Миете ли зъбките?

  • 1 759
  • 45
На етикета на една оризова каша прочетох, че трябва да се започне миенето на зъбките на бебето още с появата на първия зъб  Laughing

Много интересно ми стана как ще стане номерът!?

Виж целия пост
# 1
Има специални накрайници,като напръстник -слагаш си го на пръста и търкаш зъбките на бебето.Има и паста за деца под 1 година,но сега не мога да се сетя как с е казва.Продават се в аптеките
Виж целия пост
# 2
Започнахме да си мием зъбките,когато бяхме на 9 месеца.От аптеката си купихме паста за зъбки "Нанедент"-със силиконов накрайник.Малкия доста се забавляваше докато правехме процедурата вечер  Grinning
Виж целия пост
# 3
Ненедент е пастата,продава се с накрайника.
Аз лично по-късно започнах с миенето на зъбките на сина ми.
Сега вече сам си ги търка с четката,много му е забавно.
Виж целия пост
# 4
И аз започнах около годинката,но първите зъбки й изкараха на 9 месеца и бяха доста малки тогава! Peace
Казали са ти-има си паста за бебета,която не е опасна при поглъщане!Има си и накрайник,но не знам дали ще успееш да му ги миеш!Малката я пробвах няколко пъти,до като прояви интерес и започна да позволява. Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Започнахме да си мием зъбките,когато бяхме на 9 месеца.От аптеката си купихме паста за зъбки "Нанедент"-със силиконов накрайник.Малкия доста се забавляваше докато правехме процедурата вечер  Grinning
точно за тази паста говорех
Виж целия пост
# 6
Аз започнах да мия зъбките на дъщеря ми преди 2 месеца когато имаше 6 зъба.
Виж целия пост
# 7
Сега синът ми има 7 зъба, но не дава да му ги четкам с тези накрайници. Няма търпение и ще го оставя за по-късно - така каза и педиатърът.
Виж целия пост
# 8
Все още не съм започнала да му мия зъбите - има вече 3 броя.
Виж целия пост
# 9
Започнах да мия зъбите на Иво при появата на първите 2. Взех накрайник и паста Ненедент.
Виж целия пост
# 10
Също като Мечо Пух и аз с паста Ненедент като станаха две зъбчета Wink
Виж целия пост
# 11
Дъщеря ми не ми даваше да ́и бъркам в устата с накрайника. Миех ́и ги с марличка, напоена с вода и увита на пръста ми. "Миех" е силно казано, но все пак е нещо при инатливо дете. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Аз позакъснях с тая процедура,почнах да му ги мия на 1,2 год.,защото не даваше изобщо да погледна вътре,камо ли да пипам.Мислех,че никога няма да даде,защото сме го водили за рязане на юздичка,отделно и на зъболекар,че имаше проблеми с долните зъбки и доста се уплаши.Постепенно свикна и вече сам ги мие,ползвам паста за зъби на Чико.
Виж целия пост
# 13
И аз вчера вече се наканих да купя Ненедент и напръсник, но бяха свършили  Laughing
Утре пак ще търся и ще започваме вече , че доста зъбчета наредихме  Heart Eyes
Виж целия пост
# 14
Да, добре е д се мият. Но това е по-скоро създаване на навик. Може да ги "миеш" както прецениш - с марличка, да си купиш бебешки напръстик и т.н. Но е добре да се започне когато детето е по малко Simple Smile Лично аз скоро му измих зъбките 1-2 пъти, но то моето е от мързел  Blush
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия