Раждане "полудевствена"

  • 6 720
  • 52
Здравейте мили мами.
Сигурно заглавието на темата леко ви е очудило затова бързам да се изясня. Преди време при един от редовните ми прегледи при гинеколог той ми каза, че съм от онази група жени (20-30%) при които девствената ципа не се разкъсва по време на първия полов акт или след това и е много еластична. А разкъсването става при първото раждане. Термина "полудевствена" е измислен от моя гинеколог, който е голям шегаджия между другото Simple Smile и каза, че не би трябвало да имам проблеми при раждането.
В момента съм в 13 г.с. и за сега съм решила да раждам по нормален начин. Има ли други като мен, които са родили и имали ли сте проблеми при раждането?
Виж целия пост
# 1
Много ми хареса заглавието ти!  Joy Joy Joy Wink
Виж целия пост
# 2
При раждането болката е от контракциите, докато получиш пълно разкритие. При напъните, когато бебето излиза, тъканите са под такъв натиск, че повечето жени не усещат, че им правят епизиотомия, демек, че ги рязват...
Доразкъсването на ципата няма и да го разбереш, вярвай ми...
Виж целия пост
# 3
Няма да имаш проблем  Simple Smile спокойно. При мен разкъсването на ципата също не стана от първия път, а чак след няколко години, за малко като нищо да откарам до раждането. И до самото раждане да беше останала, наистина никакви проблеми няма. Даже ми се струва (може и да си внушавам), че поради тази еластичност родих (нормално раждане) много бързо и безболезнено.
Лека бременност и хубаво раждане ти пожелавам.
Виж целия пост
# 4
Не мисля, че ще имаш проблеми  Peace
Не съм откарала до раждането си "полудевствена", но и при мен разкъсването на ципата стана след 1 година  Crazy
Виж целия пост
# 5
При раждането болката е от контракциите, докато получиш пълно разкритие. При напъните, когато бебето излиза, тъканите са под такъв натиск, че повечето жени не усещат, че им правят епизиотомия, демек, че ги рязват...
Доразкъсването на ципата няма и да го разбереш, вярвай ми...
много точно описано,просто няма какво още да добавя
Виж целия пост
# 6
Няма да имаш проблеми, даже няма и да разбереш...  Peace
Виж целия пост
# 7
При раждането болката е от контракциите, докато получиш пълно разкритие. При напъните, когато бебето излиза, тъканите са под такъв натиск, че повечето жени не усещат, че им правят епизиотомия, демек, че ги рязват...
Доразкъсването на ципата няма и да го разбереш, вярвай ми...
много точно описано,просто няма какво още да добавя
и аз съм на това мнение. PeaceБременей си спокойно -накрая всичко ще е наред-не по различно от при другите мами!!!
А иначе е гот ,че деФтора ти е такъв шегаджия Joy
Виж целия пост
# 8
Не вярвам това по какъвто и да е начин да повлиае на раждането ти...осмвен ако не е тооолкооова еластична, че и бебето да не успее да я скъса Laughing Laughing Laughing

Не се притеснявай Wink
Виж целия пост
# 9
Нямам такива познати, поне никоя не е споделяла подобно нещо. Успех, сигурна съм, че няма да има проблеми!   bouquet
Виж целия пост
# 10
Сигурна съм че всичко ще мине добре и няма да имаш проблеми!
Пък след раждането вече ще си НЕдевствена  Mr. Green
Обаче заглавието ти направо трепе рибата  hahaha Joy
Виж целия пост
# 11
Добре де,нали трябва да се прави преглед за разкритие постоянно.Как ще стане номера,пак през ципата ли  Thinking Аз си мисля,че доктора трябва да я скъса,за да освободи път за бебето и въобще да има отвор.Незнам колко е дебела тази ципа,ама щом не се е скъсала досега надали е хипер тъничка  Thinking
Виж целия пост
# 12
Заглавието ти страшно ме развесели LaughingОбаче веднага си помислих какво ли ще е ако пък родиш секцио.Тогава ще бъдеш полудевствена с дете Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Е, щом си полу- няма да имаш проблем.
Виж, ако беше съвсем девствена- тогава лошо. Whistling
Виж целия пост
# 14
Заглавието ти страшно ме развесели LaughingОбаче веднага си помислих какво ли ще е ако пък родиш секцио.Тогава ще бъдеш полудевствена с дете Simple Smile
И аз за това се замислих  Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия