как да избера фурна за вгреждане...?

  • 8 623
  • 15
здр, незнаех къде да задам въпросите си... дали като отделна тема или в темата за кухните....
 каквото и да започна по кухнята ми препоръчаха първо да съм си избрала(купила) уредите за да се знаят точните размери.....
и така сега съм на тема фурна за вграждане и ще ви помоля да ми помогнете относно критериите по които да се съобразявам........предполагам, че и при тях има енергиини класове , които ще гледам да следя и какво друго, вентилатори, плъзгачи за нивата на тавите........?????
предпочитам някои да сподели с мен това което му е минало през главата отколкото да отида в магазина и някои да гледа да пробута стоката си.....
благодаря предварително.....
Виж целия пост
# 1
Аз гледах да може лесно да се почиства, купих си фурна с пиролиза. Стъклото има отгоре едни държачи и може лесно да се изважда и да се почиства. Енергийният клас също е от значение. Покритието отвън също е важно, отново за по-лесното почистване. Иначе има най-различни и разнообразни модели, с много функции, всичко зависи от това колко пари си решила да отделиш за фурна, защото Сименс имат модели и за 3000 лв.
Виж целия пост
# 2
И аз се интересувам от същото.Насочила съм се към Bosch.Моля ако някой има тази фурна да сподели.http://bosch.expo2000.bg/category.php?cat=p1_c1&pid=21
Виж целия пост
# 3
Аз лично като избирам фурна, моите изисквания са:
 -естествено клас на енергийна ефективност
 -студена врата
 -сензорно управление
 -защита за деца
 -телескопични плъзгачи
 -пиролиза
Виж целия пост
# 4
аа каква е ролята на пиролиза наистина не съм запозната.... Embarassed
Виж целия пост
# 5
аа каква е ролята на пиролиза наистина не съм запозната.... Embarassed

Това е функция за самопочистване, като при активиране, фурната достига до монго висока температура и мръсотията пада, като после само избърсваш.
Виж целия пост
# 6
Ако има пиролиза, фурната може да се нагрява до 500-600 градуса и така всичко, що е полепнало по стените й, изгаря и се превръща във фина прах, която трябва да се почисти с гъба. При моделите без пиролиза /е, не всички, естествено/ има функция за почистване с пара, което ще рече, че може да сложиш една тава с вода вътре, да я загрееш до определени градуси и мръсотийката се свлича и пак обираш с гъбата.
Телескопичните водачи са праткично нещо - можеш да издърпваш скарата на фурната заедно с тавата навън без да се налага да придържаш с ръка, докато разбъркваш, примерно. За съжаление, моята фурна няма да има таквиз благинки, щото трябваше освен всичко друго и да е черна, пък чисто черна фурна с всичко, което исках струваше над 3000 лв и реших да прежаля телескопичните водачи и пиролизата. Впрочем за доста голяма част от марките въпросните водачи могат да се поръчат допълнително. Но не и при Самсунг. Е, след някой друг ден сигурно и за тях ще може.
Виж целия пост
# 7
Има модел на Бош /а може и на други марки да има/, при който заедно с издърпването на вратата на фурната, излиза и телескопичният водач.
Виж целия пост
# 8
аа каква е ролята на пиролиза наистина не съм запозната.... Embarassed

Това е функция за самопочистване, като при активиране, фурната достига до монго висока температура и мръсотията пада, като после само избърсваш.

Ами аз като напръскам вечерта с обезмаслител на Меглио /или друг/, на сутринта също само забърсвам. Не ми липсва пиролизата. Дори не знам за какво да използвам вентилатора - пека на вентилатор, но не виждам съществена разлика от старата ми фурна, която нямаше такъв.
За мен основните критерии бяха енергиен клас,  цена, дизайн. В този ред.
Зависи и какъв готвач си - ако много печеш и правиш някакви засукани неща, които изискват и специални функции, то трябва да търсиш фурна с възможно най-много екстри. За мен е достатъчно да има нагревател отгоре и отдолу, да има грил /не че го ползвам, ама знае ли се!/ и функция за размразяване /също не я ползвам/. С една дума - за домакиня като мен и печка Раховец е достатъчна.
Виж целия пост
# 9
Скоро купувах фурна за вграждане, какво ли не гледах  ooooh!
купих Аристон, но съм убедена, че най-добрите са Whirlpool. Също с две ръце съм за Бош. Гледай да е клас А. Аз я взех с вентилатор, да ти кажа, не е лошо да има такъв. Даже да не ползваш вентилаторно печене, аз го пускам когато загрява фурната, загрява два пъти по-бързо и после си я превключваш на нормален режим. Студено стъкло е голямо предимство, но на мен не ми беше необходимо. Има и модели със "заключващи се" копчета, мисля, че може да са полезни ако имаш любопитен дребосък. Стандартната ширина на фурните за вграждане е 60 см, но естествено не е единствения размер.
Горещ съвет от мен, не купувай Индезит! Ако искаш, ще ти разкажа опита ми с няколко техни уреда, последния от които готварска печка, подарък за баща ми.
Виж целия пост
# 10
eee момичета много ви благодаря......
за вентилаторите незнаех това предимство, че загрявали по-бързо, а до кулинарията ми........ мусака, ориз и кекс ........другото при по-голяма желание..  Crazy
така както вървят нещата ще търся бяла печка за вграждане и се надявам ако не друго то да е клас А, че те майче са по малко като възможност и ще гледам поне класа да е добър
и аз съм се захванала с идеята за кухня, домашните малко ми се мръщят ама....даже чакам тия дни майстора на шкафчетата да намине да погледне за какво иде реч.....
Виж целия пост
# 11
Stefi84,
И аз до скоро бях изправена пред същата дилема, но вече кухнята ми е готова и й се радвам  Hug

Що се отнася до фурната бих ти препоръчала да обърнеш внимание на вентилираното печене на нива, двойно или тройно остъклена врата, охлаждащия вентилатор, минимум 6 функции и задължително някакво защитно покритие (в случай, че не държиш на каталитични панели или пиролиза).

Моята "хубавица" е Eurolux и тези дни видях, че в списанията пишат за тази фурна http://leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=10&c=1&pid=93 - според мен този модел в бяло отговаря на това, което търсиш  Wink

Иначе, аз лично съм доволна от моята - италианско производство, 3 години гаранция и основното - фирмата има собствен сервиз, макар че се надявам да не го използвам Praynig

Ето тук можеш да намериш още полезна информация: http://leksgroup.com/l_bg/?s=2&i=31

Успех в търсенето! Grinning
Виж целия пост
# 12
Най- добрата е GORENIE.Не знам дали има ,която готви по-добре.От 4 години я ползвам и ден не съм съжалила,че предпочетох тази марка.
Виж целия пост
# 13
Electrolux са доста добри  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
Най- добрата е GORENIE.Не знам дали има ,която готви по-добре.От 4 години я ползвам и ден не съм съжалила,че предпочетох тази марка.
Whistling
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия