Placenta Previa

  • 1 407
  • 12
Здравейте! Миналата седмица имах леко кървене и ме вкараха в болница. Изписаха ме с 1 купчина лекарства (Gynipral, Verapamil, Magnerich) и диагноза ниска плацента (не знам дали е частично). Досега ми беше нормална, явно се е смъкнала. Остават ми месец и 1/2 до термина. Не съм свикнала да лежа и да бездействам, постоянно съм с кола в движение, но много се уплаших и ще си сядам на д-то. Изчетох доста (преди прескачах статиите за placenta previa, защото си мислех, че не ме засяга), но ще се радвам, ако родили или такива, на които им предстои раждане споделим повече за проблема. Така някак си се поуспокоявам.
Виж целия пост
# 1
Моята беше такава, но за щастие се вдигна
има много мами с такива плаценти родили прекрасни и здрави бебета Simple Smile недей да се притесняваш прекалено Simple Smile
просто се пази
трябва много да лежиш независимо дали ти харесва или не
никакво тичане, скачане, друсане, протягане на високо, пътуване на далечни разстояния вдигане на тежко.. абе никакви физически усилия

и без това ще ти трябват сили, когато се роди  бебечето - почивай си Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Около петия месец на бременността прокървих доста и много се изплаших. Лекаря ми каза 4е имам Плацента Превия и трябва много да се пазя. От страх да не "повредим нещо" със съпруга ми преустановихме половите контакти, пазех се, полягвах 4есто с някоя книжка, не се натоварвах излишно, но си ходих на работа до края. Терминът ми беше за 21.11. Аз работих до 2.11 и родих на 14.11.
Работех не от необходимост за пари, а защото на работа, сред хора се 4увствах по-добре. Бях прясна емигрантка и се депресирах, ако останех за дълго сама.
Прекрасно здраво бебе родих по естествен на4ин без проблем. Е, пъпната връв беше се увила около врата, но това надали има връзка с ниската плацента... самата аз към края полу4их и Прееклампсия /дано това е близко до българския термин/ и затова предизвикаха раждането преди термина, но и това надали е свързано с плацентата и нейното разположение ...
Виж целия пост
# 3
Ако плацентата не се вдигне, секциото е задължително.
АниК, по-рано не са ли те гледали, не са ли видели плацентата, че е ниска?
Виж целия пост
# 4
Досега плацентата ми си беше нормална и винаги съм си мислела, че мен placenta previa не ме засяга  Cry Знам, че секциото е здължително,колкото и да не искам. Просто искам да добутам до 36г.с.(още 3 седмици) и толкова се притеснявам, да не прокървя пак, че... Sad
Виж целия пост
# 5
Е това вече е странно...тотално се обърках.
Аз имах такава плацента, която се вдигна към 20 седмица, и докторката каза, че неможе повече да се смъкне - щом веднъж е добре, така ще бъде...
Нормално оформила се плацента не се смъква толкова късно, така мисля.

Да не би досега доктора да не е обърнал внимание?

Пии си лекарствата и бъди спокойна.

Дано всичко е наред.  Praynig
Виж целия пост
# 6
При последния преглед с ехограв гиниколога ми каза, че плацентата ми е паднала ниско долу.
 Каза ми да почивам, да не вдигам тежко, да не пътувам на дълги разстояния и тази година да забравя за морето Sad. Друго което ми каза е, че ще продължи да я наблюдава и че може да се наложи да родя секцио.
Виж целия пост
# 7
И сестра ми имаше Placenta Previa, откриха я когато прокърви в 4-ия месец.
Стоя 1 седмица в болницата и после докато роди почти никъде не мърдаше. Прочете доста книги и уши няколко гоблена  Laughing Laughing Накрая,когато и беше термина (преноси няколко дни) лекарите  видяха, че плацентата се е оправила и роди по естествен начин Peace
Виж целия пост
# 8
AniK,
точно това и на мен ми откриха днес - в 34 г.с. Досега 3ма лекари лекари са ме глеидали и никой не беше казвал, че имам плацента превиа.... Shocked
При мен няма кървене /все още и да чукна на дърво/, но имам болка ниско вдясно. Ти имаше ли такава болка?
С лекарката решихме, че е по-добре да планираме секцио, защото могат да се получат много усложнения при нормалното раждане в този случай.
Виж целия пост
# 9
Аз кървенето може и да го получих от много шофиране, защото предната седмица не се спрях, обиколих България Sad

Мен повече ме дърпа ниско долу отляво, но то бебето е повече в лявата половина и сигурно затова. Когато ме вкараха в болницата бях с постоянно стегнат корем. Лекарят каза, че ми е чувствителна матката. Лекарствата, които пия ме пазят от контракции. Ако се наложи секцио, нищо не мога да направя  Sad Не ме е страх, просто възстановяването е по-бавно.
Виж целия пост
# 10
Това за по-трудното възтановяване след секцио незнам доколко е вярно....има много жени, раждали нормално, с редица усложнения и шевове и не могат да си седнат на д-то до 40-ия ден, така че....доста е спорен въпроса кога се възстановяваш по-бързо... Wink
Виж целия пост
# 11
Ако се наложи секцио, нищо не мога да направя  Sad Не ме е страх, просто възстановяването е по-бавно.
И на мен ми се наложи да родя със секцио по спешност. Имах и аз проблеми с плацентата, но диагнозата ми беше "Остро страдание на плода". Незнам дали това има нещо общо с "Плацента Превия"  Rolling Eyes Но разбрах, че трудното възстановяване след секцио е мит. Боля ме на втория ден, защото бях без болкоуспокояващи и то, защото аз не ги исках. На третия ден си бях Ок и бях забравила за болката  Simple Smile А се бях наслушала на истории как поне 1 месец няма да мога да мръдна и тем подобни
Виж целия пост
# 12
Привет АниК! Не искам да те плаша, но диагнозата наистина не е за подценяване. Хората много правилно са ти казали, че трябва много да се пазиш. Аз бях с такава плацента и родих по спешност 10 дни преди термина заради здрав кръвоизлив. Получих го ей така - от нищо. Сутринта в болницата станахме в 7 часа за мерене на тонове и като се върнах в леглото прокървих. Оперираха ме по спешност.
Мен в началото на 9 ме взеха в болница, тъй като градчето ни е малко, а най-близката голяма болница е на 50-60 км. Докторът ми обясни, че ако получа кръвоизлив вкъщи може и да се окаже фатално. Че раждането ще е секцио бях настроена от седмия месец. Не е нищо страшно, повярвай ми. Оттогава минаха 5 месеца, а аз нямам почти никакъв спомен вече. Белегът и той е почти заличен. Възстановяването ми отне не повече от 2 седмица.
Желая ти успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия