Помагайте със съвети....

  • 1 451
  • 8
Момичета отчаях се вече.....
На пролет майка ми получи фациалис. След 3 месеца лек исхемичен инсулт, от който получи двойно виждане което мина за около месец и половина. Тя има заболявания на хипофизната жлеза, което успешно лекува до момента и акромегалия. Преди няма и 20 дни почина баща ми от рак. 3 дни след това тя получи отново такъв лек инсулт, лежа в болница 1 седмица и я изписаха в отлично състояние като и 2-ното виждане се регулира постепенно. Седмица след това, тоест тази вечер като я видях , видях че от едната страна на лицето е получила подуване. Получи го и 2 седмици преди татко да почине но заради грижите около него не ходи на лекар, освен личния, който каза че вероятно е възпален нерв от студа. В болницата правиха скенер на главата с цветно вещество за по-сигурно. Казаха че подуването няма общо с инсулта. Още след 2=рия ден системи, всичко изчезна. Сега видях че пак се подува. ПОнеже нямаме невролог в нашия град се притесних много и се обадих по телефона , на този който я лекуваше. Той каза че това е оток, :" който явно прави от тази страна на лицето" и няма общо с инсулта както и вероятно не е предвестник на нещо страшно. Тя е паникъосана, плаче.....аз също. Всички са болни. Всички са по лекари и болници. След смъртта на татко и аз съм 3 седмици в къщи с малкия защото е болен. Аз също имам проблем и немога да ида на лекар.....преди малко не издържах и избухнах в къщи за да я водим спешно някъде, а тя ми каза че с такова настроение искала утре да излезе.....даже си изгладила дрехи.....че и е много тежко в къщи без татко....че иска малко сред хора, а аз като съм говорела за болести съм я съсипала smile3514 smile3514 smile3514 Казах и че просто искам да взима мерки, защото ще седя отново на тръдни и пак ще чакам да ми се обади че е зле.....казах и че не се чувствам добре психически.....тя пък ме обвини и каза че няма повече да ми звъни каквото и да и се случи........сякаш не разбира защо го казвам. Подтисната е.....тъжна, а аз усещам че ще се пръсна. Тази година тръгна ужасно. Толкова зле.....със много болести и много тежки моменти само за месец. Имам чувстото че нещата вървят надолу и че ще се побъркам.....Преди няколко дни станах на 25 и както бях казала преди много и се надявах да не повторя но уви- чувствам се на 65. Тежко ми е, трудно ми е, страх ме е ............Кажете този оток на какво може да се дължи и дали има ибщо с инсулта.....В петък идва невролог в нашия град.....Незнам какво да правим. Тя няма един зъб единия кай на устата и винаги дъвчи на този който е подут сега.......Незнам дали е възможно. А защо от системите спадна и лицето и живна сякаш???
Отговорете моля ви каквото и да е.....просто немога да заспя....
Виж целия пост
# 1
Първосигнално ще ти дам следния съвет.
Направи всичко възможно да се наспиш тази нощ.
Прекалено много е било напрежението ти в последните дни
Не се отчайвай, живота ти продължава, независимо от това, което се случва в момента.
Осъзнай, че живота на човеците е кратък. Както и да го погледнеш винаги е кратък.
Дали на 20, дали на 99, все не стига за нас, които оставаме.
А ти продължаваш, нали  Grinning
Ако ще ти помогна поне малко - майка ми е болна от 40 години, ужасно, умира всеки ден ...
и още е жива. Благодаря на бога за това, защото много я обичам.
Аз съм с диагноза рак от 17 години. Сестра ми почина преди две седмици от същото.
И точно аз ти казвам - НЕ СЕ ОТЧАЙВАЙ !!!
Виж целия пост
# 2
Ехх Гостенке съчувствам ти, колко труден период преживявате ти и майка ти Sad, четох из нета тук там, понеже нищо не знам и немога да ти помогна, а ми се иска...Поразрови се и ти, може нещо да намериш по конкретно.Отидете в петък на невролог, отидете и на зъболекар, знаеш ли, може от зъб да идва проблема Thinking.Стискам палци майка ти да се оправи и да си стъпи на крака жената, както и ти.Не се предавайте, бъдете силни, от сърце ви желая много  много здраве.

Хули...за теб същото-здраве,здраве, дълъг живот и железен дух.
Виж целия пост
# 3
И аз търсих информация в гугъл и след това пуснах темата, тъй като не намерих почти нищо, а от малкото което прочетох се стреснах още повече.
Честно казано се надявах на повече мнения, за да се успокоя поне малко....
Ще се опитам да не мисля лошо......невролога по телефона каза че не би трябвало да е страшно. В неврологично отделение където лежа тя също казаха че не е страшно и няма връзка с инсулта. Но какво е тогава.....наистина ми се иска да е вярно че понеже няма зъби от другия край та все дъвче на този, но честно казано ми звучи прекалено наивно. За съжаление.
А преди отока се появи лека болка в челюстта, точно там където се свързва горната и долната челюст.
Виж целия пост
# 4
Може да е акутно възпаление, интересно че може да се получи при стрес. Свързано е с това, че на сън си стискаш челюста в следствие на стреса. Не съм лекар и това е просто предположение.
Виж целия пост
# 5
Може да е акутно възпаление, интересно че може да се получи при стрес. Свързано е с това, че на сън си стискаш челюста в следствие на стреса. Не съм лекар и това е просто предположение.
Може и от стрес, но тя има предпоставки да си мислят, че е другото, което е попреминало вече. Не езнам фациалиса да протича с оток.

Виж сега, не можеш с нищо да помогнеш в момента. Най-много да се сринеш и ти окончателно, а това дете трябва да го гледа някой. Вземи се в ръце и разбери, че има по-важни неща от капризите на възрастен, болен човек. Разбирам, че ти е тежко и трудно, но някой от всички трябва да си събере мислите и да е с разума си, за да се действа адекватно.  Hug
Виж целия пост
# 6
Знам, обаче когато за много малък срок се случат на куп лоши неща и всяко след себе си носи ново......е много трудно да си адекватен.....
Ще остискам някак си до петък.
Виж целия пост
# 7
Здравей и от мен Гостенке.Не си мисли предварително нищо лошо.За да се опитам да те успокоя ще ти кажа че на мен от години понякога ми се поддува горната устна-на нервна почва-и от самосебеси минава.Когато е надута усещам нещо средно между болка и сърбеж.
Виж целия пост
# 8
Благодаря ти SMA, дано да е това наистина и дано стреса премине по-скоро. Поне да  е нещо безобидно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия