visoko kravno i bremennost

  • 2 326
  • 6
Na 28 godini sam i imam visoko kravno,ot 3 god. sam na hap4eta.Praveni sa mi mnogo izsledvania,no yasna pri4ina za6to imam visoko kravno niama.Iskam da popitam,tai kato ve4e sme re6ili da imame edno malko bebence,dali triabva da spra hap4etata predi da zabremeneia,i vazmozno li e i az da imam 6tastieto da imam edno malko slan4ice :cry:Ima li niakakvi lekarstva koito mogat da se upotrebiavat dori i ot bremenni.Molia vi pomognete,ot4aiana sam........
Виж целия пост
# 1
Първо - моля те пиши на кирилица.

Второ - въпросите ти трябва да бъдат отправени към гинеколог. Той преценява кои лекарства за високо кръвно за подходящи по време на бременност.
Опасността от високото кръвно е че в съчетание с белтък в урината има опасност от развиването на прееклампсия.
Самата аз принципно съм с по-високо кръвно. Не съм имала проблем с бременността до началото на деветия месец, когато се наложи да полежа в болница. Но в крайна сметка родих сина си 12 дена преди термин с тегло 4340 грама и 54 см.
Така че си намери свестен гинеколог - лично аз ти препоръчвам моята лекарка - д-р Красимира Жекова - завеждащ родилно на Окръжна болница.
Единствено лекар може да ти отговори на всички въпроси.
Успех!
Виж целия пост
# 2
Най-добре да потърсиш добър лекар.Д-р Мазнейкова и Д-р Павлова,аз бях при тях.Желая ти успех, Hug
Виж целия пост
# 3
Трябва да се консултираш с гинеколог и кардиолог. През бременността, хапчетата, които са подходящи за високо кръвно са Допегит, но те са по скоро да не вдигаш кръвното, а не за смъкване. По принцип докато бебеправите не е проблем да си пиеш и тези хапчета, които пиеш в момента. А високото кръвно може да се получи от много неща - наднормено тегло, неправилно хранене, липса на движение, може причината да са хормони и т.н. Посети и ендокринолог (ако не си), защото винаги е добре да се знае каква е причината за кръвното, за да не се задълбочи състоянието ти. Млада си и това състояние не е нормално за теб.  Peace
Виж целия пост
# 4
На мен ми откриха, че съм с високо кръвно по време на първата бременност, оказа се наследствена хипертония. Много се бях шашнала, защото беше новост за мен. По време на бременността пиех Допегит, предписан ми от гинеколожката, с потвърдена схема от кардиолог, като на ден вземах по 3 хапчета. Така успях да се опазя през 9-те месеца със сравнително нормално кръвно, без белтък в урината. В края на бременността вече нещата излязоха от контрол, кръвното ми беше 160/100, хапчетата не влияеха, появи се и белтък в урината, отекох, класическа прееклампсия. Влязох в болница и там за един ден ми оправиха кръвното на 120/80 и 3 дена след постъпването ми родих нормално едно здраво и направо отгледано бебче.

Допегита продължих да го пия и по време на кърмене, съвместим е и с това, сега с втората бременност също го пия и до сега нещата са напълно под контрол - кръвно 120/80, няма отоци, няма белтък.

Така на кратко ти описах историята си, та изводът е лекарства съвместими с бременност и кърмене има, но ТРЯБВА ДА ТИ ГИ ИЗПИШЕ ЛЕКАР! И не на последно място ти желая да забременееш и да родиш едно здраво бебе.
Виж целия пост
# 5
vaniavancheva, изобщо не трябва да се притесняваш, а още по-малко да се отчайваш! Негативните емоции само ти задълбочават проблема.
Аз пия хапчета за кръвно от типа бетаблокери горе-долу от същата възраст, както и ти - 25-26 години.  Също съм правила всякакви изследвания, също така не са ми открили причина за проблема, освен наследствен фактор и разбира се нерви и стрес.
Докато забременях си пиех хапчетата, като разбрах че съм бременна, лекарите ми смениха лекарствата - от небилет на допегит, който взимах и след като родих, докато кърмех. Разбира се през целия период на бременността бях наблюдавана с повишено внимание от лекарите. Освен това на пациентки с високо кръвно се препоръчва да родят със секцио, при мен също беше така. Проблеми по време на бременността не съм имала.

От лекарката, която ме наблюдаваше знам, че когато хипертонията е предшестваща бременността, това е по-добрия (или по-малко лошия) вариант, от този, в който жената не е имала проблем и изведнъж започва да вдига кръвно, докато е бременна. Тогава опасността от т.нар. "прееклампсия" е по-голяма.

За лекарствата - засега единствено за Допегит се знае че е напълно безвреден за бременни и кърмачки. Според кардиолозите почти е сигурно, че и новите лекарства (напр. Небилет) са безвредни, но тъй като няма достатъчно изследвания, за презастраховане всички изписват Допегит. Казвам всичко това, за да те успокоя,  че можеш да си пиеш спокойно лекарствата и да се опитваш да забременееш, но разбира се първо сподели с лекаря, който ти ги е изписал, може да ги смени или да промени доза и пр.

Има и много начини, да се опиташ да повлияеш на кръвното и да намалиш лекарствата - чрез подходящо хранене, спорт и т.н., но сигурно си запозната, след като от години имаш този проблем. При мен опредлено има резултат. И най-важното, което май е и най-трудно е положителното мислене и по-малкото стрес.
Успех!
Виж целия пост
# 6
Аз съм на 26г.и съм доказана хипертоничка от 15г.възраст.На 21г.родих първото си дете,по време на бременноста аз пиех хапчетата Допегит и три месеца лежах в Патологична бременост под наблюдения.Честно казано аз много не се стрясках защото по принцип аз съм свикнала с високите граници на кръвното и се чувствах добре 160/120 с хапчетата стигах до 130/90.Е, да за бебчо се притеснявах.И накрая всичко мина добре родих един прекрасен син  да ми е жив и здрав другия месец прави 5год.Сега съм бременна отново и процедурите са пак на лице с хапчета и вече 2-ти престой в болницата.Надявам се всичко да върви нормално както при баткото и да се радваме на едно живо и здраво бебче през юни.Допегита  са хапчетата за кръвно по време на бременност,макар че на мен по някой път невинаги ми помагат.Единствената рецепта е да се мисли позитивно да си спокойна и да се наслаждаваш на бремеността. 
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия