HELP!!!

  • 1 279
  • 9
Здравейте момичета.

Чета ви и много ми харесва тук . Рядко изказвам мнения . Но сега искам да ви питам как да постъпя .

Имам си едно детенце на 2 годинки и адски много ми се иска да си има братче или сестриче , но.....таткото не ще

Каква е причината ?
Той казва че ще се побъркам ако изгледам още едно дете. Дори дадохме детето на ясла (ходи 4 часа и вече е болен ;-( ), за да си търся аз работа. Тъй като съм на 27 завърших миналата година и до сега бях офис сътрудник . Според тати няма да е зле да си намеря по - добра работа на която да поостана година две и тогава да си имаме бебе. Мисля че мога да си намеря работа по специалността за добри пари.

Но според мен проблема е друг . Пари .

А именно имаме една мама свеки , на която и плащаме GSM , ток (сметката и е с 4 лева по малко от нашата - живее сама и ходи на работа ) , вода , телефон ( с около 5 лева по малко от нашия ) . А паричките които тя изкарва са си само за нейни разходи. Поне 2 пъти в седмицата е у нас на гости с похапване и намиране на кусур на гозбичката ми ;-( Стигнах до там да си водя сметка къде харча парите и се оказа че ние харчим 60% от заплатата на мъжа ми , а на края на месеца никога нищо не е останало .

Къжете ми как да постъпя . Много искам децата ми да сса с малка разлика . Как да излъжа тати да се пробваме за ново бебче? Първото стана след половин година непрекъснати опити . Знам ли как ще е със второто ?

Помогнете ми , моля . Ще чакам съветитв ви !

Съжалявам за объркания и дълъг ПГ
Виж целия пост
# 1
Тя твойта свекърва добре се е научила.
Аз лично не мога да ти дам съвет за такова лично нещо, но май ще е добре малко да си оправите приоритетите със съпруга си.
Виж целия пост
# 2
Цитат на: чумичката
Здравейте момичета.

Чета ви и много ми харесва тук . Рядко изказвам мнения . Но сега искам да ви питам как да постъпя .

Имам си едно детенце на 2 годинки и адски много ми се иска да си има братче или сестриче , но.....таткото не ще

Каква е причината ?
Той казва че ще се побъркам ако изгледам още едно дете. Дори дадохме детето на ясла (ходи 4 часа и вече е болен ;-( ), за да си търся аз работа. Тъй като съм на 27 завърших миналата година и до сега бях офис сътрудник . Според тати няма да е зле да си намеря по - добра работа на която да поостана година две и тогава да си имаме бебе. Мисля че мога да си намеря работа по специалността за добри пари.

Но според мен проблема е друг . Пари .

А именно имаме една мама свеки , на която и плащаме GSM , ток (сметката и е с 4 лева по малко от нашата - живее сама и ходи на работа ) , вода , телефон ( с около 5 лева по малко от нашия ) . А паричките които тя изкарва са си само за нейни разходи. Поне 2 пъти в седмицата е у нас на гости с похапване и намиране на кусур на гозбичката ми ;-( Стигнах до там да си водя сметка къде харча парите и се оказа че ние харчим 60% от заплатата на мъжа ми , а на края на месеца никога нищо не е останало .

Къжете ми как да постъпя . Много искам децата ми да сса с малка разлика . Как да излъжа тати да се пробваме за ново бебче? Първото стана след половин година непрекъснати опити . Знам ли как ще е със второто ?

Помогнете ми , моля . Ще чакам съветитв ви !

Съжалявам за объркания и дълъг ПГ


Здравей! Тези неща, за които пишеш, мен лично ме притесняват най-вече в частта с "мамичка"!  Imp Абе каква е тая жена и поради каква точно причина вашето семейство я носи на гърба си?!  Shocked На мен ми се струва малко тъпо да се отказвате да имате детенце заради финансови проблеми, а да продължавате да издържате тази женица!  Imp
Обясни на мъжа си, че много искаш дете и това е положението!  Twisted Evil След няколко седмично натякване ще капитулира!  Wink Въпросът с маминка обаче трябва да се реши, колкото по-скоро, толкова по-добре! Бъди безкомпромисна.  Imp  Ако има затруднения с парите и синът й толкова иска да й помага, нека й отпуска твърда сума всеки месец и тя да прави каквото иска, ако ще да говори по телефона, ако ще да си купува нещо, но това да й е... Аз така ги виждам нещата.
А иначе нищо не ти пречи междувременно да почнеш работа. Дори и да сполучите веднага със забременяването, можеш да работиш половин година поне, така че-почвайте с плана подред!  Wink Успех!  Grinning
Виж целия пост
# 3
Ами наистина свекито е свикнало само на себе си да слугува.
Лощото е че спекулира с добрината н амъжа ми .
Казва че тя го била гледала , изучила и т.н а е била разведена и не и е било леко . Това е вярно но и мен мама и тати са ме гедали . Не съм от гората .
Има онко операция преди 8 години , нищо и няма вече . Да е жива и здрава , но тя си е болна и туи то .

Говорили сме много пъти по въпроса с мъжа ми . Става му криво и нещастно . Не смее нищо да и каже .

Въртя се в порочен кръг и се съсипвам .

Целта е тати да се качи пак да пътува и да носи много пари . на нея син у дома не и терби . А на нас ни се иска да имаме тати и мъж . Детето умира за баща си .
Страхотна гледка са когато играят заедно . Чак ми се пълнят очите със сълзи.
Съжалявам че ви занимавам с дребнави истории но ми е даски тежко .
Виж целия пост
# 4
Здравей мила !
Недей да се извиняваш ! Щом си ни чела , трябва да си разбрала , че сме тук за да си помагаме една на друга.
Е , сега ти имаш нужда от подкрепа и разбиране и си на правилното място.

Ние с моя мъж , живот и здраве след месец започваме опити за трето детенце. Никога не е ставало въпрос да имаме три деца , НО .. неотдавна у мен се зароди желанието за бебе ! Което не означава разбира се , че то се е появило съответно и у него.
Не цъфтим финансово - две деца не се гледат  с малко пари !
Аз не работя -гледм си децата , с две думи мъжът ми издържа четирима ни. Ние  обаче не подпомагаме финансово родителите , а по някога те нас.
 
Така че въпроса с парите ни притеснява и нас . Аз обаче (без да пренебрегвам парите, в никакъв случай  Sign Exclamation ) смятам , че е важно любов да има ! Grinning

Надявам се да си ме разбрала !
От сърце ти желая да се решите за бебчето !
А през това време ,бъди една от нас , но не за дълго Imp  Grinning
Виж целия пост
# 5
Ufff....  Shocked ........ Kak e vuzmogno da ima takiva xora i da ne se useshtat! Dobre - tq mu e majka .... ami toj veche e stanal golqm mug i si ima sobstveno semejstvo !!

Za bebche .... Ne znam kakvo da ti preporucham... Dosta truden vupros..........
Dano da se opravqt neshtata pri teb
 Grinning  Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 6
Ау,че неприятна ситуация!Понякога свекитата могат да бъдат наистина ужасни.
Сега сериозно-мисля че само много сериозен разговор с мъжа ти може да оправи нещата.Трябва да поставиш въпроса ребром "право куме в очи".Да си кажеш какво ти е на сърцето.В крайна сметка вие сте отделно семейство и трябва да мислите за собственото си бъдеще.Това не значи да я зарежете на произвола на съдбта,но пък да се лишавате от бебче заради разходи по свекито-това не го разбирам.Но ти наистина трябва да си поговориш сериозно и откровенно със съпруга си.
Надявам се да успееш!Стискам палци!
Виж целия пост
# 7
Малко се забавих с новините , но те са май добри Wink

Говорих с мъжа ми  . Няма да спрем да даваме пари за свекито . То ще ни тежи като воденичен камък .

Но след този разговор на следващия ден получих голям букет от рози , ей така без повод . Не се беше случвало от много отдавна да получа цвете ей така . Честно признавам разревах се . А тати е съгласен за новото бебе .

Само че няма май да е много скоро . Правих си миналата седмица рентгенова снимка , и като капак ми вадиха зъб в понеделник . Имам още един за вадене мисля и него да махна и тогава да действаме . Не ми се иска да се налага по време на бременността да ми загнои или да ми създава проблеми и да се налага тогава да ми го вадят .

Благодаря за подкрепата Wink
Виж целия пост
# 8
Браво миличка, много се радвам че сте постигнали консенсус.
Само ми е чудно малко това с издръжката на свеки.???? Разбирам да е болна - да, ама здрава и права жена, която ходи на работа Confused:  Confused:  Confused:
И моя баща е с онко операция, дори е още в болнични, но не сме стигали до такава ситуация.
Виж целия пост
# 9
Абе това е болна тема . Жената слугува на нейния си гъз. Мъжа ми оставя заплатата основно на мен и аз трябва да с еоправя с месечните разходи. А аз като една пестелива женица все гледам да заделя нещо на страна , ама все не става щото има една голяяямаааааааааааа дупка . Както и да е . Га умре дупката се запушва ( Не че и мисля злото ама не мога да я трая , адски лицемерна и образована жена )
Аз май ще се хвана с една надомна работа , дават добри парички , само за да се завърти работата и да се зацикли трябва около 6 месеца ( за да имам добър доход ) . Хем ще си гледам детето хем ще работя. Лошото е че пак съм у дома , няма много срещи с хора ама нейсе .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия