Помощ!Крустички по главата!

  • 7 735
  • 93
Въпреки че всяка вечер  мием главичката на четиримесечния Алекс,преди месец забелязах отпред на челцето няколко по-тъмни люспички.Педиатърката каза да го мажем с млякото му за тяло 1 час преди къпане и после да го измиваме.Така и правим,но днес забелязах,че и по-навътре по-главичката се заформят някакви люспи.Паникьосах се,защото преди време видях в една аптека детенце,чиято главичка беше цялата като една кафява коричка.
На 20 ден след раждането ни се полагаше безплатен преглед от болницата и там педито каза да го мажем с Nachtkertzen на доктор Тайс,макар че тогава нямаше още нищо или поне аз нищо не бях забелязала.Кой от двата съвета да последвам?а вие как се справихте с този проблем?
Виж целия пост
# 1
Моето момиченце имаше много малко келички и успях да ги махна като ги мажеш с преварен зехтин, за да ги размекне и разрясвах внимателно със специално гребенче. Няма зависимост с къпането и имах чувството, че косата й тръгна по-бързо като се махнаха. Дано да ги пребориш бързо Grinning
Виж целия пост
# 2
Аз не мога да ти помогна със съвет, но не мисля, че образуванието е от НЕмиене. Повечето бебета го имат. Имаше подобна тема преди време, и четох тогава, че мамите мажат с бебешкото масло, но с мляко дали става, незнам. И така преди баня да поомекне и после във водата почистват с гребенче. Бих искала да следя темата, защото ме интересува дали е възможно крустите да се появят на по-късен етап, защото засега бебока няма.
Виж целия пост
# 3
Моят син имаше страшно много курсти. Направо главата му се лющеше като на гущерче. Мазах го с преварен зехтин, с крем на Мустела за махане на курсти, но нямаше никакъв ефект. Спрях да го мажа и до 9 месечна възраст постепенно му изчезнаха. Явно е нещо, което се израства.
Виж целия пост
# 4
Дъщеря ми също имаше много курсти, с какво ли не я мазах като кремове и ефекта беше никакъв, а и тя се роди  с много косичка макар и тъничка. Докато не започнах да я маза с преварен зехтин всяка вече и после по 10-15 мин с едно специално бебешко гребенче да я реша не се махнаха. За една седмица така с мазане и рясане повече от половината паднаха, после започнах през вечер и така за близо 2 седмици главичката и се изчисти. Незаная но аз бях дала над 50-60 лв за кремове, а само от зехтина и се изчисти главичката. Просто иска хубаво да се намаже за да омекнат и после търпение да решиш и махах коричка по коричка от косичката на бебето
Виж целия пост
# 5
Виктория също имаше много крусти. Не съм ги пипала, не съм ги мазала с нищо. Ходихме на кожен лекар, който каза, че не се пипат и ще си паднат сами. Малко преди годинката нямаше нито една.
Виж целия пост
# 6
Не е от миене или немиене на косата, просто на някои бебета им излизат, не е страшно. И аз така мажех с бебешко олио или със зехтин и след това решех при къпане. Махнаха се и след това пак излязоха. Вече не ми се занимава, защото й е много дълга косата, а не може след това да се измие добре мазното. Ще се махнат сами по някое време. Сега намирам по някоя люспичка по дрехите, явно са почнали сами да си падат.

Не се шашкай толкова, това не е някаква болест, израства се.
Виж целия пост
# 7
Не съм ги правила нищо Thinking
Виж целия пост
# 8
а това да не са като едни жълтеникави люспи по главичката? Защото ако са такива и моя син ги има. Когато попитах педито тя каза, че докато не му се затвори фунтанелата ще ги има. И наистина сега като ги погледнах пак ги има само там, където не се е затворило още.
Виж целия пост
# 9
На Цвети крустите й се появиха около 4-тия месец. Мажех с бебешко олио/каквото имам под ръка/ преди къпане и след изплакване решех с четката за коса/тази бебешката с мекия косъм/. За две седмици паднаха.
Виж целия пост
# 10
Въпреки че всяка вечер  мием главичката на четиримесечния Алекс,преди месец забелязах отпред на челцето няколко по-тъмни люспички.Педиатърката каза да го мажем с млякото му за тяло 1 час преди къпане и после да го измиваме.Така и правим,но днес забелязах,че и по-навътре по-главичката се заформят някакви люспи.Паникьосах се,защото преди време видях в една аптека детенце,чиято главичка беше цялата като една кафява коричка.
На 20 ден след раждането ни се полагаше безплатен преглед от болницата и там педито каза да го мажем с Nachtkertzen на доктор Тайс,макар че тогава нямаше още нищо или поне аз нищо не бях забелязала.Кой от двата съвета да последвам?а вие как се справихте с този проблем?
За крустите по главата си има специално мазило на Mustella. А за прилагане на Нахткерцен при такива оплаквания за пръв път чувам. Аз го ползвам само за тялото.
Виж целия пост
# 11
Йоана имаше много круски и мажех с преварен зехтин около час преди баня да омекнат и реших с гребен и после баня. ЗДа 3-4дена се изчисти.
Виж целия пост
# 12
   Алекс все още има крусти.Периодично се появяват,въпреки усилията ми да се отървем от тях.В началото пробвах с крем на Мустела,който не му помогна.След това със зехтин,който се оставя на главата за няколко часа и след това се чистят крустите с гребенче.Този метод даде резултат,но временно.
Виж целия пост
# 13
Ние нямахме такива корички /налепи или там както всеки му казва/,но на наша подни бебчо имаше много от тези корички-тамън ги почисти и след време пак се появявяха,даже и около годинката му пак се бяха появили.И майка му го мажеше преди баня с олио или зехтин или олио за тяло на бебти и така да постой малко около 30 мин и го решеше все едно го боядисва-на път и така резделя пак на пъти и т.н с много ситно гребевче /това дето навремето имаше в едни шишенца за въшки,ако се сещате  Crazy/,та така му ги махаше Hug Heart Eyes.Но знаме че не у хубаво да стоят на гланичката му защото му спарва главата  Sad
Виж целия пост
# 14
Моята имаше много малко. Мазах я с Мустела и след няколко намазвания изчезнаха  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия