ДОКОГА ДЕЦАТА НИ ЩЕ ИГРАЯТ НА МРЪСНИ ПЛОЩАДКИ

  • 3 427
  • 55
Здравейте! Реших да захвана тази тема защото ми писна децата ми да си играят на  детски площадки които приличат повече на сметище и кучешка тоалетна ,отколкото на място за игра на деца. Всеки ден две,три майки чистим площадката преди да пуснем децата да играят.  Но от кучешките нечистотии няма спасение.Непрекъснато водим битка със собствениците на кучета ,които дори и когато децата играят на площадката ги изкарват  и ги пускат свободно сред децата .
Виж целия пост
# 1
Оплачете се в РВМС и Общината, самата аз съм майка и кучкарка, не бих позволила кучето ми да се разхожда свободно сред деца и ще прибирам изпражненията му независимо къде се изходи...Кучетата нямат място на детската площадка! Naughty
Виж целия пост
# 2
tkrasteva10, би ли написала за кой град говориш? Имаш ли желание да направиш нещо повече за разрешаване на проблема, освен пускането на тази тема?  Simple Smile

Сдружение "Настоящи и бъдещи майки" и Асоциация "Родители" имаме съвместна инициатива за детските площадки, по която работим активно.  Peace
Виж целия пост
# 3
Става въпрос за гр.София и по точно за един от т.н "елитни " квартала.  bouquet
Виж целия пост
# 4
Моля Ви госпожо Бръмбазела да ми напишете за какви инициативи става въпрос.
Голямо е желанието ми децата да играят на площадки,които са чисти и безопасни за тяхното здраве.
Виж целия пост
# 5
Моля те бъди по-конкретна - в кой квартал, коя градинка, имаш ли желание да работиш за промяна на ситуацията...  Иначе темата ти ще си увисне сама във въздуха.  Peace


Оплачете се в РВМС и Общината...

Оплаквания в общината вероятно си имат достатъчно (и по-точно в "Зелени системи"), но де факто няма хора, които да следят спазването на наредбата за домашни животни. Няма дори табелки, забраняващи разхождането на кучета. Оплакването води до... нищо, за съжаление.  Peace
Виж целия пост
# 6
Моля Ви госпожо Бръмбазела да ми напишете за какви инициативи става въпрос.
Голямо е желанието ми децата да играят на площадки,които са чисти и безопасни за тяхното здраве.

Това е: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=328555.0  Simple Smile   bouquet
Виж целия пост
# 7
 Здравей, Бръмбазела.
LaughingСтава въпрос за  кв.  "Бели брези" и по точно за градинката която е зад блокове-30,31,32,33,34,35. За жалост в цели квартал положението на детските градинки е окаяно. Дори и тези на които децата от филиалите на детската градина си играят. Майките  които познавам и съм говорила  искат да се променят нещата .

    bouquetРодителите от блокове 34 и 35 решихме и  направихме пред входа пясъчник,пейки, закупи се и кошче за боклук.Резултатът от това -дълго време някой си изхвърляше домашния боклук в кошчето,явно го мързи до направи петдесетина крачки до големите кофи .След известно време я откраднаха въпросната кофа,дали се задържа година или година и половина не знам. Пясъчникът, който се направи няколко пъти се пълни с пясък НО в последствие спряхме да го пълним защото  се превърна в кучешка тоалетна,забелязахме и плъхове които влизат в него а и хора на които им трябваше пясък си взимаха   #Cussing out. И така пред въпросните блокове останаха  само очертанията на пясъчника и пейките.
 Желанието ми е огромно и каквото зависи от мен ще се постарая да го направя.
Виж целия пост
# 8
tkrasteva10, ще копирам последния ти пост в темата, която цитирах. Включи се там, за да помислим какво можем да направим с общи усилия.   bouquet
Виж целия пост
# 9
Според
НАРЕДБА за изграждане, поддържане и опазване на зелената система на Столична община

1)лице, което пуска на свобода кучета или други домашни животни в зелени площи, поляни, цветни фигури и детски площадки;
2) лице, което развежда кучета или други домашни животни в зелени площи или не събира техните екстременти
подлежи на глоба от 50 до 500 лева

НО ЗАЩО ТОВА НА ПРАКТИКА НЕ СЕ СЛУЧВА?????

Омръзна ми да се страхувам кога някое куче ще нападне дъщеря ми!
Омръзна ми де се чудя как да опазя количката от биещи се, лаещи и ръмжащи кучета!
Омръзна ми да се чудя къде ще играе дъщеря ми, след като детските площадки са пълни повече с кучета, от колкото с деца!!
Омръзна ми да чистя кучешки лайна от количката!

Дали наистина кучетата са по-ценни и по-важни от децата?

Защо детските пясъчници са превърнати в кучешки тоалетни?

Защо общинските власти не си свършат работата и не прочистят поне детските площадки?

НЕ ИСКАМ ДА ПОВЯРВАМ ЧЕ НЯМА КАКВО ДА СЕ НАПРАВИ!!!!!!
Виж целия пост
# 10
И аз.  Peace Много болна тема ми е.
Виж целия пост
# 11
Присъединявам се.
Виж целия пост
# 12
О... неприятно е мъжа ми да се връща, казвайки как се е омазало детето с да не казвам какво, но...!

Но! Моето С. толкова се впечатлява от всички ау-ау, че види ли куче, веднага тръгва към него, ако е в далечината, му е стимул да върви в тая посока, той - вървежът - толкова рядко се случва... предпочита на ръце! И въобще - тези ау-алци са стимул за такива прекрасни емоции у него, че ми е жал да го възпирам... Естествено, изпаднах в ужас, когато едно куче го близна по лицето, и ще ми се развикате - а ако го ухапе... не знам, нали уж ги пазим мъниците.
Виж целия пост
# 13
и аз съм бясна #Cussing out
онзи ден до пързалката имаше две пресни/извинявам се за широкоекранното/ описание.
Едва опазих децата да не ги настъпят #Cussing out
Да не говорим за пясъчниците #2gunfire
И най се вбесявам като видя "бедни" пенсионери да носят остатъци на глутниците #2gunfire
Нямам нищо против животните, но който ги обича толкова да си ги гледа вкъщи и там да си ги храни.
Неслучайно сме на едно от челните места с кучешка тения. #Cussing out
Виж целия пост
# 14
А аз съм най-бясна на кварталните ни баби с големите претенции, които съвсем умишлено си водят любимците да се изхождат в пясъчниците.  #Cussing out Аз също съм имала куче, живя 18 години, но не помня някога да си е вършил работата на детска площадка.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия