Обрив от АБ или друго?

  • 4 659
  • 8
Здравейте,

дъщеря ми е болна вече 1 седмица, отначало силна хрема, почти без Т - 37.5 беше най-високата, в последствие кашлица. Заведох я на лекар почти веднага. Изписаха и 4 нови неща - спрей за нос някакъв хомеопатичен, сироп за кашлица Проспан, АБ Панцеф и Ескимо Кидс. След първия прием на АБ, на детето му се появиха червени петна по кожата, предимно по краката и задната част на бедрата. Обадих се на педиатърката, каза да спрем Панцефа, а другото да го давам. Да ама започнаха да се появяват петна и по ръцете и по лицето. Педиатърката каза да дам на Рали урбазон и да съм и я завела пак да я види.  Когато отидохме обрива почти беше изчезнал, лекарката изписа нов АБ - Фромилид, не искаше да сменя сиропа и капките, но аз настоях, защото досега не бяхме пили такива и се притеснявах да не би от тях да е алергичната реакция  Tired Междувременно детето няма Т, кашля доста, сополи почти няма, защото слагахме Гаразон.
Та по същество - днес я гледаше дядо и и когато се прибрах забелязах че има нови петна по дупето, само отзад на бедрата  Confused Чакам я да се събуди и пак ще я водя да я види лекар, но ми е притеснено Confused Сега какво - още кашля доста, пили сме 3 дни Фромилид, т.е не е приключил действието си... Може ли от Ескимото да е обрива?
Дългичко стана, но дайте някой съвет  Rolling Eyes Как да процедирам и какви изследвания да искам от педиатърката?
Виж целия пост
# 1
Ескимо кидс някакви витамини ли са?А урбазон кога и как й даде?
Това е уртикария,при малката ми дъщеря се появяват такива обриви,стигала е до подуване на лицето.Единият път беше от АБ,а могобройните други- и аз не разбрах ,при положение,че беше с хранителни алергии,и сме били на диета.
Би следвало,но това педиатър ще го каже-да се изпише антихистамин,калциевият глюконат,който  при Стефи вършеше чудеса.
Може би от това ,че доста пъти се е обривала,просто започвах да давам антихистамин,калциев глюконат,и да я наблюдавам постоянно на къде тръгват обривите.Ако тръгнат към лицето-слагахме урбазон,ако изчезват продължавах с лекарствата.Лошото при уртикарията е,че обривите изчезват изведнъж,но и изведнъж без признаци се появяват.
Не се притеснявай,заведи я пак на лекар.
Не давай изкуствени витамини,когато е обрината и няколко дена след това изключваш от менюто яйца,млечни,свинско,риба, шоколад,неща съдържащи оцветители.
Малко объркано стана,но пиши какво е предписала педиатърката.
Виж целия пост
# 2
Ескимо кидс са витамини.Жена ми ги даша6е по едно време на малката
Виж целия пост
# 3
Ескимо Кидс е рибено масло плюс витамини, уж е добър препарат за подсилване на организма. За първи път го пие Ралица.. А иначе урбазона го дадох на хапчета - метил преднизилон 4 мг. Дадох го защото продължаваха да излизах нови обриви, като петна от коприва бяха. Преди това и дадох и 1 ампула Калциев глюконат.
Иначе не е проявявала никакви алергии досега. И да - намалих приема на алергизиращи продукти.
Виж целия пост
# 4
Ние също получаваме обриви от АБ,появяват му се обриви по корема и слабините и днес наи после личната ни пусна направление за антибиограма,за да не даваме на сляпо АБ ,че си го измъчих горкото ooooh!
Виж целия пост
# 5
Дъщеря ми се обрина веднъж от Аугоментин,но в последствие се оказа че понеже не искала друго да яде свеки я е тъпчела с шоколад,а шоколад и антибиотик е равно на обрив.Ако е консумирала шоколад или яйца може да се обринала от това а не от антибиотика.
Виж целия пост
# 6
Дъщеря ми се обрина веднъж от Аугоментин,но в последствие се оказа че понеже не искала друго да яде свеки я е тъпчела с шоколад,а шоколад и антибиотик е равно на обрив.Ако е консумирала шоколад или яйца може да се обринала от това а не от антибиотика.
да ти кажа чесно това не го знаех,ние си ги похапвахме и двете в малки количества но хапвахме ooooh!
Виж целия пост
# 7
 Миналата година дъщеря ми поддържаше 3 дни температура без никакви др.симптоми и започнахме с АБ Клацид на вечерта се появиха и обривите по лицето и др. слаби места. Спряхме АБ а тя и температурата вече нямаше и не вдигна повече.Когато я заведох на лекар казаха че това не е обрив от лекарство защото нямало да се появява и изчезва след часове като при нас, а от лекарствата бил упорит обрива и без сериозни медикаменти не минавал.  Бяхме няколко дена на диета и се нормализираха нещата така и не разбрах какво е това ,1 -2 дена ту се появяваше ту затихваше. Та исках да кажа че ако трябва да се вярва на въпросната лекарка най-вероятно при вас е от храна а не от витамините.
Виж целия пост
# 8
Според лекарката не е от Ескимото. Препоръча ми да продължа с Фромалида и да не давам на детето шоколад, цитруси, кайсии, ядки и други алергени. Въпреки че наистина внимавам какво и давам, все пак докато друг я гледа не съм сигурна какво и влиза в устата  Tired

Благодаря на всички включили се  Hug Споделеното притеснение е половин притеснение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия