Австрия 30 - носталгията по отминалите времена връща в мене песента

  • 12 535
  • 278
Пускам леко променено заглавието.Съни, нали няма да ме биеш. Другата седмица е Св. Валентин. тогава ще пуснем заглавието на Катя.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=366184.0 старата тема
Виж целия пост
# 1
А пак не раzбрах,4е има др. тема и понеже не смея да пускам нова аz, си седя и 4акам на старата Blush
Та пу 1ва в новата и ето ви малко снимки http://www.patenze.snimka.bg 1вите 4 албума са новите от сега. добре,4е тая камера бе6е в мен Laughing
Виж целия пост
# 2
fat.wombat    bouquet,за темичката .
Пу втора  Mr. Green.
Patenze25,отваря се началната страница на snimka.bg...
Виж целия пост
# 3
Поздрвления и благодарности на Съни и Илианка   bouquet

http://www.youtube.com/watch?v=k5QFrxQTtIw

Gigi,намирам някаква прилика между теб и Shania...нo  Naughtyти си по-хубавата ..
Виж целия пост
# 4
цоп в новата тема
Виж целия пост
# 5
Въпросът е от старата тема:

hellymod , трудно ми е да си представя какво точно е, когато една държава е пред фалит. Някак си мозъкът ми не го побира. При вас студено ли е? Странно, че няма исландска тема. Има какви ли не теми.

Положението е подобно на това, което беше в България през 96/97 год. по времето на Жан Виденов. Националната валута се обезценява със скоростта на светлината, има дефицит на фискални средства, инфлацията расте, бюджетният дефицит също... Но разлика с тогава в Бг все пак има - не се печатат пари, което донякъде успява да задържи инфлацията "само" на двуцифрено число (в Бг тогава беше над 600%).

Тук в момента е студено, днес например е -6 градуса и това е най-ниската температура през тази зима, но все пак през деня грее слънце и е ясно. Аз обаче живея в северна Исландия, на около 100 мили от Полярния кръг, тук климатът е коренно различен от този в Рейкявик. Не е така влажно и почти не валят дъждове.

LG,
helly
Виж целия пост
# 6
Цамбур и аз  Grinning
Патенце - супер снимки.  А тези в Мароко имат супер баусубстанц - с олющените фасади и висящи кабели по стените  Wink   Всички сгради ли са така, или само в по-бедните квартали? /не съм ходила още в Мароко и затова питам/

Уомбат - благодаря за темата   bouquet

а за Св.Валентин - давайте идеи за нестандартни подаръци

hellymod - А има ли фалирали банки в Исландия?/ в БГ фалираха тогава 7-8 банки/
Виж целия пост
# 7
Хоп и аз в новата тема,мерси Уомби  bouquet

Името е много подходящо, бравас Sunny!

Искам да ви кажа,че следващата закуска е на 15 февруари неделя,предложението ми е Палменхаус!От 9.30.

Пиша го много рано,за да имате възможност,да измислите нещо с бащите,надявам се повечето от вас да са на линия Simple Smile
Виж целия пост
# 8
А в Палменхаус дали ще е топло в това време? Последно бях през септември там и с тия високи тавани явно им беше трудно да го отопляват, ...а на мен ми тракаха зъбите от студ  cold
Виж целия пост
# 9
  tiptoe ето ме и мен тук, Уомбат и Съни, мерси   bouquet
Патенце, много готини снимки, искам и аз на топло  Crossing Arms
hellymod, много неприятно положение.
Момичета, усещате ли тук криза  Thinking аз не  Peace
Виж целия пост
# 10
Simple Smile) Теzи снимки дето са с кофтито zгради са в каzбата, т.е. стария град ,а в новия е доста лукс, ама там бях правила само филми Sad инь4е е както в БГ има и мн богати и мн бедни. но атмосферата е страхортна, ходихме и на марокански ресторант с танцьорка, а тя една,дебелаааааааа, а муzиката бе6е то4но на6та 4алга Mr. Green
Ами Ани,айде следва6тия пьт с нас, 6те си копунясваме, а zа децата от 2год. има беzплатно гледане в детския клуб. Аz криzа не усе6там, но вси4ко ми се вижда мн скьпо.
Виж целия пост
# 11
Patenze25 ,и аз най накрая разгледах снимките  Heart Eyes.Просто невероятни  Peace!Накара ме да се размечтая  Innocent...
На една снимка мярнах едно любимо мое цветенце  Heart Eyes.Една голяма и хубава Пахира.Кажи ми как я гледаш  Praynig.Аз вече втора уморих  Cry.
Виж целия пост
# 12
Мерси за темата

Патенце, и аз разгледах снимките! Много са хубави, уловила си много точно и с чувство настроенията, браво!

Джи, Палменхаус е чудесна идея, аз съм била там за последно преди 108 години.

Хелимод, добре дошла в темата  Peace Разкажи още нещо за Исландия, за живота там, за хората, на мен ми е много интересно! Пишеш ли в темата за икономическата криза? http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=332519.0

Ани, кризата усещам дотам, че все повече фирми уволняват служители, безработните се увеличават, в определени сфери, като например ИТ бранша пазара за работна ръка е вече презадоволен от многото уволнени. Или работниците от заводите, които все по-често съкращават. Очаква се тази година да е най-тежката от икономическа гледна точка, аз мисля, че няма да е така лесно, но дано се окажа черногледа.
Виж целия пост
# 13
Долче как си изтри и намести очилата, ще падна  Laughing
За кризата и аз така чета за съкращения, но реално нямам нито един познат тук, който да я е усетил. Виж, в Бг имам  Rolling Eyes И като че ли ми се струва, че доста хранителни стоки тук са по евтини от преди  Thinking в билата има кайма по 3 евро килото.
Записах се на курс по английски с Kinderbetreuung, другата седмица започвам и сега се хванах да преговоря, намерих онлайн готини уроци с упражнения, 33 са, сега съм на 10ти, искам да направя още 3 и лягам.
Айде  Hug
Виж целия пост
# 14
Да, и тук фалираха банките, с тази разлика, че те са всичко на всичко 3 на брой. Т. нар. "лоши" кредити им изядоха главите, както м/у впрочем се случи и в БГ. Отпускаха се кредити на поразия, без банките да се интересуват дали са достатъчно добре гарантирани и дали могат да се обслужват от потребителите. Имаме познати, които преди кандидатстваха за кредит от 500 хил. крони, а банката им отпусна 800 хил.! Исландците са хора, които не мислят много-много за бъдещето, понятия като "икономия", "спестяване" и др. под. преди им бяха абсолютно непознати. Ех, сега банките вече са национализирани, но това на практика си бяха чисти фалити.
Така държавата се загроби с дълговете на банките, които надхвърлят в пъти БВП на страната, и се превърна от една от най-богатите страни в света (м/у другото и една от страните-основателки на МВФ) в една фалирала икономика. Засега я спасяват кредите, отпуснати от фонда и от другите скандинавски страни.
Тук за щастие няма дефицит на стоки от първа необходимост, както беше навремето в Бг, но цените се покачиха, след като кроната се срина.
За вас като немскоговорящи ще кажа, че сегашната ситуация се характеризира с едно изречение: die fetten Jahre sind vorbei... за жалост... Сега всички сърбаме последиците от тази криза - безработица, която от 0% се е устремила към 10-те %, висока инфлация, висок ОЛП, несигурност... но къде е сигурно днес, остава ни надеждата, че нещата се оправят.
Не пиша в темата за световната икономическа криза, ЧеКа е представител на "исландците" там с доста компетентно мнение, на което напълно можете да се доверите.
Уфф, стана много дълго, но надявам се повече да не ви изяждам пространството с такива писания  smile3505
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия