време на бременност...

  Именно че не сме питали, затова пиша!
Виж целия пост
# 6
Ами ако е имало причина да не правите секс, дори и да не сте питали докторката за това, тя щеше да каже. Това имах предвид! Ако бременността е рискова по някакъв начин, щяхте да знаете, бъди сигурна!
Виж целия пост
# 7
Ако се чувстваш добре,нямаш оплаквания т.е. бременноста ти е нормална няма причина да не правите секс.
Виж целия пост
# 8
Аз съм чувала,че сексът може да причини спонтанен аборт,ако например ембрионът не се е имплантирал добре.Дори с първата ми бременност докторът ми беше забранил до 12-13 седмица да го правим,докато отмине критичния период.Най-добре се консултирай пак с лекарката.
Виж целия пост
# 9
Аборт МОЖЕ да бъде предизвикан от правене на секс по два начина - 1)когато жената получава оргазъм, това може да доведе до контракции на матката...и евентуално нещата да се усложнят дотам, че да се стигне до изхвърляне на плода, особено в началото, когато няма формирана плацента и плодът не е достатъчно добре закрепен.
2) от спермата също може да се предизвикат контракции, затова е направо задължително секс по време на бременност да се прави с презерватив. А
Абе изобщо - внимателно със секса, защото да се лишаваме от него 9 месеца не си е работа (освен когато е подчертано забранено от лекар)
Виж целия пост
# 10
Много силният оргазъм може наистина да причини контракции и то доста опасни.
За спонтанен аборт не съм чувала, но е възможно.
Лично аз и с първата си бременност и сега избягвах  luvbed до края на 12 г.с.
А иначе сексът и бременността не са взаимно изключващи се разбира се, стига да няма проблеми при протичането й.
Виж целия пост
# 11
Ако се чувстваш добре,нямаш оплаквания т.е. бременноста ти е нормална няма причина да не правите секс.
така е.
просто трябва да внимавате с позите и дълбочината на проникването Blush
Виж целия пост
# 12
Франческа Салиери е обяснила много добре. Peace
Виж целия пост
# 13
Консултирайте се с наблюдаващия те лекар дали бременноста ти протича нормално.
Виж целия пост
# 14
Просто бъдете по внимателни и нека мъжът бъде по активния. А иначе най-добре е да се консултираш с доктор, защото при всеки е различно.
Успешна бременност ти желая Hug Hug Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия