колики

  • 8 245
  • 36
Здравейте искам да попитам може ли дете на 8 дена да има колики и как точно да ги разпознаем че са те. Също така да ми кажете какво мога да направя за да помогна ма малкото.
Виж целия пост
# 1
Възможно е да има колики ,но е много относително за вяко бебе.Посъветвай се с педиатъра си дали може да му даваш капки против колики
Виж целия пост
# 2
Може да.
Мойто имаше колики на 3 дни, още в родилното, макар че всички се опитваха да ме убедят че няма. Когато свива крачета и ръчички и плаче безутешно - това са коликите. От коремчето му се чуват газове и много го боли.
Аз мойто бебе го гушкам и го държа на гърда - така се успокоява за малко. Давам и капки - твоят педиатър ще ти изпише какви. Дано да отминат бързо и по-малко да плаче.
Виж целия пост
# 3
Ще се оправи
Виж целия пост
# 4
Педиатарът ми изписа капки но кото и ги давам не спира да плаче
Виж целия пост
# 5
Ще се научиш бързо да разпознаваш коликите - силен плач, свиване на крачетата, най-често следобед и привечер... Капките рядко помагат, донякъде облекчават, но много малко. Бебето се успокоява с много гушкане и със затопляне на коремчето. Пробвай да затоплиш една пеленка с ютия и да я сложиш на коремчето, като го притиснеш към тебе. При нас това много помагаше. Можеш да носиш също така бебенцето на рамо, като му притискаш коремчето. При нас започнаха точно седмия-осмия ден и продължиха към 3 месеца.
Виж целия пост
# 6
мойта бебка имаше още от родилното около 2,3-тия ден. И аз като и давах капки нямаше особено подобрение. В края на 2-рия месец отшумяха от самосебеси.
Виж целия пост
# 7
Ние имахме колики от 4-5 ден - като се върахме в къщи и докторът дойде, преслуша коремчето със слушалките и каза, че са почнали. В интерес на истината доста го "зобях" със Саб симплекс - след кажи речи всяко хранене, но смятам, че ги преборихме с постоянното почти 24 часово висене на гърда. Всичко на всичко ми се е извивал и пищял около 10 - 15 минути за целия период на коликите, който продължи до втори - трети месец. През този период ас седях гола до кръста, в най - добрия случай наметната с нещо, за да може бебето да усеща топлината и аромата на кожата ми и да се чувства възможно най - спокойно. Друг е въпроса, че се бях "одървила" и схванала, но пък си заслужаваше - няма нищо по- лошо да ти плаче детето и ти да не можеш да помогнеш.
Имай в предвид, че до момента не се е намерил някой, който категорично да каже какво е това колика, как се лекува и т.н. На едни бебета помагат капки, на други не, на едни помагат този вид, на други - онзи. Няма една формула, даже няма категорично решение на въпроса. Ние  докато бяхме с колики аз много се ядосвах и си задавах въпроса "Какво ли не измислиха, на Луната дори стигнаха, могат вече и да клонират, а на тоя прост въпрос за коликите, засягащ почти всяко новородено - отговор няма!"
Виж целия пост
# 8
Виж ето това от една друга тема, сигурно ще ти е полезно http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=368084.msg10000207#msg10000207
п.с. Готика това за луната много ми хареса Laughing
Виж целия пост
# 9
Към съвета за затоплена пеленка с ютия мога да добавя и затопляне със сешоар. Това при нас беше истинско спасение. Wink Пускаш на по-слаба степен с топъл въздух и насочваш струята към коремчето от известно разстояние, може би към 2-3 педи. С другата ръка може да й правиш масаж на коремчето, по посока на часовника. Освен топлото и масажа, самият шум от сешоара й помагаше да заспи. Peace Често съм го оставяла и след това да си духа нанякъде, за да поспи повече човечето. Heart Eyes
Относно капките, не мога да не отчета вълшебната сила на Инфакол. Peace
Виж целия пост
# 10
Възможно е да са колики, ако бебо много плаче и е здрав и си сигурна, че не е гладен значи са колики. Консултирай се с лекар какво да даваш за колики, защото е малко бебето.
Виж целия пост
# 11
Здравейте чували ли сте за хомеопатичното лекарство "ДИОСКОРЕА ВИЛОЗА" някои ползвал ли го е?
Виж целия пост
# 12
Здравейте. Ние сме на 1 мес и 3 дена.От няколко дни детенце суче по 5 мин и започва неистов рев и няма начин да го накарам да спре докато не се поносим поне 10 минути, след което отказва да яде повече! Направих теглене и се оказа че е изял 20 гр и не иска повече дори заспива. Моля помогнете имали ли сте подобен проблем? Дали са колики или е някакъв страх или ужас от гърда? Направо се отчайвам при положение че трябва да яде по 120 мл а той - 20 до 60 макс? Моля споделете имали ли сте такъв проблем
Виж целия пост
# 13
Здравейте. Ние сме на 1 мес и 3 дена.От няколко дни детенце суче по 5 мин и започва неистов рев и няма начин да го накарам да спре докато не се поносим поне 10 минути, след което отказва да яде повече! Направих теглене и се оказа че е изял 20 гр и не иска повече дори заспива. Моля помогнете имали ли сте подобен проблем? Дали са колики или е някакъв страх или ужас от гърда? Направо се отчайвам при положение че трябва да яде по 120 мл а той - 20 до 60 макс? Моля споделете имали ли сте такъв проблем
Здравей, няма бебе което да изпитва ужас от гърдата, така че поне това отпада. Simple Smile
Причините за да се държи така бебето може да са различни, възможно е и да са колики, възможно е и да успява да се нахрани за тези 5 минути. Откакто започна да суче по пет минути как ака и пишка? По-колко пъти в денонощието се храните, през петте минути в които суче спокоен ли е? Даваш ли му допълнително някакви течности: вода, чай, мляко?
Виж целия пост
# 14
благодаря ... ами храни се на 2 - 2,5 часа, пие максимум по 25 мл вода на ден, така че това не вярвам да му стига. В началото преди да го тегля си мислех че 5 минути са му достатъчни за да се нахрани, но откакто го тегля и виждам колко грама е изял няма как да му стигат 20 до 60 гр при положение че е на месец. Сега купихме Колиеф и ги започвам, че да видим.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия